Z úcty k tradici – ženy se slovanskými květinovými věnci

zena2Nechte se inspirovat a pohladit krásou slovanského folklóru v novém kabátu, který nabízí zasněný pohled na tradiční krásu žen, ozdobených nádhernými barevnými květinovými věnci, uměleckým make-upem a krásnými šaty a šperky.

Polská fotografka Ula Kóska a vizážistka Beata Bojda, zachytily krásu starých krojů a ženského zdobení na uměleckých fotografiích, které by se bez nich již téměř vytratily. Byly inspirovány a vedeny myšlenkou na obnovu tradičních slovanských věnců a zachování jejich tradice pro další generace.

Tyto kroje a věnce kdysi ženy nosily hlavně na náboženské a světské obřady/rituály, jako jsou svatby, pohřby, nejrůznější festivaly a oslavy, jako například Velikonoce a další.

Tyto působivé pokrývky hlavy jsou vyrobeny z papíru pevným otáčením do tvarů květin, který je původním tradičním způsobem vytváření takových věnců v Polsku.

Zasněte se a pokochejte se…

 

zena1
zena2

zena5

zena3

zena4
zena8

zena9

zenaz

na7

zena10

 

Další krásné fotografie žen celého světa naleznete v sekci Ženy nebo Foto.

 

Bored panda
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.