Medvěd zachránil vránu

medvedZoologické zahrady nejsou pro mnohé z nás úplně příjemným místem, kde bychom chtěli trávit svůj čas a to z mnoha důvodů. Zvířatům není k dispozici dostatek prostoru, aby se mohla volně toulat, v klidu se rozmnožovat, ukojit svůj lovecký pud, naplnit své sociální potřeby a být obecně svobodnými a skutečně živými bytostmi. Častokrát tak mnohá z nich trpí nudou, depresemi a apatií. Je to jako žít ve špajzu, místo běhat na rozlehlém, svěžím ostrově. Ale obraťme se na to dobré.

Díky ZOO přežívají ohrožené druhy, které jsou tak uchráněny lidské chamtivosti a agresi, mají dostatek kvalitního žrádla a lidské kamarády. Právě takové prostředí působí v chování mnohých zvířat pozoruhodné změny, kdy útok nahrazuje empatie. Medvěd v budapešťské ZOO zachránil vránu, která se dostala do rybníčku a málem se utopila. V divoké přírodě medvědi zrovna neplatí za soucitné tvory, takže by jí nejspíš sežral nebo by si jí nevšiml nebo by ho nenapadlo jí vytáhnout, ale nuda a hojnost jídla dělá někdy opravdu zázraky.

Toto není ojedinělý případ ve světě zvířat. Existuje spousta příkladů zvířat napříč všemi druhy, která pomáhají jedno druhému, což demonstruje jejich ohleduplnost a hlubokou inteligenci. Rychle a jemně reagující medvěd je ukázkou projeveného soucitu v akci, bez očekávání čehokoli. Zkrátka Jednota. Učme se…

 

Michaela

Autor: Michaela Mia Weissová, foto: Pinterest, www.slunecnyzivot.cz

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno autora, zdroje, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka.

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.