Zapomenuté části nás samých

ženaV poslední době se setkávám s lidmi, kteří stojí na křižovatce. Přemýšlí o změně práce a hledání té, která bude s nimi více v souladu, jiní přemýšlí o svém partnerském vztahu, další si pohrávají s myšlenkou rodičovství, dalekých cest, změny bydlení, stravy, … zkrátka hledáme cestu naší duše.

Ráda bych se s vámi dnes podělila o zážitek z rodinných konstelací, které jsem v nedávné době absolvovala. Byly také o křižovatkách. Každý z nás stál na nějaké a celý den byl jedna velká konstelace. Každá byla pokračováním té předchozí a dokreslovala další detaily. Budu ráda, když střípky těchto vhledů zapadnou i do té vaší mozaiky.

 

Zraněná dcera

Dochází mi, jak jsme těžko pro muže uchopitelné a jak to s námi naši muži nemají lehké. Přinášíme jim výzvy a zrcadlíme i jejich zasunuté bolesti. Mnoho žen si v sobě nese zranění už z dětství, kdy se zabydluje ve svém ženském těle a potřebuje pozornost a vnímavost a právě ta otcovská je někdy nedosažitelná. Toužíme po vřelosti, něžnosti, ochraně a pocitu bezpečí. Útěkem před touto „zakázkou“ ze strany dcery může být tvrdost, řád a ironické poznámky na její snahu se pěkné obléci, namalovat nebo jakkoliv žensky projevit. Můžeme nabýt dojmu, že pro pozornost ze strany mužů musíme mnoho podstoupit a „zasloužit si ji“. Můžeme si někde hluboko v srdci slíbit, že už k sobě žádného muže nepustíme. Můžeme se začít mužů bát. Pokud má stejné přesvědčení i naše matka a přes svoje zranění, či z jakýchkoliv jiných důvodů, ani ona nechce nebo nemůže být svému muži partnerkou, může dcera v energetickém systému suplovat její roli a jakoby ji „nahradit“. Stejně zraňující zkušenost, kdy je dcera vydána jako prostředník ve vztahu svých rodičů. Ztrácí tak pozici dítěte a stává se obrazně řečeno „milenkou“. Je přijímána, ale ne bezpodmínečně. Je obdivována, ale jen když splní určitá očekávání způsob chování atd. Toto vše může být v nás ukryto hodně hluboko a pak se nám v partnerství s muži nedaří.

Připustíme- li si, že v sobě nějaké zranění máme, můžeme vytvořit místo pro smutek a následné uzdravení.

 

Zapomenutý teenager

zenaObdobí vzdoru, hledání vlastní identity, chaos, kdy si není jednoduché porozumět, revolta, … vzpomínáte? Možná ne. Možná jste z nějakého důvodu nemohly. Nešlo to, protože okolnosti velely jinak a vy jste si to nemohly „dovolit“. Obraz zapomenutého teenagera je o vzteku a revoltě, která je ve skutečnosti  křehkou silou v nás, která potřebuje obejmout a pochopit. Je silou, která nám může chybět a potřebuje se projevit v našem dospělém životě. V momentě, kdy dostane prostor a pozornost nebude potřebovat se projevovat v podobě “vyhledávání“  hádek, stavění se do opozice z principu a potřeby „kopat“ kolem sebe.

 

 

Zapomenutá Venuše

Co přitahuje muže na ženách nejvíce? Ženy, které jsou v kontaktu se svojí opravdovou ženskostí. Dlouho jsem si kladla otázku, co to vlastně je „být ženou“. Pozorovala jsem ženy kolem sebe a hledala v nich odraz toho. Je to oblečení, nalakované nehty, make-up? Čím to je, že některé perfektně upravené ženy nepůsobí vůbec žensky? Péče o zevnějšek je úžasná, ale sama o sobě nestačí. Ať už je pro vás konstelační práce blízká či nikoliv, skrze ní jsem nahlédla na něco, co pro mne bylo v něčem nové. V mometně, kdy se žena spojila se svojí Venuší (objevila svoji smyslnost, půvab, tvořivost a vše, co Venuše symbolizuje) se až magicky vynořila nová energie a zesílila polarita ve vztahu. Nemusela být dokonalá, hotová, byla na začátku této cesty a už to „málo“ stačilo. Byl to odraz jiskry v očích ženy, který muže fascinoval. Najednou se vynořila radost mužů samotných, že je žena na své cestě.

Ať už jsme v rámci naší cesty zapomněli nebo potlačili jakoukoliv část sebe, je důležité ji najít a přijmout. Je možné, že je to právě ta část, kterou teď nejvíce postrádáme k potřebným změnám v našem životě.

 

Petra Anna

Autor: Petra Ann kovařčiková, foto: Pinterest, www.slunecnyzivot.cz

Pokud máte chuť sdílet článek na vašich stránkách, směle do toho, jen prosím o uvedení jména autora, případných zdrojů, odkazu na www.slunecnyzivot.cz a této poznámky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.