Léčivé smoothie pro vaše kolena a klouby

smoothieAbyste se mohli stále lehce pohybovat životem, je třeba mít své kosti a klouby v dobré kondici. K tomu vám kromě pravidelného pohybu a pestré stravy může dopomoci také toto lahodné smoothie, které jsem sestavila speciálně na péči o mnohokrát zanedbávané nebo jednostranně přetěžované klouby, kolena obzvlášť.

Kolena jsou jedněmi z nejdůležitějších a nejsložitějších kloubů na těle a s věkem se stávají křehčí, ovlivňují to, jak se pohybujeme a jak flexibilní jsme. Velká většina lidí nad 35 let již zná, co je to bolest kloubů, kolen obzvlášť.

Velmi pomůže, když se začnete o své klouby zajímat co nejdříve a předejdete tak jejich předčasnému opotřebení a bolesti. Nabízím vám dnes speciální smoothie, které posílí vaše vazy a šlachy a tím vaše kolena a klouby obecně. Při pravidelném pití získáte také více kvalitní energie, která vás udrží déle v pohybu.

Toto smoothie je plné nutrientů a zároveň velmi chutné. Je plné vitamínu C, hořčíku, křemíku a bromelainu z ananasu, který mimo jiné také zlepšuje trávení a metabolismus. Je skvělé jako prevence osteoporózy, bolesti a zánětů kloubů, pro hydrataci kloubů a zvýšení mobility. Je to můj tajný tip na skvělou snídani.

 

Ingredience:

  • 2 šálky ananasu
  • 1 šálek ovesných vloček (lépe jsou ty bezlepkové – v dostání ve zdravé výživě nebo na internetu)
  • 1 šálek čerstvě vymačkané pomerančové šťávy
  • 40 g medu
  • 40 g mandlí (předem namočených)
  • 7g nebo špetka skořice
  • 1 šálek vody

 

Postup:

SS
SS

Ovesné vločky zalijte troškou teplé vody a nechte chvíli nabobtnat, dokud se voda nevstřebá.

Poté dejte všechny ingredience do mixéru a rozmixujte na hladké smoothie. Pokud je třeba, můžete ještě přidat vodu.

 

Tip 1: Pokud chcete mít smoothie lehčí, můžete nejprve ananas odšťavit a použít jen ananasovou šťávu. Pak už tedy nebudete přidávat vodu.

Tip 2: Jestli si chcete udělat ze smoothie slavnostnější long-drink, můžete ještě na závěr rozmixovat v mixéru s několika kostkami ledu a ozdobit bylinkami a jedlými kvítky nebo ananasovými kousky a skořicí.

Tip 3: Potřebujete-li se více zbavit zánětu, přidejte do smoothie ještě kousek zázvoru.

 

Na zesílení vašich kostí vám velmi doporučuji medicínu léčitelky Evy Moučkové, na níž naleznete recept v článku Jednoduchý recept na vápníkovou bombu.

Další léčivá smoothies naleznete v článku 5 receptů na léčivá smoothies a šťávy – proti bolestem hlavy, kloubů a na záněty.

Recept na léčivou šťávu na klouby naleznete v článku Šťáva na odstranění kyseliny močové z kloubů a na léčbu dny.

Hodně zdraví!

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.