I ženy mají „koule“, klíčem k nim je kreativita

žena břichoStává se Vám to někdy? Vidíte nebo slyšíte něco a prostě tomu něco chybí…. Nemá to „koule“. Většinou máme na mysli, že to nesplňuje v nějakém ohledu intenzitu, sytost, dynamiku….

I my ženy máme svoje „koule“. Nejsou sice tak viditelné jako u mužů a ani tak lehce zranitelné přesto jsou citlivé a velice rychle dokáží reagovat, měnit se a připoutat naši pozornost. Řeč je o vaječnících. Jsou to vejčité orgány s perleťovým zbarvením, jehož hlavní tělesnou funkcí je produkovat zralá vajíčka a vytvářet hormon estrogen. Jejich zdraví souvisí především s kvalitou vztahů k lidem a věcem v jejím okolí. Díky vaječníkům v každé ženě dřímá kreativita/tvořivost, která čeká, až nás bude moct prostoupit a bude skrze nás vyjádřená.

Tvořivý potenciál vaječníků je možné chápat v podobě fyzické skrze vajíčko, ze kterého může vzniknout nová bytost nebo v symbolické skrze myšlenky, nápady, nové projekty, záliby, koníčky apod. (zvláště u žen, které nejsou v době, kdy by chtěly nebo mohly počít).

Někdy je náš kreativní potenciál v hlubokém spánku. Někdy je tak hluboko zasunut, že si ani neuvědomujeme, že nám něco bytostně chybí. V těchto případech mají ženy tendenci jít do destrukce vůči sobě samým nebo svému okolí. Možná patříte do jiné skupiny a už víte, že vám něco chybí, jen nemůžete přijít na to, co to je. Nechme si čas a pomalu hledejme cesty k sobě a k tomu, co nás baví. Na výsledku nezáleží, důležitý je samotný tvůrčí proces. Dejte si čas, díky kterému postupně najdete mnoho způsobů, jak se vyjádřit a vypustit tak první vlaštovku, svůj otisk do světa. Děti jsou na tuto cestu mocnými pomocníky a průvodci.

 

mandalaMůžete začít hned teď. Třeba venku na procházce vyskládejte obrázek z listí, kaštanů a dalších přírodnin, udělejte činnost, kterou děláte často úplně jinak. I „rozbití“ zažitých stereotypů může osvěžit vaší tvůrčí duši a nastartovat novou etapu.

V momentě, kdy objevíte svůj kreativní kanál, získáte pro sebe nový elán a v očích se bude najednou odrážet malá jiskra, ze které můžete vykřesat plamen a možná i nový životní směr.

Tip na závěr: Nejlepší cesta, jak se propojit se sebou samým je skrze naše tělo. Pro začátek postačí pokud si na chvíli zavřete oči a položíte si ruce na svůj podbřišek. Veďte svůj dech až do podbřišku. To, jestli správně a dostatečně dýcháte poznáte podle toho, že se vám budou ruce pohybovat lehce nahoru a dolů v rytmu vašeho dechu. Někomu pomůže, když si svoje vaječníky představí. Tím, že našim vaječníkům věnujeme pozornost a vedeme k nim svůj dech, pomáháme k jejich většímu okysličení, energetickému posílení a našemu vědomému vnímání tohoto orgánu. Z počátku můžete cítit určité zklidnění a později mohou přijít odpovědi, myšlenky a nápady. Je to počátek dialogu mezi vámi a vaším tělem.

Dejte si čas a ticho začne promlouvat.

 

Pro Slunečný život napsala Mgr. Bc. Petra Ann Kovařčíková, petra.ann.kovarcikova@gmail.com

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno autora, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.