5 báječných věcí, které se stanou, vyřadíte-li cukr

cukrNejprve si pojďme říct, že cukr sám o sobě není špatný. Je obsažen v mnoha potravinách včetně ovoce a mléka. Pokud vezmeme tento fakt v potaz, nemusíme už zařazovat do našeho jídelníčku žádný cukr navíc. Ve skutečnosti zaznamenáte spoustu pozitivních důsledků, když cukr z jídelníčku vyřadíte. Přestože jsou lidé západního světa doslova naučení toužit po sladkém a používat cukr jako dochucovadlo, je jisté, že to nepotřebujeme. Pokud přestanete používat cukr a budete ho přijímat pouze jako přirozenou složku potravin, povšimnete si těchto pěti skutečností:

 

 1. Budete pociťovat víc energie

Paradoxně mají mnozí z nás tendenci sahat po cukrovinkách, včetně tzv. energetických nápojů či kofeinových nápojů, jakmile jsme unavení. Jenže právě absence cukru nám zaručí přirozeně víc energie. Jinými slovy cukry v našem těle blokují schopnost našeho těla držet zásobu energie na nejvyšší úrovni. Navíc v naší krvi přestane kolísat hladina cukru, takže se odpolední chuť ke spánku stane minulostí.

 

 1. Stabilizuje se vaše hmotnost

Cukr vás nutí přijímat více cukru a to se nebavíme pouze o cukru v jeho čisté podobě. Řekněme si to na rovinu, nejvíce cukru je obsaženo v jídle obsahujícím hodně tuku anebo karbohydrátů,  které je průmyslově zpracováváno a je v něm hodně nechtěných ingrediencí. Výjimku tvoří ovoce, které převážně obsahuje cukr.

Pokud se budete vyhýbat cukru, vaše tělo se nebude muset vypořádávat s nadbytečnými kaloriemi. Nebudete pociťovat hlad a vaše váha bude klesat. Nebo přinejmenším nebude tolik kolísat.

 

 1. Vaše střeva budou lépe pracovat

cukrPokud by vám mohly vaše vnitřnosti sdělit, co by si pravidelně přály, žádaly by hodně vlákniny a minimum těžce stravitelného a „chemického“ jídla. Pokud vynecháte cukr, umožníte vašemu trávícímu traktu obnovit jeho možnost efektivně trávit konzumovanou potravu. Dokonce zjistíte, že budete mít častější potřebu navštěvovat toaletu, což je velmi pozitivní. Znamená to, že vše je přesně tak, jak to má být. Vaše tělo se čistí a spolehlivě přijímá.

 

 1. Nebudete už chtít další cukr

Protože konzumovaný cukr zvyšuje potřebu cukru, v případě vyřazení z jídelníčku dojde ke snížení pocitu potřeby jeho další konzumace. Ovoce vám začne chutnat dostatečně sladce. Pokud poté ochutnáte koláč nebo jakoukoliv sladkost, budete ohromeni tím, jak přeslazené vám tyto pochutiny budou připadat.

 

 1. Vaše pokožka bude vypadat zdravěji

Stalo se vám, že jste si marně lámali hlavu nad tím, proč vás obtěžuje akné navzdory tomu, že dodržujete hygienu a používáte nejrůznější kosmetické prostředky? Jednou z příčin může být právě cukr, který narušuje vaši pokožku zevnitř. Mnoho lidí potvrzuje, že jejich pokožka se cítí a vypadá lépe, jakmile snížili konzumaci cukru.

 

Jste připraveni začít s cukrovou detoxikací a vynechat ze svého života cukr?

Lhostejný přístup k cukru není doporučován, obzvlášť jste-li „cukrholiky“ po většinu svého života. Čím dříve začnete vypouštět ze svého jídelníčku cukr, tím dříve z toho začnete profitovat. Začněte postupně zkoumat, co jíte a pijete. Pokud jste závislí na sladkostech a slazených nápojích, snažte se je postupně omezovat. Posléze některé pochutiny vypusťte úplně. Časem se vaše návyky upraví.

 

Vezměte na vědomí fakt, že trvá zhruba tři týdny, než se nové návyky stanou pohodlnou rutinou. Pokud malinko podlehnete a dáte si jednou za čas třeba sladkou tyčinku po dni plném stresu, nezoufejte. Výsledky omezení a vaší vytrvalosti se určitě dostaví.

 

naturalsociety
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami, zásadotvornou stravu a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

13 komentářů
 1. Zdravím. Zatím se tím přímo nezabivam,.Je mi to v podstatě jedno. Aspoň v tuhle chvíli. Tabulka čokolády, nebo celá čokoláda, na jednou mi přišla a přichází, přirozená. Nevidím v tom nic špatného.jen jediný a největší problém je . Neodhadnuti množství které se pohibuje a pohibovalo, podotikam několikanásobně, než je pro člověka možné. Tak když řeknu že mé denní příjmi sladkého a slazeneho nápoje bílí visoke a stále scasti ještě jsou. Málo kdo zvas tomu uvěří, n atoz abi to bílá pravda, dení příjem se umně skládal 3 až 5 plechovek energi drynku. Minimálně 2 L Coca-Cola a 2 malé plechovky Pepsi, někdy toho bilo mnohem více záleželo na mě chuti a také náladě. Jinak ktomu. Během dne 10 misli tyčinek a atd . Jdyz to schrnu měsíčně, kolem 100 plechovek energi drynku minimálně 14 kg sladkého v jaké koliv podobě a ve slazebych limonadach to dělalo kolem necelých 50 litrů, a to jen Coca Cola, Pepsi, arci Cola, atd, tak že vím ocem mluvím, a jak promne je a bude těžké, snecim takovim skončit, víte když několik dnů jíte jen tuhle stravu a pijete, to co je tu uvedené, je velký problém jen tak ze dna na den skoncit.vim ocem mluvím. PS: omlouvám se za chybi

 2. No, když jsem asi na dva až tři měsíce vynechala cukr, byla jsem po celou dobu naopak děsně, ale děsně unavená.
  V té době jsem pomáhala kamarádovi u stánku a vždycky jsme stánek a všechno zboží museli vynést po takovém schodišti nahoru, na místo, kde jsme prodávali, což znamenalo asi desetkrát s věcma nahoru a s prázdnou zase dolu. Vždycky jsem to s lehkostí vyběhla a sledovala ploužící se důchodce, kteří to jen tak tak vylezli a já mezi tím byla nahoře a dole nejmíň třikrát.
  A pak jsem vynechala ten cukr. Já myslela, že ty schody nevylezu vůbec. Ploužila jsem se stejně jako ti důchodci… A co je nejhorší… někteří…, někteří mě dokonce předbíhali…

  1. Milá Káťo,

   jedná se o klasický cukr, ten je vhodný vynechat, ale složené cukry z potravy, které vám dodávají dlouhodobou energii samozřejmě ne.

   Jezte ovoce, celozrnné výrobky, ovesné vločky, vyzkoušejte sladové sirupy – třeba i fíkový je super do ranní kaše, tam máte spoustu energie a nestane se vám, že nevyjdete schody, naopak.

   Jde o to nad svou stravou přemýšlet, číst složení, vybírat si kvalitní celistvé potraviny a podobně.

   Michaela