Recept na domácí iontový nápoj

Elektrolyt je roztok nebo látka, která nese elektrické náboje zodpovědné za stimulaci svalů a nervů. Elektrolyty existují v krvi jako kyseliny, báze a soli (sodík, vápník, draslík, hořčík, bikarbonát, hydrogenfosforečnan sodný), regulují množství tekutin v celém těle, což ovlivňuje buněčné funkce, objem krve a krevní tlak. Je důležité, aby vaše elektrolyty byly v rovnováze a to zejména při zvýšeném pocení při sportu nebo v sauně, v nemoci, při průjmech nebo zvracení, před i po provedení klystýru a jaterní očisty, kterými se tělo elektrolytů zvýšeně zbavuje.

Toho lze dosáhnout pitím iontových nápojů, které seženete v obchodech se sportovní výživou a v mnohých drogériích, nebo si můžete svůj zdravější, domácí iontový nápoj vyrobit sami.

 

Recept na domácí iontový nápoj

Ingredience:

  • 1/2 šálku čerstvě vymačkané šťávy z pomerančů
  • 1/4 šálku čerstvé citrónové šťávy
  • 2 šálky filtrované nebo minerální vody (můžete použít kokosovou vodu)
  • 2 lžíce kvalitního medu
  • 1/8 lžičky mořské nebo himalájské soli

 

Postup:

Smíchejte všechny ingredience, dokud se vzájemně nepropojí a vypijte.

 

O složení:

Mořská sůl hraje důležitou roli při vyrovnávání stresových hormonů. Snižuje hladinu adrenalinu a podporuje zdraví na metabolické úrovni.

Růžová himalájská sůl má velké množství stopových prvků.

Citrusové plody obsahují vysokou míru elektrolytů. Jsou bohaté na vitamín C a pomáhají udržovat silný imunitní systém.

Med má přírodní enzymy a minerály a je také přírodním antibiotikem.

Kokosová voda dává tělu okamžitou energii a hospodaří s elektrolyty.

Minerální voda obsahuje přírodní minerály, které potem nebo jinými tekutinami tělo ztrácí a tím předchází únavě, křečím a zpomalení regenerace.

Hodně zdraví!

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.