Recept na protizánětlivý kurkumový čaj + léčivá fakta o kurkumě

Protože má kurkuma velkou spoustu příznivých účinků na naše zdraví, často se mě lidé ptají na recepty, které kurkumu obsahují. Dnes se s vámi podělím o skvělý protizánětlivý recept na čaj, který doporučuji při nachlazení, zánětech všeho druhu, autoimunitním onemocněním, na podporu imunity, při rakovině, na problémy s trávením nebo k celkové harmonizaci vnitřního prostředí těla. 

Kurkuma je tmavě oranžový kořen z Indie, jenž je používán jako koření v mnoha východních pokrmech. Má skvělou zemitou a exotickou chuť, stejně jako mnoho příznivých účinků na zdraví.

Kurkuma je silně protizánětlivá. Některé studie ukazují, že aktivní látka kurkumin, má na akutní zánětlivé procesy stejné účinky jako kortizon, ibuprofen a fenylbutazon (ale v případě chronických zánětů je jeho účinnost poloviční). Jeho výhodou je, že není toxický.

V klinických pokusech bylo pacientům s revmatoidní artritidou podáváno 1200 mg kurkuminu denně. Výsledky byly srovnány s další skupinou nemocných, kteří byli léčeni klasicky fenylbutazonem v dávce 300 mg denně. Ukázalo se, že v obou skupinách došlo prakticky ke stejnému zmírnění ztuhlosti, otoku kloubů a ke zlepšení pohyblivosti.

Hlavní protizánětlivý účinek kurkumy je v tom,  že potlačuje srážlivost krevních destiček a tlumí proces zánětlivých faktorů. Předpokládá se, že rovněž stimuluje tvorbu kortizonu v nadledvinkách, který přímo podporuje léčivé procesy.

 • kurkuma je přírodním antibiotikem
 • má protibakteriální a antivirové účinky
 • je silným antioxidantem a pomáhá v prevenci proti rakovině
 • posiluje játra
 • snižuje cholesterol
 • podporuje zdravé srdce
 • hubí bakterie salmonely
 • podporuje tvorbu žluči a tím přispívá k lepšímu trávení tuků
 • pomáhá při vymknutí, namožení a jiných problémech souvisejících se zánětlivými poraněními

 

Kurkuminoidy – látky zodpovědné za žluté zbarvení kurkumy, jsou uznávanými antioxidanty, které pomáhají chránit náš organismus před negativním účinkem volných kyslíkových radikálů. Jsou až 5x účinnější než vitamín C a E. Bylo zjištěno, že kurkuma dokáže potlačit časný vývoj rakovinných buněk. Navíc může i zastavit rozšiřování onemocnění a podpořit vlastní antioxidační systém organismu.

Pokud máte kurkumu rádi, můžete ji používat denně do většiny jídel.

Důležité je jí vždy zkombinovat s troškou černého pepře, který zvyšuje její účinnost až 2000x a také s trochou kvalitního oleje.

 

Recept na kurkumový protizánětlivý čaj

Ingredience

 • 1 litr vařící vody
 • ½ lžíce kurkumy v prášku
 • 1 lžíce čerstvého zázvoru, oloupaného, nastrouhaného nebo na tenké plátky
 • 1 hrst čerstvého koriandru, nasekaného
 • 1 stroužek česneku, oloupaný, drcený
 • 1 lžíce extra virgine olivového oleje
 • šťáva ze 2 citrónů
 • 5 kuliček černého pepře
 • šťáva z 1 pomeranče nebo 1 ½ lžíce medu

 

Postup

Dejte vařit vodu.

Všechny ingredience, kromě šťávy z citrónu a pomeranče (medu), dejte do hrnce nebo termosky a zalijte vroucí vodou.

Nechte přiklopené 10 minut louhovat a dobře promíchejte.

Pak sceďte a až odvar vychladne na přijatelnou teplotu k pití, přidejte šťávu z citrónu a/nebo pomeranče a/nebo med, zamíchejte a ihned vypijte.

Bojujete s občasnými nebo chronickými záněty?

Je třeba k této problematice přistoupit celostně a udělat několik potřebných změn k lepšímu. V eBooku „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy – holistický systém pozitivní proměny života“, popisuji důležité aspekty úpravy stravy, posílení orgánů, pročištění těla a navrácení ho do rovnováhy, ve které panuje zdraví na všech úrovních, konkrétními funkčními kroky, které již pomohly stovkám mých uzdravených klientů.

Opakované kvasinkové infekce vedou k chronickým zánětům, dysbakterióze, syndromu propustného střeva, autoimunitním onemocněním, participují na vzniku rakovinných nádorů, napadají mozek a v důsledku toho ničí naší psychiku a způsobují mnoho dalších velmi nepříjemných zdravotních problémů.

Pokud chcete zjistit, zda patříte k 80% populace, která trpí přemnoženými kvasinkami a z nich plynoucích problémů, stáhněte si zdarma můj eBook „Jak si vytestovat kvasinkovou infekci“, odpovězte na otázky v něm položené, vyhodnoťte svůj aktuální zdravotní stav a rozhodněte se podle výsledků o další cestě. Já vám nabízím tu přírodní, šetrnou a trvalou, bez negativních vedlejších účinků.

Hodně zdraví!

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.