Jak na různé nemoci léčivkami

559761_476898812363255_1781005684_nVzhledem k tomu, že žijeme v době návratu k přirozenosti, tak i nemoci a bolesti, když přijdou, je načase zvládat přirozeně, to jest přírodně. V článcích v této sekci Babských rad, vám pravidelně přináším informace od sousedek, babiček, tetiček a bylinkových čarodějek, jejichž recepty se předávají z generace na generaci a fungují již mnoho let, ať se naše stravovací či léčebné návyky mění jakkoli. Dnes jsem namíchala extra porci s použitím léčivek, které si v těchto dnech můžeme nasbírat a udělat si tak zásobičku na zimu.

 

 

LÉČIVÉ BYLINKY

CITRÓNOVÁ TRÁVA

lemongrassPodporuje koncentraci a myšlení. Účinek této byliny je velmi osvěžující. Dokonce snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Citrónová tráva má výrazné citrónové aroma. Neobsahuje kofein.

 

 

 

MÁTA PEPRNÁ

mataMátu pěstovali již staří Egypťané. Hlavní účinek této rostliny se projevuje na trávicím traktu, protože máta působí na uvolnění křečí hladkého svalstva trávicí trubice (spasmolytikum) a desinfikuje (zbavuje choroboplodných zárodků). Máta je vhodný prostředek při rozmanitých projevech problematického trávení. Uleví při nadýmání, při nedostatečném vylučování žluči (jako pomocný prostředek se podává při žlučových kamíncích), při křečích v trávicí trubici, při nechutenství. Známý je účinek mentholu na povzbuzení centrální nervové soustavy. Tiší bolest při menstruaci. Odstraňuje bolesti hlavy a zvonění v uších. Využívá se také hojně v aromaterapii.

 

SKOŘICE

skoriceSkořice se používá už více než 4000 let. Podporuje chuť k jídlu, snižuje krevní tlak a zlepšuje trávení. Zažívací trakt zahřívá a stimuluje, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti a nadýmání. Díky dezinfekčním a antibiotickým účinkům ji lze použít i jako prostředek proti nachlazení, kašli a chřipce. Příznivě ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů, což je výhodné u pacientů s cukrovkou. Moderní farmakologické výzkumy počínaje polovinou dvacátého století prokázaly antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky skořice, a v nedávné době byl prokázán i výrazný účinek antidiabetický.

HEŘMÁNEK 

hermanekPříznivé účinky heřmánku pravého jsou známy již od starověku. Ve Skandinávii byl heřmánek považován dokonce za posvátnou rostlinu a uctíván jako symbol slunce. Preventivně lze heřmánek používat při potížích s trávením a stolicí (zácpy, průjmy). Heřmánek příznivě působí při léčbě zánětů trávícího ústrojí, uvolňuje křeče, působí protizánětlivě, dezinfekčně a potopudně. Pomáhá při nadýmání, ničí jedovaté produkty látkové výměny mikroorganismů jako jsou streptokoky nebo stafylokoky. Bylinka je vhodná při angíně či zánětech v dutině ústní nebo hrtanu (jako kloktadlo). V Matthioliho herbáři je heřmánek popisován jako lék proti zimnicím, nemocem jater, močopudný prostředek a prostředek proti bolestem hlavy.

BEDRNÍK ANÝZ 

bedrnikAnýz má za sebou velmi dlouho historii jako léčivá rostlina. Používal se také v Číně a Indii. Význam měl při dehydrataci, při astmatu a nejrůznějších onemocněních dýchacích cest, při všech otravách, při nejrůznějších obtížích souvisejících s trávením, při bolestech, jako projímadlo a v řadě dalších indikací. Zevně se používal nálev, k omývání při onemocněních očí. Dnes plody anýzu používáme vnitřně i zevně. Anýz povzbuzuje činnost všech žláz, účinek protikřečový je silnější než u kmínu a fenyklu. Podporuje správnou činnost střev, tlumí bolestivé křeče střev a působí proti nadýmání. Plod anýzu je známý pomocný prostředek při onemocněních dýchacích cest. Silice se částečně vylučují plícemi (desinfikuje a podporuje produkci hlenu), anetol povzbuzuje činnost řasinkového epitelu dýchacích cest (podporuje pohyb hlenu směrem ven), tento dvojí mechanismus velmi příznivě podporuje vylučování hlenu a tím čistí dýchací cesty. Podporuje vylučování mateřského mléka.

 

MATEŘÍDOUŠKA 

materidouskaMateřídouška se velmi často používá do čajových směsí proti nachlazení. Skvěle působí při suchém kašli. Velice vhodná je při potížích s trávením spojených s plynatostí a kolikami. Pomůže i při křečích hladkého svalstva. Je doporučována také při chřipce, kterou provází kašel. V poslední době se začala používat i v aromaterapii.

MEDUŇKA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMeduňka pomáhá odstranit pocity strachu a mírné úzkosti, dobře působí při stavech nervové vyčerpanosti, nespavosti a lehkých depresivních náladách. Zmírňuje také žaludeční a střevní neurózy, má protikřečové účinky a předchází nadýmání. Meduňka příznivě působí při bušení srdce a srdeční arytmii.

TŘEZALKA TEČKOVANÁ

trezalkaJe rozšířená v Evropě, Asii a v severní Africe. U nás rose na slunných stráních, na mezích, pastvinách a houštinách. Sbírá se v červenci nebo v srpnu. Užívá se celá nať nebo jen květ ve formě čajů, nálevů , tinktur, tablet, oleje nebo také homeopatik.
Je to bylina mající protizánětlivé a protiekzematické účinky. Její hlavní místo je při nervových problémech, psychickém napětí a depresích. Je vhodná na rehabilitaci po mozkových mrtvicích, při sklerózách multiplex a při všech formách zánětů a nervových poruch.
Obsahuje neobyčejně účinné látky pro lidský organismus – hormony, enzymy, stopové prvky. Zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje činnost centrální nervové soustavy a posiluje organismus. Předpokládá se, že v budoucnu bude léčit dosud neléčitelné choroby. Omlazuje organismus. Zároveň přitom čistí tělo.
Tato bylina a její produkty mohou mít fotosenzibilní účinky.

 

KONTRYHEL

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJe úžasná ženská bylinka, působí antizánětlivě, po staletí byla využívána v babské bylinářské praxi pro ženy v přechodu, čistí dělohu, provází klimaktériem,… Maria Treben v bylinářských knihách uvádí případy rakovin dělohy, zcela úspěšně vyléčených – vyčištěných. Podle potřeby lze pít jeden šálek, třeba i ve směsi s hluchavkou a břízou,.. řebříčkem nebo měsíčkem. Když je opravdu zle, má se pít jen čistý kontryhel a třeba celý den po doušcích.

 

ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

pamelnikNa chronické záněty močového měchýře mám výborný lék. Natrhejte kuličky pámelníku, které rostou všude. Natrhejte je ale na nějakém místě, kde nejezdí auta. (To jsou ty bílé kuličky na keřích, co je křupou nožičkama malé děti). Natrhejte si 3×21 kuliček. Navlékněte jako korále a usušte. Potom je polykejte po dobu 21 dní, 3xdenně jednu. A chronické záněty močového měchýře budou pryč. A také na to dobře fungují Brusinky Max od firmy Swis, které můžete koupit v lékárně.

 

ČAJE

Black iron asian teapot with sprigs of mint for teaOČIŠTĚNÍ ORGANISMU PO ANTIBIOTIKÁCH

Lžíce dubové kůry, lžíce anýzu. Vařte 7 minut v půl litru vody. Čaj vypijte v průběhu dne a to asi pět dní po sobě.

ČAJ PRO ZLEPŠENÍ PAMĚTI
Hodí se zejména studentům před zkouškami. Tři lžíce jasanových větviček, tři lžíce šípkových větviček. Vaříme 8 minut ve tři čtvrtě litru vody. Čaj pijeme po jídle asi tři týdny. Kůru můžeme po třech týdnech až měsíci zopakovat.

ČAJ NA NESPAVOST
Večer spaříme čtvrt litrem vody lžíci mateřídoušky . Necháme 6 minut stát a potom pomalu teplý čaj pijeme. Účinek se projeví při každodenním užívání až čtvrtý či pátý den. Tento čaj nemá nepříznivé vedlejší účinky, proto ho můžeme používat po celý rok.

ZAŽÍVÁNÍ, CUKROVKA, DNA
Fenykl obecný – 3 díly
Jitrocel kopinatý – 3 díly
Šalvěj lékařská – 2 díly
Zeměžluč lékařská – 1 díl
1 polévkovou lžíci směsi zalít čtvrt litrem vroucí vody , 10 min. vylouhovat pod pokličkou , pít vlažné pomalu po doušcích dvakrát denně ráno a večer 15 min. před jídlem. Vždy 14 dní pít a 14 dní vynechat.

ŽLUČNÍK, JÁTRA, ŽALUDEK
Ostropestřec mariánský – semeno- 1díl
Vlaštovičník větší – nať- 1 díl
Čubet benedikt – 1 díl
1 kávová lžička ostropestřce se povaří v 3dl vody 5 minut a tímto odvarem se zalije 1 polévková lžíce směsi ostatních bylin. Pít 3krát denně před jídlem.

LEDVINY
Celík zlatobýl – 3 díly
Přeslička rolní – 1 díl
Truskavec – 1 díl
Vrbice bílá – 1 díl
3krát denně zalít 1 polévkovou lžíci směsi čtvrt litrem vody , nechat 15 minut vylouhovat , pít vlažné pomalu a po doušcích aspoň 10 minut.

PŘEDJARNÍ ČISTÍCÍ ČAJ
Ta nejvhodnější doba začít s očistnou kůrou je v den, kdy je úplněk, nejlépe v únoru. Během následujících 2 týdnů pijte čistící čaje a čaje na odplavení odpadních látek z těla. Vhodný je čaj z kopřivy a lapacha. Tuhle kůru provádějte až do velikonoc. Jezte co nejlehčí stravu, bez masa a mléka, hlavně pokud vás začátkem léta trápí alergie.

ZELENÝ ČAJ 
Zelený čaj obsahuje látky, které účinně brání tvorbě zubního kazu, je účinný při onemocnění dásní, zpomaluje růst bakterií typu streptococcus mutans. Prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu v krvi a přispívá k ochraně organismu před zhoubnými nádory. Přispívá i ke snížení tělesné váhy, posiluje krevní stěny a snižuje cukr v krvi.

 

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA A PROBLÉMY SE ZÁDY

sulČastými potížemi bývají u lidí bloky v páteři a změny váhy, způsobené poruchou štítné žlázy. Na tyto potíže je třeba udržovat v těle stále 100% přítomnost jódu. Nejlépe se doplňuje tak, že si seženete Prešovskou jodidovanou sůl (v lékárně by vám ji měli i objednat) a po dobu 7 týdnů budete dělat 1xtýdně koupele. Ve vaně rozpustíte celý pytlík této soli a poležíte si tam aspoň 20 -30 minut. (Budete-li předem umytí, ve stejné vodě se může takhle vystřídat i celá rodina).

 

PLÍSNĚ VE STŘEVECH (kandidózy-výtoky)

cukrPokud se neuhlídáte a přeženete to s cukrovím, může vám hrozit zvýšené bujení plísně ve střevech. Tyhle plísně totiž žijí právě ze sladkého. Takže pak máme daleko větší chuť na sladké. A u žen to navíc může způsobovat nepříjemné kandidózy.
Mám pro vás radu co s tím. Nezbyde, než vydržet týdenní dietu: Spočívá v tom, že nebudete jíst nic, v čem jsou obsaženy kvasnice a cukr. Takže pozor na kynuté pečivo. Když chléb, tak kukuřičné suchary a nebo takový ten polystyren. A cukr žádný. K tomu budete pít celý týden denně alespoň 2 litry vody s vymačkanými dvěma citrony. A za týden vaše plísně ve střevech vyhladoví a opustí vás. A vy ztratíte chuť na sladké a bude vám lépe. Pokud ženy trápí výtoky a svědění, je třeba také dělat denně po celý týden sedací koupele- do lavóru s vodou vymačkat 1 citron a chvíli posedět. Poslední den místo citronu dáte do vody na špičku nože jedlou sodu. Partner však musí dodržet také týden koupelí, pouze ve vodě se šťávou z jednoho citronu.

LUPENKA (psoriáza)

jetelPsoriáza představuje nadměrnou produkci určitých kožních buněk, která způsobuje skvrny stříbřitých šupinek obvykle se vyskytujících na kolenou, loktech a kůži temene hlavy. Na západě je toto onemocnění dosti běžné, v některých případech může přejít do vážnější a velmi nepříjemné formy, kdy postihuje velké části těla a může být ve spojitosti s chronickými revmatickými poruchami. Lupenka je, jak se zdá, onemocnění, které prochází stálými změnami a často při něm pomáhá sluneční záření a kopání v moři. Pomoci mohou i byliny s čistícími a protizánětlivými účinky, jako je krtičník uzlovitý a jetel luční.

Čaj z krtičníku

krticnik10 g čerstvého kořene lopuchu většího5 g čerstvého kořene šťovíku kadeřavého15 g čerstvého krtičníku uzlovitého10 g čerstvých květů jetele lučního750ml vody.
Příprava:1. Lopuch a šťovík smíchejte v rendlíku a přilijte vodu. Přiveďte k varu a 15 minut povařte, abyste připravili odvar.2. Do čajové konvice nebo džbánu dejte krtičník spolu s jetelem. Tyto byliny přelijte odvarem z lopuchu a šťovíku a nechte 10 minut vyluhovat. Sceďte. Uchovávejte v zakrytém džbánu. Dávkování:Užívejte 3krát denně dávku ze skleny na víno. Podle potřeby ochuťte medem nebo citrónovou šťávou. Doplňková léčba:K léčbě malých flíčků nebo v raných stadiích lupenky může prospět krém ze svízele přítuly. Aplikujte malé množství na postižená místa 2krát nebo 2krát denně.Pokud je zasažena kůže na temeni hlavy, vyrobte přípravek na oplachování vlasů použitím 10 ml tinktury z rozmarýny lékařské a 10 kapek smolného oleje na 500 ml teplé vody. Aplikujte po umytí šamponem při posledním spláchnutí vlasů.Zdá se, že lupenka napadá píše lidi nervózní a nesnášenlivé. Někdy mohou pomoci Bachovy přípravky z květů, jako je plané jablko, řepík lékařský či vrba bílá.Vyhněte se alkoholu a bylinám, jako je řebříček obecný, skořicové větvičky a lipové květy, protože ty podporují periferní krevní oběh a tím stimulují kůži. Užívejte denně 1 g vitamínu C.

 

POTÍŽE S JÁTRY

pampelisklaKaždé roční období přísluší některému z našich tělesných orgánů. Příslušná doba je dobou nejvyšší zranitelnosti daného orgánu a zároveň nejvhodnější dobou pro jeho detoxikaci a léčbu. V této době se zároveň nejsnáze projevuje dysfunkce v dané oblasti.
Jaro jako roční období patří játrům a jejich párovému orgánu – žlučníku.
Játra jsou především orgánem detoxikace ale samozřejmě i trávení. Zpracovávají tuky, sacharidy, aminokyseliny, redukují hormony, ukládají vitamíny, odstraňují toxiny a těžké kovy.
Kvalita činnosti a vitality jater má vliv na zdraví a kvalitu zraku, množství a kvalitu krve, na stav nervů, svalů, šlach, kyčelních kloubů, ramen, šíje a krku, výkonnost a vitalitu (proto jarní únava). Jejich dysfunkce se projevuje sklony k alergiím, exémům, bolestem hlavy, sníženou imunitou. Nejčastěji se problém jater a žlučníku a jejich podřízených tělesných partií projevuje v čase 23 až 03 h.
V rovině emocí a povahy se dysfunkce jater projevuje nezvládnutelným hněvem, předpojatostí, žárlivostí, přecitlivělostí na hluk. Zdravá játra dávají schopnost flexibility, zdravého sebeprosazení a schopnosti plánovat.
V období jara se tradičně prováděli různé očistné kůry, rovněž tradice období jara a velikonoc měli svůj smysl.

rozmarýnaZákladní bylinky pro jaro jsou: pampeliška, řepík, smil, jablečník, rozmarýna, také ostropestřec, hořec.

Z potravin jsou dobré drůbeží maso,pšenice,pšeničné klíčky, brusinky, mandarinky, ananas, kyselé zelí, zelené jarní výhonky, tvaroh, kyselé mléko, šípkový čaj.
Pozor na alkohol, tučné maso, smetanu, vejce, čokoládu, kávu, chemické látky v potravinách.

 

AKNÉ

Doporučuji alespoň na 8 týdnů šetřící dietu na játra a ledviny. Tj. nic smaženého, vše vařené, nejlépe v páře, žádné uzeniny a sýry, nic tučného. Pokud trpíte na akné především v oblasti brady nebo krku, chce to vyčistit plísně ve střevech.

 

HORMONY (nepřítomnost nebo nepravidelnost menstruace)

vitamin-ENaše tělo má schopnost vytvářet hormon ženský, který se jmenuje estrogen ale i hormon mužský, testosteron. Jak ženy tak muži mají v sobě oba druhy těchto hormonů. Záleží jen na jejich množství. U žen by měl výrazně převažovat ten ženský, u mužů mužský. Pokud ovšem tyto hormony nejsou v žádoucím poměru, mohou nastat problémy. Některá děvčata například i v osmnácti letech stále nemají menstruaci. Je to způsobeno právě tímto problémem. Aby se v těle tvořily hormony ve správném poměru, je důležitý dostatek hořčíku ve správném poměru s vápníkem a vitamínu E v organismu. Doplnit ho můžete nejlépe tak, že ráno na lačno vezmete 300 mezinárodních jednotek vitamínu E na lačno, po snídani 4 kusy Dolomitu a jednu tabletu vitamínu AD. Tělo si po tomto přísunu vitamínů začne estrogen samo vyrábět. Pokud chcete estrogen doplňovat přímo, doporučuji přípravek Sarapis. Hořčík je prvek, který je velice důležitý. Pokud ho v těle nemáte dostatek, můžete mít problémy se spánkem, nočním pocením, mohou vás brát křeče do lýtek, padat vám vlasy a lámat se nehty a nejspíš se vám objevují červené žilky na stehnech. Dlouhodobým důsledkem nedostatku hořčíku pak jsou různá cévní onemocnění. Proto tento prvek nepodceňujte . Ale je třeba ho brát opravdu ve správném poměru. Proto různé multivitamíny, které dnes lidé polykají mají jen pramalý účinek. Kombinace vitamínů v nich obsažených je většinou v nesprávném poměru a většina potřebných látek se tak z těla vyloučí a nebo se dokonce jednotlivé prvky navzájem nesnášejí.

 

JAK POMOCI SÁM SOBĚ PŘI POČÍNAJÍCÍM SRDEČNÍM ZÁCHVATU

happy young businessman on spring fieldČlověku, jemuž přestane srdce pravidelně tlouci a který začne omdlévat, zbývá bez cizí pomoci jen asi 10 sekund (!), než ztratí vědomí. Ale takto postižený člověk si může sám pomoci tím, že bude opakovaně a velmi silně kašlat. Před každým zakašláním je třeba se hluboce nadechnout a kašlat se musí zhluboka a dlouze, jako kdybyste chtěli hluboko z plic vykašlat hlen, a zakašlání je nutno opakovat každé dvě vteřiny, dokud nepřijde pomoc nebo dokud neucítíte, že srdce opět tluče normálně. Hluboké vdechy dodají do plic kyslík a pohyby při kašli stlačují srdce a udržují krevní oběh. Tlak na srdce také pomůže obnovit jeho normální rytmus. Tímto způsobem se oběť srdečního záchvatu dokáže dostat do nemocnice.

 

KRK

JAK NA BOLEST V KRKU

cesnek– Co 2 hodiny rozkousat a sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu
– Kloktat slanou vodou
– Cumlat koření hřebíček během dne
– Obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník. Nechat zabaleno 2 hodiny.
– Do 2 dl vody dát 2 lžičky soli a pár kapek TEE TREE OIL – kloktat.
– 1 tvaroh ve staniolu. Tvaroh rozmačkáme vidličkou a rozložíme rovnoměrně na kapesník v šátku, přiložíme ke krku a zavážeme. Necháme i půl dne nebo přes noc.

 

Kořeněná limonáda proti bolesti v krku:

hrebicek600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek celé skořice, šťáva z celého citronu, med
Dáme vařit vodu a koření do hrnce, přikryjeme a 10 minut pomalu vaříme (ne klokotem).
Po uvaření scedíme, přidáme lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijeme co nejvíce horké.
Je to příjemná varianta léčby.
Na kašel I.

Vincentka,mléko,med
Převaříme mléko. Do hrnku dáme 1/3 vincentky kterou zahřejeme, ale pozor aby nepřekročila teplotu 70 stupňů. V ní rozpustíme kávovou lžičku medu a vše dolijeme trošičku ochlazeným mlékem, taky aby mělo méně než 70 stupňů. Pijeme ještě teplé.

Na kašel II.

1 hrnek mléka, 1 žloutek, 1 lžička másla, 1 lžíce medu
Vše umíchat v teplém mléce a vypít.

 

Na dráždivý kašel

orech12 skořápek vlašských ořechů, 1/2 l vody
Vyloupeme 12 vlašských ořechů a skořápky namočíme do 1/2 l vody, necháme louhovat 4 hod., potom je 1/2 hod. vaříme a dolíváme, aby bylo pořád 1/2 l vody.
Pijeme slazené medem nebo cukrem 3x denně šálek. Po dvou dnech se začne odkašlávat.

 

Máslový čaj – Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku.

Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Citrónové kloktadlo

Vymačkáme šťávu z jednoho středně velkého citronu a kloktáme ji. Nakonec polkneme. Opakujeme 2 až 3x denně

Sádlový obklad – Při bolestech v krku

Připravíme si jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.

Křen s medem

krenKřen na jemno nastrouháme a 2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám „spouští rýma“, snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.

 

HLAVA, DUTINY

Čelní dutiny

bramboraNejdříve si uvaříme středně velký brambor ( musí být vařen ve slupce), připravíme si šátek tak , aby odpovídal šíři čela a dal se zavázat na něj položíme igelit a na igelit kapesník.
Pak bramboru oloupeme a lehce rozmačkáme, vložíme na kapesník v šátku a přiložíme na čelo ( teplota bramboru by měla být co nejteplejší, prostě co snesete), a necháme působit
20- 25 minut.

 

PRŮDUŠKY

Octový zábal – proti nachlazení a horečce

ocetVlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.
Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

 

Onemocnění horních cest dýchacích

komonicePři nemocech se doporučuje brát med s teplým mlékem (40 C) nebo med s citrónovou šťávou (šťáva z 1 citronu na 100 g medu), případně jeden šálek komonicového čaje s 1 polévkovou lžíci medu.

 

 

 

 

 

Med ze smrkových výhonků – na průdušky

smrk35 dkg výhonků spaříme v 1 litru převařené vody a necháme 2 dny louhovat.
Pak přecedíme a přidáme 1,35 kg cukru. Vaříme, až zhnědne a zhoustne .
Výhonky se sbírají do 15.května
Hned horké to naléváme do sklenic, zavíčkujeme a otočíme víčkem dolů, necháme vychladnout .Z jedné dávky jsou dvě sklenice .

 

Medvědí mléko

Teď jeden typ pouze pro dospělé. Je výborný a velmi účinný při počátečních příznacích nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíte jak rybička.

Zázvorový čaj

zazvor10g čerstvého strouhaného zázvoru.vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme. Do vzniklého čaje se přidáme šťáva z jednoho citrónu či pomeranče, osladíme a pijeme horké.

 

 

 

Cibulový sirup

Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.

 

Cibulový čaj

cibuleDo 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule.
Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

 

 

 

SRDCE

Posílení srdce:

medPodstatou infarktu je choroba věnčitých tepen, které vyživují srdeční sval. Jsou-li zúženy, dodávají srdci méně živin a kyslíku, na němž je srdce závislé. Med způsobuje rozšíření věnčitých cév a zlepšuje koronární oběh krve. Podle sdělení řady autorů vede užívání medu (průměrně 70g denně) po delší dobu (1 až 2 měsíce) u osob s těžkým srdečním onemocněním ke zvýšení obsahu hemoglobinu, k upravení složení krve a také srdečně cévního napětí a vůbec ke zlepšení celkového stavu.

 

ŽALUDEK, STŘEVNÍ TRAKT, ŽLUČNÍK, JÁTRA

Žaludek a střevní trakt
Med působí jako léčebně dietetický prostředek proti řadě žaludečních a střevních nemocí, při zánětu žaludeční sliznice a vředových onemocněních.

Vředové onemocnění žaludku
Med způsobuje hojení vředového povrchu sliznic. výstelky žaludku. Med se užívá 1,5 hodiny před jídlem nebo 3 hodiny po jídle.

Onemocnění jater a žlučových cest
Med výrazně šetří játra a umožňuje jejich regeneraci. Zatímco u rafinovaného (řepného) cukru musí být celé požité množství rozštěpeno v játrech a teprve potom využito, z medu se v játrech štěpí jen malá část složitějších cukrů. Cukry jednoduché, kterých je v medu převaha, játry neprocházejí, jsou přímo ze zažívacího traktu vstřebávány do krve.

 

PRO UNAVENÁ JÁTRA
mrkevPři jakémkoli oslabení našeho organizmu jsou nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

 

Mrkvový tvaroh na játra
Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.

 

LEDVINY, MOČOVÉ CESTY

Onemocnění ledvin
Med obsahuje látku zvanou flaven, která rozšiřuje ledvinové kanálky a pomáhá zbavit se tekutiny z otoků.

 

POMOC IMUNITĚ

Protichřipkový salát

zeliIngredience:

500 g kysaného zelí, 2 mrkve, 1 větší jablko, 1 cibule, 1 lžíce strouhaného křenu,
1 zakysaná smetana

Postup:

Kysané zelí a cibuli nakrájíme a mrkev s jablkem nastrouháme, přidáme strouhaný křen
a zalijeme smetanou. Dobře promícháme.

 

 

Řepový med

řepaZ černé řípy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu.
Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.

 

 

CITRÓNY

Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.

 

Teplá citronáda

Ginger teaŠťávu ze 2 citronu smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.

 

 

Citrónové rozinky
Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní „zobání“ těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

 

KŮŽE

Léčení ran

Med je účinná mast na rány, pomáhá odlučovat odumřelé části tkání a ránu přímo vyživuje.

Na bradavice

cibuleMalinký kousek cibule náplastí přilepíme na bradavici, nejlépe přes noc. Vydržet, opakovat postup cca týden, pak se sama odloupne. Funguje bezvadně.

 

 

 

Na bradavice
Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce.
Potom přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.

 

ZÁDA, KLOUBY

Lék na bolest kloubů a zad

kastan10 kaštanů, 1 francovka
Kaštany nakrájíme na plátky a dáme do sklenice, zalijeme francovkou.
Po 3 týdny mažeme na bolestivá místa.

 

 

 

 

 

NERVY

Nervový systém
Není lepšího neškodného prostředku pro spaní než sklenice vody s medem.

 

BOJ PROTI RAKOVINĚ = JEDLÁ SODA A JAVOROVÝ SIRUP!

sirupNásledující recept zveřejnil neuropat dr. Murphy, který tvrdí, že mu ještě na rakovinu nezemřel žádný pacient.

Neuropat dr. Murphy uvádí:
Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení. Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně. Doporučil jsem to jednomu svému klientovi s bolestmi břicha, kde měl už metastázy. Bolesti do tří dnů přešly a cítí se dobře. Principem působení tohoto receptuře, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené (zdravý člověk má pH 7,3 – 7,5 ). Rakovina se rozvijí jen v kyselém organismu (pod pH 6). Soda je zásada a s pomocí cukru (rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé) pronikne přímo do buněk. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu s pomocí jedlé sody.

Ingredience:
Javorový sirup, jedlá soda

Postup:
3 díly javorového sirupu nalijete do kastrolku a vložíte do vodní lázně (větší kastrol s vodou) a zahříváte tak, aby teplota sirupu nepřesáhla 40°C. Do horkého sirupu pak vmícháte 1 díl čisté jedlé sody bez jakýchkoli chemických přídavků. Pozor, směs prudce vypění. Míchejte až se soda v sirupu rozpustí.

Obecně platí:
nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

Užívání:

sodaPři nádorovém onemocnění užívejte první tři dny 5x denně 1 lžičku směsi a další týden pak 3x denně po jedné lžičce. Tato dávka obvykle vystačí k absolutnímu vymizení nádoru. Je možné užívat i preventivně. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb.Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem.

Tato léčba je založena na tom, že rakovinové buňky milují cukr, který do sebe vtahují. Javorový sirup obsahuje čistou glukózu, takže tuhle podmínku dokonale splňuje. Tak se látka dostane přesně do centra nádoru. Jedlá soda pak dokáže díky obrovskému obsahu kyslíku rakovinový nádor doslova rozbít zevnitř. A to už během prvních tří dnů. Dochází tak k naprosté likvidaci nádoru v jakémkoli stádiu, tedy i v konečné fázi rakoviny.

Rakovina není nemoc, ale přírodou řízené prodloužení života. Rakovina není nic víc než poslední projev extrémního překyselení organismu a toxicity tělesných tekutin a tkání. Za těchto podmínek a při dysfunkci imunitního systému by tělo předčasně zemřelo. Proto na svou ochranu moudře začne shromažďovat vnitřní toxiny, obalovat je oslabenou super-kyselou tkání a zapouzdří je pod nepropustnou ochrannou vrstvou, aby zabránilo jejich dalšímu šíření. S tímto důvtipným řešením obdrží majitel smlouvu na delší život. My ovšem tomuto procesu říkáme choroba. Tělo vytvoří tumor proto, aby potlačilo a uklidilo jedy, které nemůže jinak vyloučit a prodloužilo si život na tak dlouho, jak jen je možné, poskytujíc svému majiteli dostatek času na k eliminaci interní toxicity. Metastázy jsou poslední pokus těla ke své záchraně. Jestliže je tato interní toxicita úspěšně potlačena, tělo postupně bezpečně odstraní všechny nádory a navrátí se mu zdraví. Pokud tento proces není úspěšný, osud majitele těla je definitivně určen a umírá- ne na rakovinu, ale na extrémně jedovaté léčebné postupy, intenzivní emoční zhroucení, zoufalství a stres.
Zkuste své tělo z celého srdce co nejvíce milovat a co nejdříve začněte s detoxikací.

 

BOLENÍ ZUBŮ

cesnekBolest zubů se dá velmi spolehlivě zahnat tím, že nakrájíte česnekový stroužek po délce a tenký plátek přiložíte na krémem potřené zápěstí. Tedy do těch míst, kde jsou vám nejvíce vidět žíly. Česnek připevníte náplastí a necháte tam. Pokud vás bolí zub v pravé půlce úst, česnek dáte na levou ruku. Bolí-li vás zub nalevo, česnek dáte na pravé předloktí. Funguje to skvěle jako první pomoc, ale hned jak to půjde, doporučuji zubaře.

 

KAŠEL, ZÁPAL PLIC

plackaUplácáte placku z tmavé mouky, medu a strouhaného křenu a tuhle placku přiložíte na hrudník nebo lopatky. Doporučuji však před tím potřít kůži na tom místě sádlem, protože jinak může křen působit na kůži agresivně. Ale na bronchitidy a plíce to působí velmi blahodárně.

 

 

 

 

 

PROBLÉMY S ŽALUDKEM A VŘEDY

jitrocelHned když začne na jaře růst jitrocel, natrhejte si ho a čerstvý ho rozmixujte. Užívejte pak po lžičkách, třikrát denně.

 

 

 

 

 

 

ŽLUČNÍKOVÉ KAMENY

smetankaNatrhejte pampeliškové stonky, nejlépe v poledne. Pěkně si je nakrájejte a snězte. Třeba celou hrst. Je možné je také přidávat do salátu nebo na chleba. Je třeba to dělat denně alespoň 2 týdny. A bude po kamenech, žlučník vám však zůstane.

 

 

JAK SRAZIT TEPLOTY
dub kuraVe čtyřech litrech vody vaříme 10 minut hrst dubové kůry. Přidáme 2 lžíce soli a v odvaru koupeme 20 minut nohy.

Čistý odvar z dubové kůry je také skvělý vychlazený na přikládání obkladů při hemoroidech.

 

 

 

 

CO JÍST PODLE PÁTERA FERDY

vodaNapříklad léčitel páter Freda doporučoval pít pouze pramenitou vodu. Žádné minerálky natož slazené limonády. Pivo doporučuje pít pouze plzeňské a jen občas. Často pijte ale bylinné čaje a střídejte co nejvíce druhů. Vhodný je také mošt, protože neutralizuje močovinu z mléka a masa. Chléb by měl člověk jíst hlavně žitný pečivo domácí. Zeleninu a ovoce takové, které se pěstují u nás. Páter Ferda také doporučuje křen, česnek, cibuli a slaninu. A když kávu, tak z kondenzovaného mléka. Za nejvhodnější koření doporučuje zázvor, anýz, bobkový list a petržel.Když ořechy , tak lískové. Čím rozmanitější naše strava bude, tím lépe. Takže pozor na jídla, která nám chutnají. Nejlépe je zobnout si od každého něco. No a pozor na potraviny, které jsou podle tohoto léčitele vyloženě nebezpečné: Přední hovězí maso, šunkový salám, sýry, pepř, banány a pomeranče – ty jsou nebezpečné zvlášť pro děti. Jsou plné plísní. Také staré brambory na jaře bychom už neměli jíst a nebezpečné jsou i žvýkačky. Rozhodně nežvýkejte víc jak tři denně.

 

AFRODIZIAKA

slunecniceAfrodiziaka se dají sníst, vypít, vetřít či vykouřit. Dávkování je však velmi přísné a vyžaduje přesnost. Silné nebo neodborné dávkování může místo vzrušení způsobit těžkou nevolnost, nebo dokonce smrt.
Jako kvalitní afrodiziakum se často používal řebříček obecný. Hodinu před předpokládaným stykem muž vypije šálek čaje z listů. Také jídlo, ve kterém je česnek, podněcuje vášeň. Celer je také chvalně známý svými přednostmi v tomto směru. Musí být však v syrovém stavu. Silnou vlnu vášně ale také spolehlivě vyvolají kopřivová semínka, která se přidávají do jídla, ale ještě lépe do vína. Pokud je problémem vašeho partnera ochabnutí nebo sexuální vyčerpanost, doporučuji nastrouhat mu křen a nebo mrkvičku. Také obyčejný pepř nebo chilli obsahují látky, které podněcují sexuální pud. Výborné jsou také slunečnice. Odvar z květů je výborné afrodiziakum a okvětní lístky osmažené na oleji, osolené a opepřené, utužují partnerskou lásku.


MEDICÍNA NA KAŠEL A RÝMU – TYMIÁN

tymián1 sáček tymiánu (8 – 9 gramů), 200 gr cukru, 250 ml vody.

POSTUP PŘÍPRAVY
vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně.
Musíme přidat celý sáček tymiánu nebo svazek čerstvého a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.
Nenamáčet do lektvaru olíznutou lžičku! Medicínu dát do skleněné lahvičky. Skladovat při pokojové teplotě i 2 měsíce.

 

Česnekové přírodní antibiotikum – HLAVNĚ NA KAŠEL!

cesnek6 stroužků česneku, 8 lžic cukru, 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY
Česnek nasekáme na drobno a dáme do vody s cukrem. Zamícháme a pomalu vaříme 10 minut. Necháme uležet několik hodin a scedíme.
Uchováváme v ledničce. Velmi rychle zabírá, nejpozději druhý den zaznamenáte velkou změnu.

 

ZARUČENĚ FUNGUJÍCÍ FÍGL NA UCPANÉ DUTINY!

tycinky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
jakékoliv nosní kapičky, tyčinky do uší

POSTUP PŘÍPRAVY
Tato metoda zabírá i na opravdu těžké případy,
které by jinak čekala punkce. Lze praktikovat i u dětí, které již vydrží sedět v klidu.

Vezmete si tyčinky do uší, pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním
sprejem a opatrně zasunute CO NEJHLOUBĚJI do nosu. Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,
kouká z nich nějaký 1-2 cm, nebolí to, pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.
Toto se praktikuje 3x denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/. Velmi dobré je zkombinovat tyčinky + horká vana.

 

MEDOVÝ ZÁZRAK NA IMUNITU I NACHLAZENÍ

krenvčelí med 250g, česnek 35g, křen 35g, kostka másla 50g.

POSTUP PŘÍPRAVY

1. česnek s křenem očistíme a rozmixujeme na kaši
2. do větší sklenice si dáme tekutý med
3. přidáme rozmačkané máslo a utřený česnek s křenem a vše důkladně promícháme.

Podáváme 2 – 3x denně 1 čajovou lžičku dětem od 1 roku až do stáří. Uchováváme v lednici.

 

Karpální tunel

aloeAcylpyrin
5 listů aloe vera
Francovka herba či Lesana

POSTUP PŘÍPRAVY

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte louhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepejte. Po necelém týdnu si můžete před spaním mazat ruce.

OBYČEJNÉ ZÁZRAČNÉ PROSTŘEDKY

Zázračné kyselé zelí

zeliOblíbené kysané zelí účinně chrání před vznikem rakoviny jater, plic, tlustého střeva a prsu.Věděli jste to? Látky zabraňující nádorovému bujení však neobsahuje zelí jako takové, ozdravné účinky mu dodává až proces kysání. Během něj totiž v zelí vznikají takzvané izotiokyanáty látky, které mají silně protirakovinné účinky

Uchování celých zelných hlávek nasolením už znali staří Římané. Dnešní způsob výroby kysaného zelí údajně převzali ve středověku Slované od Tatarů. Při objevných cestách po světových mořích se dávní mořeplavci chránili požíváním kysaného zelí před obávanými kurdějemi, nemocí vznikající z nedostatku vitaminů.
Obsah vitaminu C je v kysaném zelí dokonce vyšší než v čerstvém, což je důsledek činnosti bakterií mléčného kvašení. Již 200 g kysaného zelí pokryje denní potřebu vitaminu C. Zelí působí také proti depresím a obsah vitamínu B12 je dobrý pro nervovou soustavu. Vysoké množství vitamínu C zvyšuje imunitu a je velice potřebný ke tvorbě hormonů. V kysaném zelí najdeme také draslík, železo, vápník, zinek, hořčík, fluor a enzymy. Kysané zelí rovněž podporuje tvorbu krve a hormonů. Aktivuje imunitní systém v boji proti virům a bakteriím, posiluje organismus proti infekcím. Snižuje také vysoké hodnoty krevního tlaku a zároveň aktivuje funkci střev a vylučování toxických látek. Podporuje i látkovou výměnu a má odvodňující účinek, a proto umožňuje rychlé odstraňování odpadních látek z těla.

 

CITRUS na vyčištění střev

citronyNa ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč , (i citrón) vše bez kůry . Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Chci jen podotknout, že během několika měsíců došlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg , ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů – fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.
PS. že to funguje poznáte po několika dnech, kdy budete z WC utíkat před vlastním zápachem.

 

ZVÝŠENÍ IMUNITY

nohySkvělým prostředkem na zvýšení imunity je mačkání reflexních bodů na nohách. Doporučuji to dělat 3x denně.

 

 

8 TIPŮ, JAK PŘEŽÍT ZIMU BEZ NEMOCÍ

1. Pomocník z domácnosti: Olivový olej 

olejJak pomáhá : Zvláčňuje popraskané ruce a rty. Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.

2. Pomocník z domácnosti: Váleček 

Jak pomáhá: Zahřeje nohy. Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po vánočních nákupech.
3. Pomocník z domácnosti: Kuřecí polévka 

polevkaJak pomáhá: Zmírňuje příznaky nachlazení. Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.

4. Pomocník z domácnosti: Láhev horké vody 

Jak pomáhá: Posiluje imunitu. Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.
5. Pomocník z domácnosti: Láhev whisky 

Bowmore Oldest Whisky From 1957Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku. Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisky vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.

6. Pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru 

Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši. Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.

7. Pomocník z domácnosti: Polštář navíc 

polstarJak pomáhá: Ničí kašel. Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.

8. Pomocník z domácnosti: Žárovka 

lampaJak pomáhá: Zlepšuje náladu. V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60 wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí.

 

 

 

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami, zásadotvornou stravu a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

74 komentářů
 1. Dobrý den, prosím o radu jak zpomalit artrozu, jak ev.zlepšit stav chrupavky. Rtg.hlezna objevil díru v chrupavce a celkové zhoršení kotníku. Užívám Melocox a nyní nasazen Ketonal na vyléčení stávajícího zánětu. Řadu let užívám veterinární Alavis- s poměrným úspechem, koupím teď i Condrosulf. Problémy s pohybem mě psychicky likvidují. Děkuji Renka

 2. Dobrý den.
  Buď jsem blbej a nebo neumím číst. Nenašel jsem tady jak léčit bércové vředy, které mám už asi 15 let. Ano slyšíte dobře 15 let mám otevřenou nohu a neexistuje nic co by mě pomohlo. Vystřídal jsem několik diplomovaných lékařů, Každý lékař jen pomluvil toho kdo tu nohu léčil předním a že prý mi dá něco lepšího a skutek utek ! I u šamana jsem byl jen ze mně tahal jen peníze, že prý mám pokřivenou auru a že mi tu auru narovná a hlavně že za jedno sezení chtěl 1000 kč. Prý bych ho měl naštívit minimálně 20x ! Nejsem Onasis abych vyhazoval peníze z okna. Můj invalidní důchod ZTP mě to nedovolí. Můžete mi prosím poradit, protože přestávám věřit lékařům, kterým jde také hlavně o peníze a né o vaše zdraví. Víte že lékaři za vás dostanou od pojišťovny zaplaceno i když se u něj neukážete celý rok ?

 3. Dobrý den,
  Prosím o radu, je mi 21 let a od kojeneckého věku trpím atopickým ekzémem po celém těle – hlavně na zádech obličeji a dolních končetinách. Vyzkoušela jsem už řadu krémů – hlavní francouzské firmy, ale nemělo to moc valný účinek. Když mi ekzém alespoň na chvíli zmizí, objeví se zase akné. Už si nevím rady.
  Prosím poraďte, která bylinka by mi pomohl od trápení ulevit.

  Děkuji za radu
  Lucie

  1. Dobrý den,

   slyšela jsem o přípravku Protopan, ten prý dobře zabírá ve všech formách.
   Dále to chce hodně promašťovat pokožku také zevnitř – potraviny bohaté na omega 3 a 6 mastné kyseliny (tučné ryby, olivový olej, semínka, ořechy, …).
   Očistit tělo detoxikací (zelený jíl) a bylinkami podporujícími játra ostropestřec, měsíček, jalovec, rozmarýn a upravit stravu.
   Dále regulovat imunitu a alergické reakce – černý rybíz, perila křovitá, lesní bez, černý bez, bazalka posvátná, žampion blazeův, ořešák královský, rooibos.
   Mazání postižených míst lopuchem větším a měsíčkem lékařským.
   A mrkněte na stránky o atopickém exému http://atopicky-ekzem.net/lecba-atopickeho-ekzemu.

   Hodně štěstí.

   Michaela

  2. Vyrábím si doma mast na skoro všechny neduhy, ale už jí prodávají i v lékárnách jenže se slabým účinkem. Nevím jak se ta mast jmenuje, ale já vylouhuji Marjánku (tráva co hulí omladina) v obyčejným vepřovým nesoleným sádlem. Zatím si nikdo ještě na tu mast ode mne nikdo nestěžoval. Jezdí si pro ní i kamarádka z Kanady jen jednou za rok. Dělám tu mast zdarma pro dobré lidi.

 4. Prosim VAs, vie mi niekto poradit, co treba robit, ked mi piska uz 3 mesiace v uchu, nezaberaju ziadne lieka z ORL, mam zalahnute…….asi je to z klimy, ale trva to uz velmi dlho a nic sa nezlepsuje.Vdaka

  1. Svedske kapky, tak dve do kazdeho ucha pred spanim, nebo pres den.

 5. Dobrý den. Poradí někdo na vysoký krevní tlak nějakou bylinku která by pomohla,a na každodenní bolesti hlavy.
  Děkuji Anna

  1. Zkuste ušní svíce, ty na to velmi dobře pomáhají. Seženete je na internetu nebo si je můžete nechat aplikovat u čínského lékaře – akupunkturisty.

   M.

 6. Čirou náhodou jsem se dostala na Vaše stránky a jsem jimi nadšená. Je mi 68 let a mám RS na očním nervu.Od r.1998 beru kortikoid Medrol 4mg 1x denně, k tomu se druží špatná rovnováha, takže chodím o dvou fr.holí. V roce 1975 jsembyla na operaci haemeroidů. V roce 2008 se objevili opět. Mám velký problém se stolicí. Nemůžu se vyprázdnit, jdou ze mě hleny a slizy, jako při rýmě z nosu. Dost piju , ale čím měkkčí mám stolici, tím hůř mohu vytlačit. Navíc mám cukrovku asi do 8,5mml. Můžete prosím nějak poradit, které bylinky by pro mě byly nejlepší? Beru 15 prášků denně. Moc Vám předem děkuji a můžete napsat na uvedený mail. Velký dík M.Neubertová.

  1. Na hemeroidy spolehlivě zabírá šťáva ze zelí, petržele a celeru, kterou je potřeba si udělat na odšťavňovači šnekového typu (v odstředivkách se žádná šťáva neudělá), potom ze stravy absolutně vyloučit uzeniny včetně šunky. Výsledek se dostaví do týdne. Na zácpu je nejlepší si na noc namočit hrst lněného semínka do deci vody a po cca 12 až 18 hodinách máčení až je vidět, že semínka už klíčí sníst i s tou vodou, případně je také dobré jíst ktomu čistý vaničkový měkký tvaroh. Alespoň jednou denně jíst co nejvíc čistého jogurtu. Dále bych zkusil každý den lžíci rybího tuku – kupuji ho čerstvý v lékárně. Ten má v sobě hromadu vitaminu D2, který je proti všem zánětům v těle, nehledě na omega3 mastné kyseliny, což je nejlepší výživa pro mozek a nervy.
   Snad Vám toto pomůže. Já mám toto vše odzkoušené sám na sobě. Zdravím Martin.

  1. nemůže mít alergii na roztoče/peří/prach? Zkuste na čas vyměnit peřiny za vypranou deku, spát při otevřeném okně.

  2. Nejčastější příčinou bývá zvýšená konzumace sladkostí během dne

 7. Začal mě trápit kolísavý krevní tlak. Beru léky na zvýšený tlak, ale přesto mě někdy hodně vyletí. Co mám proti tomu dělat? Děkuji.

  1. Doporučuji pěstovat kytku : Rýmovník, mexický nebo řecký eukalypt, kubánské oregano, moud, molice, Plectranthus
   Nedávno jsem dostala od paní Věry (moc děkuju) úžasnou pokojovou rostlinku. S informací, že prý se jí říká rýmovník nebo také mexický eukalyptus a že je léčivá. Začala jsem se pídit po tom, co to vlastně je. Na několika diskusních a poradenských fórech jsem zjistila, že podobně se pídilo mnoho dalších lidí, proto zde uvedu závěry společného pídění.Určitě se sluší (spíš musí) uvést zdroj informací.Jak se této rostlině tak porůznu říká: rýmovník, mexický eukalypt, řecký eukalypt, kubánské oregáno.Dodatečné doplnění od bylináře Vládi Vytáska z Litovle:
   Rýmovník Plectranthus amboinicus – léčivá část je list, užívá se odvar z 1 listu na 1 šálek.Léčí horečnaté stavy, malárii, snižuje vysoký krevní tlak, cholesterol, jaterní choroby, astma, kašel, odčervuje (antihelmetika), při křečích zažívacího traktu, pomáhá odstraňovat ledvinové a žlučové kameny.Vně pomáhá při léčení drobných ran a spálenin, dezinfikuje, odpuzuje mouchy, komáry a moly. Lze ji koupit v květinářství jako léčivou kytku.

 8. Již 4 mesíce mně bolí ruka na vněkší dlani.Mám dojem,že aj karpalní tunel.Nemoho ohýbat rukou nic v ní neudržím,všechno mi padá.Šlachy ns prsvé ruce,otají a hrozně bolí,jako by tam byl zánět.Prosím o radu.Na EMG mi zjistili,že je tam nález karpalního tunelu,ale neřekli,jak to mám léčit.
  Děkují za radu Čejková

  1. Podle zkušeností pomohou odstranit karpalní tunel náplasti Powerstrips. Po nalepení většinou do hodiny nastane úleva od bolestí.
   Když tak napište či zavolejte na 721992919
   Zdraví Milan Ščučka

 9. Prosím o radu, jsem obézní, mám sníženou fci štítné žlázy a tak tři roky mám obrovské paže od loktů k rameni, k večeru bývají ještě větší, někdy nemohu ani připažit. Lékaři tvrdí, že je to lipomatoza, ale nikdo neví jak se tohoto problému zbavit. Díky za radu M.

 10. Ostruhy,nepomohlo max.počet ozařování,nepomohla rázová vlna,pomohl Mudr.Pazdera ,udělal opich do nejbolestivěšího místa na obou patách,týden jsem nesměla chodit,již třetí rok žiju bez bvolesti.

 11. prosim o radu.ako na atopicky exem a k tomu intolerancia histaminu.ako sa z toho dostat? prisna dieta akosi nepomaha. trochu pomohla hormonalna liecba, ale sa bojim nasledkov, pretoze sa jedna o mladeho cloveka. najlepsie by snad bol nejaky bylinkar.pomozte

 12. Tento materiál, který mi poslal jeden můj kamarád ze Západních Čech je pro mně velice zajímavý a poučný. Dovoluji si touto cestou upřímně podekovat všem, kdo se na jeho tvorbě podíleli. Jsem už starší člověk a zde publikované vědomosti mi určitě pomohou při léčení všech neduhů, které člověka ve vyšším věku potkávají a sužují.

  Zdeněk

 13. Prosím o radu : Při houbaření koncem srpna (hlavně při sestupování s kopců – nevhodná obuv a dostatečně neostříhaný nehet – levý palec ) jsem mu dal zabrat – byly
  krevní sraženiny pod nehtem – trochu jsem vytlačil ale vzadu ještě zůstává —– a nový si roste pod starým, který
  asi sleze ale kdy ? , už začal říjen – —- tak poraďte jak
  dál ze zkušeností co by pomohlo ? a nebo kdo s tím
  poradí a nebo má více zkušeností ………. a nebo dál
  trpělivě čekat co s tím ?
  děkuji za radu Zdeněk .

  1. Už se mi to stalo vícekrát, nedá se nic dělat, musí se to nechat odrůst. chvíli to trvá, tak do jara. Stříhejte nehty hodně nakrátko, každý to má jinak. Když vidím v létě, jak mají lidé dlouhé nehty na nohou, divím se. To bych nesnesla. Asi jim to nevadí.

  2. Dobrý den ,také jsem měla teto problém ale z mokrých nohou v gumácích nehet se odloupl od prstu a snadno se nadzvedával pod ním rostl nový.Tak jsem rozkrojila cibuli a tím jsem potírala celý nehet i s nehtovým lůžkem denně,starý nehet odstřihávala.Zkuste uvidíte.

  3. Jsem turistka a sraženou krev na palcích,jak Vy nazýváte,mám každý rok.Trvá to rok než to odroste,Nehty neslezou.Pedikérka říkala,že takhle pozná turisty,protože to má skoro každý.

  4. Zřejmě bude nejůčinější počurat několikrát denně , či urinové zábaly.
   Milan

  5. nepomohlo by investovat do dobrých bot? Možná to bude dost peněz, ale dobré boty vydrží dlouho a takovéto problémy za ušetřené peníze fakt nestojí. Boty nesmějí být široké a krátké, musí se dát tak utáhnout, aby i při chůzi z kopce měl palec dost prostoru. Mám abnormálně dlouhý palec, jsem také turistka, ale takovéto problémy nemám. Mám kvalitní, kožené boty již asi 10 let.

 14. Paní Aleně Vizinové a paní Petře – moc Vám oběma děkuji za rady a hlavně za podporu!

 15. Jee, bylinky, ty já můžu, vždycky jsem je i sbírala a sušila, poslední dobou, nebo spíš od té doby co se narodil malý na to nemám čas, takže jsem ráda, když seženu cokoliv bylinného v lékárně nebo různých zdravých výživách. Malý bývá často nemocný, hodně kašle a našla jsem účinný sirup bylinný hlavně , jmenuje se Stopkašel a je pro děti od 1 roku, vždycky nám pomůže a já jsem hlavně ráda, že mám místo svých bylinek aspoň nějakou náhradu.

  1. Dobrý den Darije. Já mám vždy velkou rádost když potkam člověka který vyhledává bylinky který ví že farmacevtika to není to prave co potřebujeme my a našé děti. Já mám čtyři děti té nejmenší je 9 let. Před pěti léty ona marodila každou chvili kašel, ryma a t.p. Od té doby co jsem jí naučila pít zasaditou vodu a dva, třikrat za rok udělame očistu těla za 5 let nebyla ani jednou nemocna je to SUPR že? Jestli vas bude zajimat taková metoda píšte mi na email poskytnu vam více info muj email neumannova.sasa@seznam.cz Hodně zdraví a pohody v rodině přeje Alexandra.

 16. Dobrý den,prosím Vás o radu. Ze špatné pracovní obuvi se mi udělala na patě ostruha a zánět. Ozařování jsem se bála,tak mi doktor-ortopéd dal 2 injekce a prášky proti zánětu. Jakmile jsem prášky dobrala,bolesti začaly znovu.Nepomáhá ani zdravotní obuv,gelové podpatěnky,mazání Alpou aj. Za případnou radu předem děkuji.

  1. Dobrý den paní Zahradníková,

   nejsem lékař ani léčitel, ale výživář a lektor jógy, takže vám bohužel nemohu poradit. Výše popsané jsou rady, které se ke mě za život dostaly a fungují. Specifické bolesti musíte řešit s někým fundovanějším.

   Držím vám palce,
   Mia

  2. Nebojte se, běžte na to ozařování, byla jsem na tom, je to pár let. Mám klid. Paty nebolej, nevrátilo se to. Alena

  3. Milá paní!Ozařování se nebojte.Funguje tak,že se v tom místě víc prokrvuje tkáň kolem ostruhy a tělo samo tento chronický zánět odstraní.Vyzkoušela jsem toho ještě víc,než Vy,dokonce i rázovou vlnu,kterou pojišťovna nehradí, a jezdila jsem na ní 3x týdně 70km.Navzdory 90 % úspěšnosti u mně se to nepodařilo.A u záření mně pomohlo až druhé kolo.Pokud budete chtít víc informací,jak to tam vypadá a probíhá,napište.Hlavu vzhůru!!!Hlavně si nebalte nohu do kopřiv v mikrot.sáčku.To mně poradila Ortopédka a já jí důvěřovala.Na pálení jsem si zvykla,ale druhý den se mi sloupala kůže z celého chodila!!!!

  4. Dobrý den. Patní ostruhy Vás zbaví pomocí
   rázové vlny v Praze-Mudr.Kocian,informace
   na http://www.ibolest.cz.mohu jen doporučit,sám
   jsem prodělal veškerou dostupnou léčbu od
   bolestivých opichů po ozařování nic nepomohlo.R.v. si platíte-je to pouze jedna
   návštěva a je po potížích navždy,mohu jen
   doporučit,byl jsem na ni v roce 2011. F.H,

  5. Vyléčila jsem si ostruhy sama-na jaře jsem si dávala obklady z lístků břízy-ty lepkavé ovázala fáčem a chodila v tom celí den asi měsíc možná déle je to bez mála 15let co nemám žádný problém!

 17. Dobrý den,prosím o radu,zda je možné léčit diabetickou retinopatii.Byla jsem 2x na leasru ale nelepší se to,hrozí mi odchlípnití sítnice..Děkuji za každou radu.

  1. Vážená paní Zdenko! Bylo by dobré, kdybychom mohli komunikovat blíže na můj E-mail a to: old.vrcha@seznam.cz
   nebo na telefon T-mobile: 603 455 303 a další Odorik: 588 188 605 (doma v kuchyni).
   Jsem stejně postižený. Diabetickou retinopatií, jinak to provádí pan MUDr Jan Němčanský.
   Výňatek z tisku:
   „Kamerou i laserem proti retinopatii
   Poškození sítnice nedonošených dětí neboli retinopatie je nejčastější příčinou slepoty v dětství. Lékaři se tomu snaží zabránit všemi způsoby. Tím nejmodernějším je speciální kamera, která umožňuje podrobně sledovat a zaznamenat vývoj sítnice. Pokud dítě potřebuje zákrok, sahají oftalmologové nejčastěji po laseru. Například v Ostravě i v kombinaci s retkamerou.“ Byl jsem osobně navštívit pana doktora, provedel foto obou očí, operaci laserem 1 oko provedl hned a 2 si pomáhám léčit.
   Nám doma čaje na sítnici dia i stařeckou a v poslední době jsem zjistil „BORŮVKY“, popíši vše osobně.

 18. Zde se zapomělo na Pískavici neboli Řecké seno (senum graecum l.). Semeno mleté (thé)se používá proti cukrovce (diabetes), maláriím, těžkým infekcím, proti silnému astma, velice pomáhá maminkám při tvorbě mléka, zvěři jako surovina (náhrada jetele) k vynikajícím výsledkům při dojení krav.. Používá se jí jako balzám na balzamování, do mnoha pokrmů jako Čubrica, Vegeta, Chatney, Curry koření, Čína koření, přípravky KNORR. Jako kataplazma (povařená kašička) k vyléčení bércových vředů, diabetických nohou a dalších mediciálně nevyléčitelných chorob. Bylinář Franěc s tím léčil nevyléčitelné choroby, tvrdí to i Kneipp. Mám to na sobě vyzkoušené, zachránil jsem si diabetické nohy od jisté amputace. Otázka je kvalita výroby.

 19. CO JÍST PODLE PÁTERA FERDY
  Omlouvám se, na takto poučné a přehledné stránky jsem se dostal náhodou. Možná někteří neví, že mám několik zbývajících výtisků knih Páter František Ferda nám…
  Autor: © páter F. Ferda z jeho odkazu – Jaroslav Pruner
  grafika, ilustrace bylin, sazba Jindřich Pachta

  Všem krásné dny a pohodu přeji. Jindřich
  http://mujweb.cz/nakladatellynx/publikace.html

  1. Pelyněk a potírat. Ředění nevím, kouknu doma do moudré knihy.

 20. Dobrý den, již před deseti lety jsem začala mít potíže, které vyústily v diagnozu ….nádor v míše. Nyní jsem už na vozíku, ale sužují mně bolesti nohou a spodní poloviny trupu. Jsou to prý bolesti od dráždění nervů a míchy v důsledku útlaku. Beru na bolest silné léky ale stejně jsou velmi silné a obtěžující. Chtěla bych zkusit užívat marihuanu, ale když už ji seženu, raději než kouření bych chtěla zkusit vyluhovat ji v alkoholu a pak si kapat jako kapky do sklenice s vodou. Nevím však jak na to…..nejsem zkušená co se drog týká. Proto prosím o radu. Budu Vám vděčná, nemohu se ptát doktorů, ti řeknou, že nevědí.Díky

  1. Tinktura z konopí.
   čerstvé listy a trochu palice ta může být i sušená nadrtit a dát do sklenice. Zalijte čistou vodkou (pozor číst etikety) některé vodky obsahují nějaké přídavné látky)
   Máte-li líh – je lepší líh.
   necháte louhovat 14 dní a každý den protřepat. Pak se to scedí, uloží do lahviček a užívá. Pár kapek do trošky vody, vypít. Mel.

  2. Zdravím Jaroslavo. Ve vašem případě by bylo také dobré začít pít zasaditou vodu a antyoxidant H 500 který působí rovnou i na bolest. To je na začatek a potom bych se ještě zeptala znamé profesorky která má s tím zkušenosti. Mějte se dobře. Alexandra.

 21. Díky za velmi užitečné informace. Pro spaní se mi osvědčil čaj s meduňky. Ještě přidám pro chuť jiný čaj třeba šípek či ovocný a sladím medem. Zdravím a přeji dobré spaní.

 22. Blahořečím za informaci o léčebných účincích přírodních produktů,jsou užitečné široké obci obyvatel Díky za užitečné informace Kosces

 23. Dobrý den,7 let jsem ve sledování na Sjogrenuv syndrom.Nyní mě začaly bolet všechny klouby a Mudr. mi nasadila kortikoidy.Ty se mě však nechce moc užívat.Nejsou nějaké bylinky,které by tyto léky nahradily?Prosím o radu.Děkuji

  1. Dobrý den Milo. Mám výníkající zkušenosti na bolest kloubu s přirodním produktem B Luron který byl vynalezen v Německu. Posílám vam popis toho produktu a pokuď by jste měli zájem píše mi na email neumannova.sasa@seznam.cz
   Brzké uzdravení vam přeje Alexandra.

  2. ten popis B Luronu BI-LOURON
   Nyní u každého druhého člověka praskájí nebo jsou ztuhlé a bolí klouby . A po 25 – 30 letech je problém s klouby u každého druhého! Bi – Louron – je nejnovější inovativní produkt vyvinutý německými vědci pro zdraví vašich kloubů . Nemá žádné vedlejší účinky – je to 100 % přírodní produkt !
   Hlavní složky Bi – Louronu – chondroitin sulfát a kyselina hyaluronová . Chondroitin – je , ve skutečnosti , želé , Je to látka velice prospěšná pro všechny klouby . Kyselinu hyaluronovou vyrábí naše tělo. Z přibivajicim věkem jeho produkce v tělé je čím dál těžší . Pro zdraví každeho lidskeho organu jsou tyto složky nezbytné ( kůže , krevní cévy , klouby , vazy , srdeční chlopně , očí) .
   Vývoj této KH ( kyseliny hyaluronové ) začíná klesat po 25 letech věku, Bez ní , jak již bylo uvedeno , trpí kůže, oči , srdeční chlopně , vazy ! To je důvod, proč s věkem přibivají vrásky, zhoršené vidění a flexibilita , praskání a ztuhlost kloubů , problémy s páteří.
   Bi – Louron ma účinnost jako intraartikulární injekce kterou je nutné aplikovat opakovaně.

   Kosmetologové vědí že KH ( kyselina hyaluronová ) zbavuje pokožku vrásek . Je-li problém s klouby , injekce přímo do kloubů. Ale Bi – Louron je unikátní v tom, že je tak dalekojediný produkt, který udržuje KH po požití ! Analogie tohoto produktu není ! A co je nejdůležitější , že je nutné nejen pro ty, kteří maj problémy s klouby, ale také pro ty, kteří se starají o zdravou pokožků a zrak.
   Bi – Louron ( B – LURON ), je třeba nejen po 25letech , ale i pro rychle rostoucí skupinu dětí stejně jako pro všechny ty, kteří jsou aktivně zapojeni do sportu . Je třeba jako stavební materiál !
   Bi-Louron působí přímo na všechny klouby po celém těle , zejména v mistech největšicho kloubního poškození které by mělo být vráceno v první řadě .To znamená, že nejprve se použije k obnovení všech kloubů a srdečních chlopní . Poté zamiří na kůži a do očí , atd.

   Mmnoho lidí prošly celý kurz Bi – LOURON , a recenze jsou prostě fantastické ! Elena Prudchenko daleko přes 70 let. Podle ní za posledních 5 let značně trpěla s koleny , ale jen tak dlouho, dokud nezačala pít Bi – LOURON ( B – LURON ) . Již ve třetím týdnu použiti Bi – Louronu se cítila mladou ženou , a uvědomila si, že život jde dál ! Také již má vynikající výsledky na kůži , a cítí posílení vazivového aparátu oční bulvy !
   V kterých případech , Bi – Louron ( B – LURON ) používat?

   Artróza . Věkové opotřebení .
   Dlouhodobé a nadměrné / nebo jednostranné namáhání kloubů při praci ( včetně nadváhy ) .
   Velké sportovní namáhání před a po soutěžích .
   Patologiei meziobratlových plotének ( výčnělek , výstupek , sedání ) .
   Při rehabilitaci po operacích kloubú ( artroskopické sanitace ) .
   Vrozené X – a O – ve tvaru zakřivení nohy .
   Osteochondropathy dospívajících .
   Dna ( v kombinační terapii ) .

   BI- Louron je biologicky aktivní doplněk stravy s chondroitinem hyaluronového komplexu ( KH ) na základě inovativního technologického vývoje německé firmy gram – Revit GmbH a je navržen tak, aby aktivoval vlastní produkci synoviální tekutiny , výživu a obnovu chrupavek . V průběhu let testování pozorování a experimentů ( 20 let) , vývoje se podařilo spojit v jedinečné synergické kombinaci dvou základních stavebních materialů.

   Užitečné vlastnosti :
   1. Lze obnovit funkci kloubů i ve vážných případech – ve 4 fázích onemocnění , v případě, že zbyly částečky chrupavky , s níž se začne oživení .
   2 . Patologie meziobratlových plotének ( výčnělek , výstupek , poklesů ) .
   3 . Používejte v pozdějším věku .
   4. . Artróza .
   5. . Dna .
   6 . Fáze Adolescentní růst .
   7 . Sport přetížení ( před – a po- sezóně) .
   8 . Dětské fáze růstu

 24. Dobrý den, 4 měsíce mám oteklé nárty a kotníky,první 2 měsíce s velkými bolestmi po vyšetření nejde o ledviny, ani cévy. Otoky jsou stále, neobuji žádné boty, teď se přidala bolest kolen, takže bez chodítka neujdu nic. Jak se zbavit těch otoků ? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den Zdeno,

   je třeba komplexní vyšetření, zda-li nejde o nějakou metabolickou poruchu. Svěřte se do péče odborníků.

   Mia

  2. Dobý den Zdeno. Mé mamince pomohlo pítí vody s Koral Mine „Coral  Mine“  je  přírodní  produkt,  který  se  vyrábí  v  Japonsku  z  hlubokovodních  korálů  skleraktinií,  které  rostou  v  Japonském  moři  poblíž  ostrovů  Okinawa a Tokunosima. Mořský korál je unikátní  substance, ve které byla po více než 500 milionů  let  jeho  existence  dosažena  dokonalá  harmonie  živočišného, rostlinného a minerálního světa. Je to udivující přírodní útvar, který v sobě spojuje hned  několik materiálních forem – je to mořský živočich s podivným  vzhledem,  který  připomíná rostlinu, existuje  díky  mořským  solím  a  živí  se  mořskými  mikroorganismy. „Kostra korálu“ je komplex minerálních solí, který podmiňuje  jeho  unikátní  účinky  a  působení  na  organismus.  V  podstatě  se jedná  o  soli  vápníku a  hořčíku,  ale  obsahuje také  draslík,  sodík,  železo, fosfor, síru, křemík, chrom, mangan, zinek a jiné prvky. Tento bohatý komplex přírodních solí  reguluje  minerální  rovnováhu  v těle. V  produktu  „Coral  Mine“  je  nejvýše zastoupený  vápník.  Je  potřebný  nejen  pro  vývoj  zubů a kostí a pro udržení jejich struktury, mineralizaci  a  hustoty,  ale  je  důležitý pro krevní srážlivost. Podílí se na přenášení signálů mezi nervovými buňkami, moduluje energetický metabolismus a tím přispívá i  ke  kontrole  hmotnosti.  Má  vliv  na  funkce  svalů včetně  srdečního  a  napomáhá  činnosti  střevních  buněk,  udržuje  normální  regulaci  jejich  vývoje a růstu. Jeho významná úloha je v těhotenství a při  kojení. Udržuje mírně alkalické prostředí v těle. Má  vliv na funkci trávicích enzymů. V  produktu  „Coral  Mine“  je  nejvýše  zastoupený  vápník.  Je  potřebný  nejen  pro  vývoj  zubů a kostí a pro udržení jejich struktury, mineralizaci  a  hustoty,  ale  je  důležitý pro krevní srážlivost. Podílí se na přenášení signálů mezi nervovými buňkami, moduluje energetický metabolismus a tím přispívá i  ke  kontrole  hmotnosti.  Má  vliv  na  funkce  svalů včetně  srdečního  a  napomáhá  činnosti  střevních  buněk,  udržuje  normální  regulaci  jejich  vývoje a růstu. Jeho významná úloha je v těhotenství a při  kojení. Udržuje mírně alkalické prostředí v těle. Má  vliv na funkci trávicích enzymů. Naše  tělo  obsahuje  70  %  vody,  mozkové  buňky mají  75–85  %  a  krev  přibližně  90  %  vody.  Pití  dostatečného  množství  kvalitní  vody  je  druhou  (po  vzduchu)  nejdůležitější podmínkou  pro normální  fungování  organismu.  Minerální  látky rozpuštěné  ve  vodě  se mnohem  rychleji,  lépe a  snadněji vstřebávají.  Výrobce  uvádí,  že  voda s  obsahem  drceného  korálu  přijme  znovu  svoji  kapalino-krystalickou strukturu. Jako unikátní stav tekutých krystalů voda poskytuje ideální zaplnění  intracelulárních  a  mezibuněčných  prostorů.  Při  zmrazování  korálové  vody  se  tvoří  dokonalé vločky,  které  odráží uspořádání  molekul  vody. Voda  v  živých  organismech  je  strukturována, takže  tato  vlastnost  korálové  vody  je  zvláště cenná pro naše zdraví.
   Budeli vas zajimat jak se tu vodu pje a kde si to můžete koupit pište mi na email neumannova.sasa@seznam.cz

 25. Moc pekny a uzitecny clanek! Muselo to dat praci ho vytvorit. Kdybych mela klobouk, tak smeknu. Nemam, tak dekuji 🙂

 26. Na spaní pomáhá večer banán před spaním. Potom sklenice teplého mléka s medem, pořádně vyvětrat a v zimě termofon-teplák s vodou. Nejlepší přítel do postele-teplák.

 27. Dobrý den,prostředek na neškodné spaní – sklenice vody s medem.Prosím ,ta voda teplá nebo studená.Nebo ještě něco jiného- když jdu spát,tak usnu,ale třeba za dvě hod.se vzbudím a nemohu usnout.Někdy chodím po bytě třeba zase dvě hod. i více a ráno bych zase spala.Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den Mílo,

   voda by měla být vlažná, aby tělo nemuselo vynakládat další energii na ohřev vody na teplotu těla.
   Nespavost je častý problém.
   Zkusila jste bylinky? Meduňka, kozlík lékařský, …
   Meditace na zklidnění myšlenek, teplou koupel s bylinkami, klidový večerní režim, dostatečná fyzická aktivita během dne, vyrovnaný emoční stav, …

   Hodně štěstí,
   Mia

  1. Dívat se do lampy s 60W žárovkou, ne do žárovky 🙂 To znamená přes stínítko…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>