Jak jednoduše očistit střeva bez klystýru

očista strevOčista střev je velmi důležitou součástí detoxikace, pevného zdraví a pohody v těle. Ne každý však má chuť provádět očistu střev klystýry a tak je tu jednoduchý způsob, jak se vyčistit pomocí dvou ingrediencí velmi efektivně a zdravě.

Mnoho zdravotních obtíží může být odstraněno vyčištěním střev od hlenu, usazenin a parazitů.

V průběhu 70 let života zpracují naše střeva přes 100 tun potravin a 40.000 litrů tekutiny. Toto masivní množství jídla a tekutin nakonec vede k nahromadění až 7 kilogramů  toxického fekálního odpadu ve střevech, který kontaminuje naši krev a způsobuje neopravitelné škody na našem těle v podobě závažných nemocí.

 

Zde jsou některé společné znaky ucpaných střev usazeninami:

 • častá zácpa
 • cukrovka
 • narušený metabolismus
 • narušený sluch
 • problémy se zrakem
 • nadměrné nebo nedostatečné přibývání na váze
 • onemocnění jater a ledvin
 • problémy s pletí, vlasy a nehty
 • artritida
 • některé formy rakoviny

 

Jak je vidět, jsou to i celkem běžné obtíže, kterým ze začátku nepřikládáme velkou váhu, ale po čase stejného špatného životního stylu nám mohou pěkně zavařit. Očistu střev tedy potřebujeme všichni.

Klystýr může vyčistit pouze tlusté střevo a to jen velmi malou část, zhruba 40 – 50 centimetrů. Klystýr také vyžaduje speciální podmínky, nástroj a informace pro správné provedení, kterého se hodně lidí bojí.

Nicméně je tu příjemnější naděje. Užívání 1-3 polévkových lžic lněného semínka za den, po dobu tří týdnů, může učinit skutečné zázraky! Dokáže totiž vyčistit hlen, fekální usazeniny i parazity při plném zachování střevní mikroflóry.

Tato metoda pročištění tlustého střeva poskytuje rychlou normalizaci a spalování tuků. To má několik pozitivních účinků na regulaci metabolismu tuků. Lněné semínko bude absorbovat a odstraňovat toxiny z našeho těla a snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

 

Indikace očisty při:

 • zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích a střevního traktu
 • gastritida, kolitida, žaludeční a dvanácterníkové vředy
 • nemoci močového ústrojí, infekce, cystitida, pyelonefritida
 • nadměrné přibírání na váze, poruchy metabolismu tuků

 

Očista střev lněným semínkem místo snídaně po dobu 3 týdnů:

 • len1. týden: 1 lžíce lněného semínka, 1 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru, špetka chilli
 • 2. týden: 2 lžíce lněného semínka, 2 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru, špetka chilli
 • 3. týden: 3 lžíce lněného semínka, 3 lžíce lněného oleje, 150 ml kefíru, špetka chilli

 

Lněné semínko je vhodné před konzumací jemně pomlít nebo alespoň zabalit do utěrky a několikrát přejet válečkem, aby prasklo a mohlo se z něj uvolnit vše důležité. To provádějte vždy přímo před konzumací, ne dopředu, neboť takto narušená semínka mají tendenci ke žluknutí. Připravte si každé ráno čerstvou porci.

Konzumujte tuto blahodárnou směs každé ráno namísto snídaně a během dne se snažte vypít minimálně 2 litry čisté neperlivé a nechlazené vody. Ta vám pomůže odplavovat toxiny z těla a čistit tělo i mysl. Máte-li chuť, můžete do vody přidat i trochu kvalitního medu, ten vám udělá moc dobře.

Pro vegany je možné místo klasického kefíru použít kefír kokosový, na jehož domácí výrobu naleznete recept v článku Domácí výroba kokosového kefíru.

 

Hodně zdraví!

Michaela

realfarmacy
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

254 komentářů
 1. Dobrý den Michaelo,
  ráda bych se zeptala v jakých časových intervalech mohu očistnou kúru provádět ? Mám za sebou jeden cyklus ….zhruba před 2 měsíci …a cítila jsem se po něm moc dobře. Častá očista se jistě nedoporučuje ….interval 1 x ročně je dostačující ? Předem děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den, Michaelo, děkuji za radu, která je snadno uskutečnitelná a určitě účinná. Jak ale postupovat s dalším jídlem během dne? děkuji Lidka

 3. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu tuto kůru na očistu tlustého střeva provádět, i když mám velmi řídkou stolici. Hlavně tedy dopoledne. Skoro to vypadá na chronický průjem. Cítím, že se musím pořádně pročistit, ale obávám se, že po této ranní kůře budu mít ještě větší problémy. (pořídila jsem si už i tibetskou houbu.
  Děkuji Terezie

 4. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda tuto očistu mohu provést i během kojení. Dcera se kojí hodně, ale má už rok a čtvrt.
  A mohu zkusit přemluvit sedmiletého syna, aby prováděl očistu se mnou? Případně, pokud se připojí pouze občas, má to smysl?
  Děkuji mnohokrát.
  Jana

 5. Dobrý den. Netušil jsem jaký problém je kefír sehnat. Nebavím se o ochuceném kefírovém mléce někde v tescu. Je i jiná fungující alternativa? Děkuju.

 6. Dobry den,
  Pred casem jsem drzela tuto ocistu, posledni tyden me zacala dost svedet kuze. Nespojila jsem si tyto dve veci dohromady a kuru dokoncila.
  Nyni jsem si po case nekolik dni za sebou pridala do ovesne kase drcene lnene seminko a kuze me zacala opet svedet.
  Nemate s tim zkusenost?
  Nevim, jestli to je soucast vylucovani toxiny, tudiz zadouci, nebo naopak.
  Dekuji
  Hanka

 7. Dobrý den, Michaelo,
  je potřeba dodržovat množství kefíru?
  Raději bych toho kefíru vypila víc, aby mě to více zasytilo a víc jsem si pochutnala:)
  Chtěla jsem se také zeptat, jaký účinek v tom má lněný olej a chilli?
  Původně jsem tento recept na očistu našla na jiných stránkách, kde se uvádělo jen lněné semínko s kefírem. Určitě má každá ingredience svůj blahodárný účinek.
  Jsem ráda, že jsem narazila i na vaše stránky 🙂

 8. Dobrý den, Dr. Budwig doporučovala vždy nízkotučný tvaroh. Žádný kefír, jogurt, tofu ani nic jiného. Aby fungovala strava, kterou doporučovala, a která vyléčila tisíce lidí z rakoviny, je třeba dodržet originální protokol…
  linomel( našrotované semínko s medem, aby tak rychle neoxidovalo),
  čerstvé ovoce
  a krém ( 2 lžíce mléka +3 lžíce lněného oleje + 100g tvarohu max.1%tuku).
  Je to velká dobrota:-).
  Lněný olej je nutno před i po otevření uchovávat v lednici! a ten, který najdete v regálu obchodu, jen tak mezi jinými oleji, od toho ruce pryč! Po vylisování vydrží maximálně 10-12 týdnů…
  mrkněte sem:http://www.dr-johanna-budwig.cz/