Vychovávejme děti jinak

naomiiVynikající americká terapeutka a spisovatelka Naomi Aldort napsala již řadu knih o svobodné výchově dětí. Knížka známá u nás nese název Vychováváme děti a rosteme s nimi.

Představuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Nejen teoreticky, ale i na mnoha příkladech z praxe zjistíme, že svým dětem můžeme důvěřovat a bezpodmínečně je milovat. Pouze se musíme zbavit starých naučených a nefunkčních vzorců chování.

 

Zde je s Naomi i rozhovor, kde svou metodu představuje blíže. Myslím, že tento přístup je zajímavý i pro lidi, kteří děti nemají…

 

 

 

Zde nabízím ještě jeden tip na báječné čtení o dětech a přístupu k nim, v podobě knihy Jean Liedloffové – Koncept kontinua. A ještě dva skvělé tipy na knížky o čase – Konec časů od Jeanette Wintersonové a Děvčátko Momo a ukradený čas od Michaela Endeho.

Krásné a inspirativní chvíle plné poznání, lidé dobří 🙂

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.