Odstranění zubního kazu bez lékaře

Toothbrush with tiny flowersSpousta z nás trpí v důsledku překyselení organismu nejrůznějšími zubními problémy, z nichž nejčastější je zubní kaz. Jestliže je to i váš případ, můžete se pokusit zub si sami zregenerovat a vyzkoušet tak sílu přírody, místo invazivního vrtání a celoživotní společnosti nezdravé plomby v těle. Naše těla se totiž neustále obnovují a i když to není běžně známo, je možno přírodně a přirozeně regenerovat i zuby.

 

Obnovit si zuby je bezpochyby lepší, než nechat si je zaplombovat, protože většina dnešních plomb obsahuje buď rtuť (známý toxin, který poškozuje mozek a nervový systém), nebo estrogen (bílé plomby uvolňují estrogen a přispívají k hormonálním problémům). Navíc je regenerace zubů snadná.

Potřebujete pouze dvě věci: kořen kostivalu a skořápky z organických vajec.
Skořápky se používají proto, že obsahují 27 minerálů a spoustu vápníku, takže je to ideální stavební materiál k regeneraci zubů. Složení vaječných skořápek se vlastně velmi podobá složení zubů a kostí. Kořen kostivalu se užívá proto, že urychluje růst kostí, zubů a tkání. To napovídá i český název „kostival“, slovensky “kostihoj”.

Když si chcete regenerovat zuby, měli byste sníst jednu skořápku organického vejce denně. Nejlepší způsob, jak ji zkonzumovat, je rozmixovat skořápku na jemné částice s čerstvým ovocem třeba ve smoothie. Ideální je nápoj z banánu, protože banán udrží částečky skořápky v suspenzi a neklesnou na dno sklenice. Vejce rozbijte a před mixováním povařte skořápku 5 minut ve vodě, aby se zničily případné patogeny.

Pakliže nemáte mixér, můžete suché skořápky zabalit do ubrousku, několikrát přejet válečkem tam a zpět, až se skořápky rozdrtí na prach (čím jemnější, tím lepší), poté je nasypete do malého šálku, zakápněte trochou citrónu a lžičkou ještě dobře promícháte. Hmota začne pěnit, což je známka probíhající chemické reakce potřebné ke správnému zpracování skořápky tělem. Při konzumaci skořápek vždy přidáváme citrón. To je starý a osvědčený recept mé prababičky, která ho předávala dál jako pomoc při svědění kůže v těhotenství z nedostatku vápníku. Sama jsem ho v těhotenství pravidelně praktikovala a musím říci, že výsledky se dostavily téměř okamžitě.

Nejlepší doba pro konzumaci skořápek je večer, neboť vápník tělo nejlépe zpracovává ve večerních hodinách.

Tímto tedy doplníte ve svém těle minerály a vápník. Dále je třeba používat na své zuby a dásně kořen kostivalu.

kostivalKostival lékařský je 60-100 cm vysoká vytrvalá bylina. Lodyha je přímá, ve vrchních partiích je větvená. Listy jsou umístěny střídavě, mají vejčitě kopinatý až kopinatý tvar, jsou chlupaté. Z rubové strany listů je velmi výrazná žilnatina. Okvětní lístky mají barvu v odstínech načervenalé, fialové, modrofialové a červenofialové. Kvete od května do července. Více v článku Jedlé rostliny – podrobný přehled.

 

Kořen může být čerstvý nebo sušený, pokud je sušený, mírně ho po 10 minut povařte, aby se rehydratoval. Pak rozmixujte asi palec kořene s pár lžícemi vody, aby vznikla tekutina. Tu převalujte v ústech a srkejte mezi zuby asi po domu 20 minut. Pak vyplivněte.

Pokud budete používat kořen kostivalu tímto způsobem jednou denně, pravděpodobně během pár týdnů uvidíte výsledky. Mnohé kazy se tímto způsobem mohou úplně uzdravit za 1 – 2 měsíce pravidelného denního ošetřování. A nejlepší na tom je, že když se zuby uzdraví, nemusíte si nechat dát na zbytek svého života do úst toxické kovy nebo látky narušující hormonální rovnováhu.

Důležitá poznámka: kořen kostivalu může klást vyšší nároky na játra, takže kdo má problémy s játry, měl by se mu vyhnout a konzumovat jen skořápky. Až se vaše zuby zregenerují, měli byste kostival přestat užívat, abyste to nepřehnali.

Hodně zdraví!

Orgonet.cz
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami, zásadotvornou stravu a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

43 komentářů
 1. Zdravím všechny!

  Díky tomuto webu jsem vyzkoušel postup léčení kazů bez vrtačky a …FUNGUJE TO !!!
  Pro pobavení sem napíšu můj mini příběh- bolela mě spodní trojka, hlavně při jídle a tak sem šel k jednomu zubaři a ten mi řekl, že to všechno dělá horní osmička a že mi ji okamžitě vyrve. Co?! Mě bolí spodní trojka a on mi chce vyrvat horní moudrák? Okamžitě sem vyletěl z křesla a zdrhal, co mi nohy stačily 🙂 Pak jsem šel k druhému zubaři, mému známému, a ten o horní osmičku zájem nejevil, za to mi chtěl vyvrtat tu bolavou trojku. Řekl jsem mu zdvořile že už musím jít a okamžitě jsem začal s kůrou- koupil jsem si vitamínový doplněk na Déčko, zinek a hořčík, čistil si zuby 2 x denně a vyplachoval jsem si často pusu kokosovým olejem nebo hřebíčkovým odvarem.

  No věřte nebo ne- po měsíci to úplně přešlo a necítím už ani stopy po bolesti či citlivosti, zub je jako nový 🙂 Takže tady to vidíte- každý zubař si myslí něco jiného, ale spojuje je touha za každou cenu vrtat a trhat! Já se řídil jen zdravým rozumem a tušil jsem, že když se může zregenerovat kost, proč by nemohl zub?? Každopádně doporučuji si v případě obtíží k zubaři raději zajít pro diagnózu a pak až zkusit domácí léčbu…koneckonců odvrtat se můžete nechat vždycky, ne?

  Přeji všem úspěšné uzdravení!!!

 2. zdravím, rád bych se zeptal jestli tu tekutinu s kostivalem je možno si udělat třeba na týden dopředu a nesníží se tím účinky kořene. Ušetřilo by to dost času než si ji dělat každý den 🙂 Děkuji

 3. Děkuji moc za článek. Řeším právě dceřiny (3,5let) dva malé kazy. Starší dítě má zuby zdravé… Vrtání dcera odmítá, také jsem ho ostatně nechtěla. Vaše rady moc oceňuji, ovšem nevím, jak bych to s malým dítětem zvládla a zda je to pro děti vůbec vhodné (bylinný odvar by určitě nezvládla „kloktat“ v puse, polykala by ho). Kdybyste měla pro tip, byla bych moc ráda. Díky

 4. Vážení přátelé,
  Při čtení komentáře uživatele Haluz a těch, kteří se k němu pozitivně vyjádřili, měl jsem pocit, že mám haluz.. Samozřejmě pozitivní. 🙂
  Víte, v některých momentech posledních 6ti let, kdy jsme s manželkou od základu začali měnili náš život, mne občas přepadaly lehce depresivní stavy, jelikož jsem nabýval dojmu, že mé úmysly, zcela shodné s tím, co uvedl Haluz v závěru svého komentáře, jsou sice ušlechtilé a život naplňující, nicméně okolním světem mnohdy chápané spíše jako slabost a naivita..
  Nebudu se dále rozepisovat, souhlasím, sdílím, podporuji , věřím a budu věřit“
  A co se zbytku komentářů týče?
  Já osobně se zabývám restaurováním staré techniky, alternativními palivy a stavbami alternativních generátorů el. Energie..
  všechny výše uvedené obory jsou potírány materialistickým ďáblem, lidé jsou umlčováni, obory protkány neschopnými tupouny, kteří jsou schopni pouze výměny konkrétního dílu, mnohdy ne toho adekvátního, při čemž množství dílů, které donutí někoho vyměnit, je přímo úměrné výši jejich výdělku, který se realizuje z rozdílu velkoobchodní ceny dílu, úměrnéhé výši jejich obratu a následné maloobchodní ceny, účtované zákazníkovi.. TO JE PROSTĚ ŠPATNĚ!!!
  90% dílu je opravitených, převážné většině problému se dá zabránit ještě před jejich vznikem pouhou změnou přístupu.. K čemu Vám je, že Vám v servisu vymění brzdové kotouče a destičky, když mechanik nebude věnovat pár minut adekvátní péče mechanice brzd jako takových a v důsledku toho se Vám nové brzdy opotřebují mnohonásobně rychleji, o účinnosti brzd ani nemluvě? Přátelé, držte se, věřte v dobro a nebojte se.. „potopa“ přijde brzy.. Nebude to nic hezkého, ale po té tu konečně zavládne to, o co zde celiu dobu jde.. Daniel Kobza

 5. zdravím, takže ty zuby dorostou do původních originálů?

  na plomby jsem slyšel, že je nejlepší keramika.

 6. Na třech zubech jsem úspěšně zastavil kazy a to bez použití vrtačky či návšťevy zubaře. Jelikož už je to u 3. zubu naprosto stejný průběh tak si začínám být skálopevně jistý že můj způsob funguje. Je to mnohem šetrnější způsob než vrtání. A to prosím nemyslím nějaké malé kazky, ale hluboké kazy které už chtěli zubaři léčit kanálky.. jenže to je v překladu, vytrhnout nervy ze zubů a tím zub zabít, čímž vám v těle zůstává mrtvá tkáň ke které nemá imunitní systém žádný přístup a navíc je to v ústech tedy v semeništi bakterií které mrtvý zub velice rády obsadí a pak je to jak časovaná bomba,, způsobuje to infarkty a jiné vážné problémy. Navíc se takový zub bude kazit a musíte se hodně snažit udržet jej čistý… Každopádně brzy své poznatky zveřejním a hodím sem odkaz.

  1. Dobrý den, psal jste, že zveřejníte konkrétní informace. To by mě velmi zajímalo! Nadchlo mě to a rozhodla jsem se již zubaře nejraději nikdy nepotkat 🙂 Ale mám po dlouhém kojení a relativně vysokému množství sladkého ve stravě nyní několik hlubších kazů. Ráda bych podpořila regeneraci těla a zkusila si zuby uzdravit. Poradíte?

 7. Dobry den,mam holcicku 2,5 let a uz 4 kazy:( zrejme mnoho cukru a spatne cisteni,zatim se ceka,az bude starsi a bude se zubari spolupracovat lip,muzu ty skorapky i pro ni? Zatim bez kostivalu,jelikoz si neumi vyplachnout pusu,vse polyka.dekuji.

  1. Určitě ano, ale obzvlášť u malých dětí, začít s malou dávkou, a dávat pozor jak dítě reaguje, skořápky také nejdřív převařte , Obávám se ale že problém bude jinde.. spíše bych se pokusil vyplachovat jí ústa roztokem MMS, hledejte informace na upramene.cz tam vám rádi poradí, ale hlavně docilte toho aby mělo vaše dítě zuby zdravé, je to základ zdraví. Je to ale divné, něco v ní je špatné, a nebo takto reaguje její tělo na to všechno z okolí to špatné. Víte já dítě nemám, a co je pro mě nějtěžší je radit někomu kdo je má, protože prostě nedovedu odpovědět tak abych vás nevyděsil. Nebojte se.. a bojujte a věřte že to dobře dopadne..

 8. souhlasím..fluor zuby ničí a nejen ztuby ale i naše zdraví …cesta je zásaditá strava..zmírnění kyselin v těle..

 9. Dobrý den,

  chápu dobře, že se sušený kořen kostivalu se povaří mírně po 10 minut (jaké množství? – lžička? dvě?) a když je čerstvý, tak se přibližně palec kořene rozmixuje s pár lžícemi vody… ?

  Prosím o vylepšení popisu postupu

 10. Pro vzdělaného pana zubaře!
  Moje maminka si nikdy nečistila zuby, odcházela v 82 a chyběly jí dvě stoličky. Tak kde je teorie čištění plaku na zubech, preventivní prohlídky, fluorid………….

 11. riadne som sa pobavil pri citani komentov, hlavne tych „odbornych“, ked sa totiz zverejni,ze lekar nie je vsemocny, okamzite sa citi v ohrozeni 🙂

  Nezabudajte, ze lekar vas ma zaujem v tom lepsom pripade maximalne liecit, nikdy nie vyliecit!

  A ako mi v jednej nahodnej diskusii povedal raz jeden lekar, „musite zit tak,aby ste sa k lekarovi podla moznosti nikdy nedostali“, ja dodavam, tento lekar ma 100% pravdu…

 12. Super článek jdu vyzkoušet. Pomalu jsem přestávala věřit doktorům a po posledním AHA! momentu už na ně kašlu úplně. V 17 jsem si narazila pár žeber – po několika týdnech až měsících přestaly bolet, ale! Začaly mě pobolívat záda, ztrácela jsem dech (klidně po cestě do práce), začalo mi lupat v kloubech na rukách, v ramenou, jakoby v klíčních kostech. Všichni doktoři mi tvrdili, že je to normální, že mám od mala křivou páteř a rychle jsem vyrostla a že to tak prostě je, a s věkem se to bude stupňovat – mám cvičit a posilovat svaly. Ok posilovala jsem a starala se o záda, ale vždy přišel nejaký problém. Naposledy jsem byla na testech (ve 24 letech) na artritidu, protože jsem nebyla schopna položit lokty na stůl jak mě bolely klouby. Před tím jsem několikrát byla i u ortopeda a nikdo nic. Seznámila jsem se s perfektním fyzioterapeutem a nechala se dlouho přemlouvat za ním zajít „pracovně“ – když nemám potíže, tak co bych ho zdržovala od závažnějších pacientů. Nakonec jsem byla já tím dost akutním pacientem – po hodině mučení a pár slz, jsem odcházela domu dost zničená. Ale mělo to úspěch – hlavním problémem byly 4 bloklé žebra o kterých nikdo nevěděl. Prostě 8 let jsem žila s bloklými žebry – přestalo lupání v ramenou,v kloubech při kroužení pažemi,přestaly bolesti loktů, jsou to 4 měsíce a ještě mi nedošel ani jednou dech jak jsem byla zvyklá…. Úžasná zkušenost! Kopanec do hlavy abych konečně začla svému tělu pořádně důvěřovat a hledat příčiny všech neduhů! Některé kazy mám zaplombované, ale mám další dva, které budu chtít vyléčit. Na jednom pracuju pul roku jen se solí a mírne se zmensil. Uvidíme co udělá kostival a skořápky 🙂 Ale hlavně musím zjistit proč se vůbec objevily 🙂