Šťáva na vyčištění tlustého střeva, zažívací potíže a hubnutí

 

fresh-squeezed-lemon-juiceZdravému tlustému střevu trvá méně než 24 hodin přesunout potravu celou svou délkou. V důsledku „moderních“ stravovacích návyků, jako je konzumace zpracovaných potravin, kterým chybí enzymy, vláknina a živiny, se však tranzitní čas prodlouží až na 70 hodin, což vede k následné intoxikaci těla  vstřebáváním odpadu zpět do krevního oběhu a vzniku vážných onemocnění. Časem se ve střevě může nahromadit až neuvěřitelných 8 kg toxického odpadu, což je nejvíce patrné z výsledků u obézních lidí.

Zdravé tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli při trávení, podpoře imunitního systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle.

Nejčastějším projevem toxického střeva je zácpa, která nastává tehdy, když se odpadní hmota přesouvá tlustým střevem příliš pomalu, což vede k nepravidelnému a bolestivému vyprazdňování.

Obecně mezi symptomy toxického střeva patří:

 • Zažívací potíže – zácpa, nadýmání, průjem, větry, nedostatečné strávení potravy, bolesti žaludku
 • Celkové zdraví – bolesti kloubů a svalů
 • Psychické problémy – deprese, únava, úzkost, zamlžené myšlení, změny nálad, výpadky paměti
 • Imunita – slabá imunita, opakující se infekce močových cest, vyrážky na pokožce

 

Dr. Bernard Jensen je jedním z těch, kdož používá pročištění střev na zvyšování kvality lidského života. Ve své knize Tissue Cleansing Through Bowel Management  vysvětluje důležitost tohoto pročišťování:

střevo„Těžké nánosy ve střevě postupně hrubnou a stávají se živnou půdou pro hnilobné procesy. Cévní kapiláry, nacházející se ve střevě, začnou pak propouštět hnilobné toxiny, jedy a jiné zbytky přes zeď střeva do krve. Následně všechny tělesné orgány a tkáně jsou těmito látkami zamořené. A tady začíná skutečná „auto-intoxikace“ na fyziologické úrovni. Tato akumulace nánosů v tlustém střevě může mít dokonce konzistenci jako pneumatika nákladního auta. Je tvrdá a černá.“

 

Očistná kůra, kterou později popsal v knize The Master Cleanser  alternativní terapeut Stanley Burroughs trvá 10 až 16 dní, je postavena na výsledcích již z roku 1940 a zde je recept.

 

Ingredience na jednu dávku:

 • 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy (asi 1/2 citronu)
 • 2 polévkové lžíce javorového sirupu
 • 1/10 čajové lžičky práškového kajenského pepře (chilli)
 • 3 dcl vody

Postup:

Všechny suroviny spolu dobře rozmixujte. Nápoj pijte během dne co nejčastěji, nejméně však 3x denně po dobu minimálně 10 dní.

Hodně zdraví!

 

Michaela

Livingtraditionally
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

65 komentářů
 1. DOBRY den preji,zaujal mne recept na ocistu tlusteho streva.Pisete zde-pit behem dne co nejcasteji ,nejmene 3krat za den po dobu 10 dnu-to se ma delat kazdy den nova stava?Prece to nemuze vystacit na 10dni?A nebo popijet tak,aby recept Vystacil na tech 10dni?Jak to teda je?Dekuji za odpoved….Kucerova R

 2. Zaujímalo by ma, či tento nápoj, myslím tým túto 3 dl dávku treba piť na 3 x, alebo 3 x 3 dl nápoja treba piť denne? Mohli by ste mi prosím dať odpoveď?

 3. Tuto dávku si mám udělat 3 krát za den, nebo si mohu udělat všechny tři dávky najednou na celý den?

 4. Dobry den, chtela bych se zeptat, jedna davka ocistne kury , dle uvedeneho receptu se pije 3 krat behem dne , nebo se piji 3 davky behem jednoho dne. Predem dekuji za odpoved.

 5. Dobry den, chtela bych se zeptat, jedna davka ocistne kury , dle uvedeneho receptu se pije 3 krat behem dne , nebo se piji 3 davky behem jednoho dne. Predem dekuji za odpoved.

 6. Dobry den Michaelo,

  Zdravim Vas a dekuji za Vase vseobecne sdileni.

  Mam dotaz ohledne teto ocisty, jak jste uvedla je to master cleanse. Mozna mam mylne informace, ale kdyz se drzi ( nebo to tak v minulosti bylo ) tak se nema jist? A pokud jidlo povoleno je tak jake druhy, v jake uprave a mnozstvi? Chystam se na takovou kombinovanou ocistu jarni a i kdyz delam Vas druhy tip ( kefir – z koko mleka non dairy – seminka ) tak mozna jeste trosku tam je sklon k nadymanim, tudiz nevim, zda i tento produkt na dane obdobi vysadit.

  Predem dekuji za Vase myslenky.

  Tereza Michaela

 7. Píšete že vás jako celiaka léčili léky,které jste pak zahodila a léčila se stravou. Co jste brala za léky na celiakii ???? ? Mě už před 29lety řekli,že jediný lék na celiakii je dieta.

  1. Milá Jano,

   vždy záleží na stupni celiakie, vůli k uzdravení, správné stravě a očistách a přeměně nevhodných vzorců v hlavě.

   To, co jsem zažila já, nedoporučuji dále, neboť nejsem lékař a beru zodpovědnost jen sama za sebe.
   Měla jsem Crohnovu chorobu a alergii na lepek a vše po pár letech zmizelo.

   Víc Vám k tomu neřeknu.

   Michaela

 8. MICHAELA WEISSOVÁ: Na důkaz video z kolonoskopie nelze mít názor 😉 Důkaz je nutno buď přijmout nebo odmítnout 🙂 Proto máte pouze dvě možnosti:
  1) Video je pravdivé a povídačky o nutnosti čištění střev se tak ukázaly jako piomýlené.
  2) Video je podvrh, střeva se zanášejí jako kanalizační potrubí a je třeba je pravidelně čistit.

  1. Není to žádný důkaz, je to video z jedné kolonoskopie 🙂
   Ne každý má normální stav střev. Jistě jste svou kolonoskopii zažil a máte osobní zkušenosti s obsahem svých střev. Já ano. Byla jsem tři roky léčena jako celiak klasickými léky a nutností opakování tohoto vyšetření. Po třech letech jsem léky zahodila a začala se léčit sama stravou s dostatkem pročišťujících šťáv a výsledek je ten, že již celiak nejsem a má střeva jsou již normální, předtím nebyla. Navíc velmi dobře znám také hydrocolon terapii, kde se můžete na obsah svých střev dokonce sám dívat v „akváriu“ a nevidíte tam jen stolici.
   Jakou osobní zkušenost máte Vy?

   Michaela