Co je GAPS a jak se jím uzdravit?

GAPS je zkratka pro stravovací styl, který se zaměřuje primárně na zdravá střeva, která mají obrovský vliv na stav naší psychiky a ovlivňuje tak celkový zdravotní stav. V angličtině zkratka GAPS doslova znamená GUT and PSYCHOLOGY SYNDROME. V praxi to znamená, že stav našeho zažívacího systému je v podstatě klíčovým bodem našeho zdraví.

 
Britská lékařka Natasha Campbell-McBride je autorkou stejnojmenné knihy Gut and psychology syndrome a podkladem pro její práci jí byla téměř sto let stará dieta Dr. Sidney Haasse, která se zabývala léčbou zažívacích obtíží. Tato dieta je předchůdcem GAPS a jmenuje se SPECIFIC CARBOHYDRATE DIET, tedy specifická uhlovodanová dieta.

Doktorka Campbell-McBride je neuroložka a dietoložka a založila v roce 1998 Dietologickou kliniku v anglické Cambridge, kde se specializuje na pomoc rodinám s poruchami chování, problémy spojené s učením, autismem, hyperaktivitou, soustředěním, dyslexií, ale také depresemi a schizofrenií. Sama je matkou dítěte s poruchou učení, které se díky této dietě plně vyléčilo. To ji inspirovalo k tomu, aby svou znalostí pomáhala dalším mnoha lidem na celém světě. Její přesvědčení o tom, že zdraví fyzické a psychické, jídlo a pití které jíme a stav naší střevní flóry jsou velice úzce propojeny, se dalšími výzkumy jen potvrdilo. Její kniha je velice provokativní a kontroverzní, ale sklízí úspěchy po celém světě, díky profesionalismu a dlouhodobému výzkumu, který ji předcházel.
 

V současné době je tato dieta velice populární pro rodiče dětí s autismem. Má ale úspěchy při léčbě většiny autoimunitních nemocí,  jako je například Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, epilepsie, nesčetné potravinové alergie, cukrovka, proti-plísňová dieta, divertikulitida, chronické průjmy a zácpy a dalo by se vyjmenovat mnoho dalších poruch a nemocí, které byli touto dietou pozitivně ovlivněny.
 

V dnešním moderním světě, kde většina jídel je geneticky modifikovaná a zprocesovaná, je tato dieta v podstatě potřebná pro většinu lidí. Poskytne velice potřebnou detoxikaci celého systému a posílí náš velice oslabený imunitní systém. Tato dieta je také vhodná při neplodnosti, a měla by být součástí přípravy každého rodiče na těhotenství.
 


 

Jak vypadá taková dieta?

Vyznačuje se vynecháním všech obilovin, rafinovaných cukrů a cukru mléčného tedy laktózy. Je plná kvalitních nasycených tuků v podobě kvalitního másla, sádla a kokosového oleje. Je bohatá na ořechy a semínka a potěší také příznivce masa, protože toho tu není nikdy málo. Důraz se klade na způsob přípravy potravin, aby se předcházelo potížím s trávením. Navrací se k tradičním metodám kvašení a nakládání atd.

Základem celé diety je kvalitní a dlouho vařený vývar, který patří k tradičním jídlům v české kuchyni. To vše je doplněno kvalitními probiotiky.

 

Pokud řešíte problémy s trávením, opakujícími se záněty, akné, vyrážky, výkyvy nálad, kandidózou, alergiemi, svěděním, nespavostí, častými nachlazeními, bolestmi břicha, hlavy a kloubů, závislosti na cukru, přibýváním na váze, nadýmáním, ucpaným nosem, podrážděností, nesoustředěností, afty, závratěmi a dalšími, nabízím vám přírodní a 100% účinné řešení, díky kterému jsem se uzdravila a který vám nabízím ve svém eBooku „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy.“ V této knize najdete konkrétní plány na uzdravení trávicího traktu, seznam vhodných a nevhodných potravin, léčivé bylinky, očistné a mentální techniky a navíc mou emailovou podporu k tomu, abyste se opravdu uzdravili!

Hodně zdraví!

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.