Jak vám může jóga pomoci s přijetím pravdy

Síla jógy dokáže být nezměrná.

Zápasíte s přijetím zpráv o stavu reality okolního světa, ať už vzdáleného nebo z vašeho blízkého okolí? Marně hledáte vnitřní klid a přijetí? Nabídnu vám dnes pohled a nástroje jógy, jako mocného pomocníka pro tělo, mysl i duši, kde ve zklidnění naleznete mír a odpovědi. 

Tato tři jógová učení se pro vás mohou stát obzvláště užitečná, a to z pohledu vnitřního i vnějšího a pravidelnou jejich praxí vám pomoci nalézt nový úhel pohledu na situace, které řešíte.

Dejte si dárek a udělejte si čas na to, co je opravdu důležité. Vy, sami se sebou, pár minut každý den, vědomě, v tichu…

 

1. Dýchejte vědomě a se záměrem.

Dech je velká část jógy. Dýchací techniky zklidňují nervovou soustavu, snižují stres, pomohou vyčistit mysl, usnadňují odolnost a pozitivní přístup ke změnám. Mnoho jógových praktik používá dech k vytvoření fyzického prostoru, kde je pak možné povznést se nad myšlenkami a energií, které nám již neslouží a s každým výdechem je nechat odejít. Úzkost a zlost jsou emoce, jejichž negativní dopad na tělo i mysl může být snížen tím, že prostě dýcháte vědomě a s jistým záměrem. Nadechněte energii, kterou v sobě chcete kultivovat, vydechněte vše, co vám již neslouží.

Více o dechových technikách naleznete v sekci Dýchání.

 

2. Vězte, že jsme všichni jedno.

Je to velmi hluboká pravda a zároveň velmi jednoduchá. Když sejmeme masky a strhneme ze sebe navzájem všechny popisky, které jsme si o sobě i o ostatních vytvořili, abychom se nějak orientovali zjistíme, že jsme všichni stejní. Jeden z mých oblíbených prvků praktikování jógy je, že nás vede ke zbavení se masek, k propojení se. V józe neexistuje žádný prostor pro hodnocení nebo sebe-odsuzování. Těch popisků jako „nepružný“, „neschopný“, „ne dost silný“ a podobně se zbavíme tím, že přijmeme skutečnost a bod přítomnosti a všechno hodnocení – popisky, necháme ze své mysli odejít. Dovolíme svému tělu v pohybu a dechu uvolnit staré vzorce myšlení a vystoupat na nové roviny bez umělých omezení mysli, které si každý dáváme sami a svobodně našimi rozhodnutími. S každým novým úspěchem na podložce, jsme svědky opuštění přemýšlení v popiscích. V tom je svoboda, kterou vám jóga poskytne.

3. Propojte se s dobrem. 

Pokud máte pocit, že vás obklopuje ohromující zlo, negativita a nepochopení (ze) světa kolem, zkuste určitě jógu. Ta vás díky správnému vedení lektora nebo vašemu vlastnímu vnitřnímu naladění se, dokáže zavést do vnitřního klidu a nadhledu. Pryč od věčných dramat ega, vzorců strachu z ohrožení jakéhokoliv druhu, směrem do míru, který ve vás stále bdí a je jedinou skutečností. Dobro je všude, ale musíme si zvolit se na něj soustředit. Je to vědomá volba, kterou musíme stále trénovat, vnímat jí a učit se z ní. Obklopte se láskou a pozitivitou, která bude vycházet z vás a láskyplné a pozitivní situace se vám začnou dít, budou se odrážet a zrcadlit venku. Ano, takhle jednoduché to je. Klíčem je to však opravdu prožívat celým tělem. Budete pak lépe chápat situace, které se dějí a nevnímat je jako „špatné“. Čím více se zaměříte na dobro, lásku a pochopení, tím intenzivněji prožijete a přijmete dobro, které se vám neustále děje.

Na tom všem je třeba stále pracovat i mimo jógu. Prvním kouskem skládačky vám budiž uvědomění, že jsme všichni spojeni a na tom začněte stavět. Jsme v tom společně. Přijetí je klíčem. Jakmile najdeme přijetí, můžeme začít naslouchat a učit se od sebe navzájem. Najdeme-li přijetí, můžeme se všichni posunout kupředu.

Více o józe naleznete v sekci Jóga.

Krásné dny.

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.