Podprsenky a ochablost prsou

zena1Některé ženy podprsenky milují, jiné je berou jako nutné společenské zlo a další je nosí jen kvůli tomu, aby neměly povadlá prsa. Ženám totiž bylo po velmi dlouhou dobu opakováno, že nošení dobré podprsenky může pomoci podpořit pevnost hrudi, ulevit od bolesti zad a že působí jako prevence povislých prsou. Nicméně dámy držte se, nová francouzská studie, která trvala celých patnáct let výzkumu ukazuje pravý opak – podprsenky pomáhají jen málo snížit bolesti zad a časem mohou dělat prsa povislejší a ochablejší než jejich nenošení.

Ženy, které odložily své podprsenky pro výzkum dle průběžných ročních měření dokazují, že mají o 7 milimetrů vypnutější prsa každý rok. Vědci také zjistili, že se ženám bez podprsenky zvedly bradavky a vybledly jim strie.

Vědecko – výzkumný pracovník profesor Jean – Denis Rouillon, expert sportovní vědy na univerzitě v Besançonu ve východní Francii tvrdí, že „podprsenky jsou falešnou nutností“.

„Lékařsky, fyziologicky, anatomicky – prsa nezískávají žádnou výhodu z odpírané gravitace, “ řekl Rouillon. „Naopak, s podprsenkou se stávají povadlejší.“

Rouillon a jeho tým strávil roky měřením změn v prsou 330 žen, pomocí jednoduchého logaritmického pravítka a posuvného měřítka a to v Centre Hospitalier Universitaire v Besançonu, kde prováděl svůj výzkum.

Zjistil, že neexistuje žádný důkaz o tom, že podprsenky pomáhají zmírnit bolesti zad. Místo toho shledal, že podpora hrudníku naopak může způsobovat problémy.

 

prádloPodle The Connexion zjištění naznačují, že prsa získávají větší pevnost v případě, že žena nenosí žádnou podprsenku. Výzkumníci vysvětlují, že podprsenky omezují růst podporující prsní tkáně, takže prsa chřadnout a degradují rychleji.

Některé z žen, které se zúčastnily studie profesora Rouillona potvrdily, že nenošení podprsenky jim pomohlo zmírnit jejich bolesti zad.

Capucine, 28 – letá žena, účastnice studie profesora Rouillona doslova přísahá, že po dvou letech nenošení podprsenky jsou výsledky výše popsané skutečné a že se jí velmi ulevilo. Do deníku France Info doslova řekla: „Existuje několik výhod nenošení podprsenky: snadněji se mi dýchá, chodím rovněji, jsem uvolněnější a sebevědomější a mám menší bolesti v zádech.“

Nicméně Rouillon říká, že výsledky neznamenají, že všechny ženy by měly vyhodit své podprsenky.

„Byl bych opatrný k tomu radit všem ženám přestat nosit jejich podprsenky, neboť vybrané ženy do výzkumu nebyly komplexním reprezentativním vzorkem populace.“ řekl Rouillon, podle The Connexion.

Zatímco jeho první výsledky potvrdily jeho hypotézu, že „podprsenky jsou falešnou nutností“, on střízlivě říká, že ženy, které nosí podprsenku dlouhou dobu – celý život, by nezískaly žádnou výhodu z jejího náhlého odložení. Nejspíš má na mysli ženy starší.

 

Názor a reálný přístup k tématu nošení či nenošení podprsenky nechť si učiní každá žena sama za sebe dle svého sebe-vědomí a míry nespoutanosti. Za mě musím říci, že toto téma a celý výstup ze studie mne pobavil a vzhledem k tomu, že ho vymyslel a vedl muž, chápu jeho výsledek 🙂

Na druhou stranu cítím, že na argumentech pro nenošení podprsenky u zdravých žen je kus pravdy, protože ukládání prsou do celodenní neaktivní polohy je nemůže nikterak posílit, naopak je s věkem nečinnost oslabí. Na místě je respekt, neboť je to záležitost velmi individuální a je otázkou nejen společenského postavení, zvyku a věku, ale hlavně zdraví a velikosti prsou.

Možná, že je jaro a léto vhodnou příležitostí k tomu výzkum podpořit, mužské oko potěšit a udělat si na to svůj vlastní nový nebo staronový názor 😉

Přeji nám všem radost ze života a jeho pohybu – kdekoli…

 

endalldisease.com
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami, zásadotvornou stravu a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

16 komentářů
  1. No, musím uznat, že jsem nikdy podprsenky zrovna nemilovala, brala jsem to jako „nutné zlo“, neustále jsem řešila nesedící podprsenku, ramínka mi dělaly pořád podlitiny. Později jsem začala nosit jen takové rádoby sportovní, pruh elastické látky a dvě lehké ramínka a to jen občas. A teď už rok nenosím žádnou a je mi nejlíp. 🙂 Ze začátku jsem teda měla pořád nějaké pocity, že na mě všichni čumí a že mi prsa moc skáčou.. 😀 ale pak jsem si zvykla. Ale taky mám pouze velikost B, u větších prsou to může být celkem problém..

  2. Chápu, že tímhle nesmyslným, rádoby výzkumem se zabývají muži. Opravdu, smysluplnna prace😆 Pro mne žena bez podprsenky s prsy po břicho,je nechutna. Pokud má někdo mala prsa, je podprsenka zbytečna.

  3. No a kolik si dává zvětšit prsa silikony k vůli chlapům, přitom jsou ženy co by chtěly raději menší

  4. Ahoj holky, ženy, mně tento výzkum jen „doladil“ mé rozhodnutí odložit podprsenku úplně….s mými AA (i po 20 měsících kojení) a velkým obvodem jsem měla problém nějakou sehnat – bez kostic. Push up – ky mi přišli nepřirozené pod trikem. Navíc jsem zjistila, že v místě dotyku s pokožkou se mi tvořili puchýrky nebo to svědilo, takže – sundavám…..Jediná věc mi ale vadí – že jsou mi dost vidět bradavky, a to i přes tlustý svetr….což jsem vyřešila speciálními silikonovými nálepkami určenými právě na tohle, dají se sehnat na netu i v obchodech se spodním prádlem – ale musí se chvilku hledat, někde o nich ani neví…..Budu ráda za jakoukoliv radu jaké vychytávky ještě existují – tyto silikony jsou sice dobré, ale vydrží tak měsíc, pak se přilnavá vrstva vytrácí, resp.odlepuje a navíc se pod nimi i ten kousek kůže dost potí.