Jak zjistíte, že je vaše únava způsobená stresem a co s tím?

Stres (fyzický, psychický, emocionální) je zabiják a stojí za většinou civilizačních nemocí, v kombinaci s dalšími faktory špatného životního stylu, jakými jsou nevhodná strava, žádný pohyb, nedostatečný relax a odpočinek, nedostatek slunečního svitu a čerstvého vzduchu, hluk, negativní přístup k životu i k sobě nebo podléhání strachům.

Dnes mám pro vás test, ve kterém jednoduše zjistíte, zdali trpíte tzv. adrenální únavou, tedy únavou vyvolanou stresem, která postihuje endokrinní systém, který vytváří a reguluje hormony včetně těch stresových.

 

Zaškrtněte políčka u všech tvrzení, která pro vás platí:

– Jsem často unavený/á

– Cítím se unavený/á i po osmi až deseti hodinách spánku.

– Jsem v chronickém stresu.

– Zvládat stres je pro mě obtížné.

– Pracuji na noční směny.

– Pracuji přesčas.

– Mám přes den málo času na relaxaci.

– Často mě bolí hlava.

– Necvičím pravidelně.

– Věnuji se nebo jsem se věnoval/a vytrvalostnímu sportu (případně vytrvalostnímu posilování)

– Spím nepravidelně.

– Budím se uprostřed noci.

– Mívám chutě na slané.

– Mívám chutě na sladké.

– Mám vysoký příjem cukru.

– Mám obtíže se soustředěním.

– Přibývám na váze kolem pasu (tělo tvaru jablka).

– Mám problémy s nízkou hladinou krevního cukru (hypoglykemie).

– Mám nepravidelnou menstruaci.

– Mám nízké libido.

– Mám premenstruační syndrom (PMS) nebo perimenopauzální či menopauzální příznaky.

– Často mi bývá špatně.

– Mám nízký krevní tlak.

– Mívám svalovou únavu nebo slabost.

– Potřebuji jako zdroj energie kofein (kávu, energetické nápoje).

 

Výsledky:

Zaškrtnuto méně než 2 políčka:

Skvělé! Pokračujte dál ve zvládání stresu, tak podpoříte své nadledviny a minimalizujete zatížení svého imunitního systému.

Zaškrtnuto 2 až 5 políček:

Na současnou dobu dobrý výsledek. Své nadledviny z času na čas podporujte zvýšenou relaxací, meditacemi, pohybem nebo některými z níže popsaných bylinek. Pokud máte chuť se dozvědět více o mém Programu pro kontrolu a snížení stresu, podívejte se na mou knihu „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy“.

Zaškrtnuto 6 až 10 políček:

To už je zdvižený prst. Své nadledviny podporujte bylinkami popsanými níže a také Programem pro kontrolu a snížení stresu z knihy „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy“. Snažte se minimalizovat míru svého stresu a kompenzujte ho cvičením, relaxací, příjemnými zážitky a velmi kvalitní stravou.

Zaškrtnuto více než 10 políček:

Svítí červená! Své nadledviny podporujte přípravky s obsahem těchto bylin:

  • Schisandra chinensis
  • Bacopa monnieri
  • Rhodiola rosea
  • Eleutherococcus senticosus
  • Magnolia officinalis
  • Rehmannia glutinosa
  • Panax ginseng
  • Coleus forskohlii

Plus dodržujte zdravou životosprávu, držte se Programu pro kontrolu a snížení stresu z knihy „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy“.

Snažte se po dobu 2-3 měsíců vyhnout stresu, pravidelně cvičte, relaxujte, dopřejte si masáže, wellness, příjemné zážitky, kvalitní rostlinnou stravu, divoké byliny…

Test si zopakujte za 3 měsíce. Pokud se nedostaví zlepšení, navštivte lékaře funkční medicíny a proberte s ním svůj stav.

Adrenální únava může být problém, který je složité a náročné léčit, proto si zajistěte veškerou potřebnou podporu. Snažte se co nejvíce zlepšit vztahy ve vaší rodině a okolí.

 

Léčivé bylinky

Bylinné čaje na nemoci nadledvinek

Lékořice lysá má příznivý vliv nejen na funkci nadledvin a slinivky, ale i na další žlázy.

Postup přípravy čaje z kořene lékořice:

1 čajovou lžičku nasekaných kořenů lékořice přelijte 150 ml vroucí vody. Přiklopte a nechte louhovat do vychladnutí. Sceďte a pijte 2x denně. Můžete si také na internetu čaj z kořene lékořice objednat v sáčcích.

Postup přípravy čaje z anděliky a přesličky:

Smíchejte stejné díly kořene anděliky lékařské a natě přesličky rolní a nasypte do uzavíratelné nádobky. 1 čajovou lžičku směsi povařte 10 minut ve 200 ml vody, 10 minut louhujte a pak sceďte.

Pijte po doušcích 3x denně asi hodinu před jídlem.

Také pomáhá čaj nebo šťáva z popence obecného.

 

Tinktury na nadledviny

Mezi léčebné tinktury patří vlaštovičník větší, který zklidňuje žlučník, slinivku, slezinu, ledviny i nadledviny. Tinkturu z vlaštovičníku koupíte v obchodech s bylinami.

V nadledvinách se tvoří v menší míře také mužské a ženské hormony. Pro mužské hormony jsou vhodné byliny jírovec maďal (kaštan koňský). Ten doporučuji v tinktuře, která oproti bylinným čajům lépe účinkuje.

Pro ženské hormony je posilující bylinou jeřáb ptačí (obecný), květy a plody. Ty rovněž doporučuji užívat v tinktuře a také se dostane běžně koupit v obchodech s bylinkami.

 

Koupele

Při problémech s nadledvinami se doporučuje sedací koupel z celé rostliny hluchavky bílé.

Postup: 3 hrsti hluchavky povařte 10 minut v 0,5 l vody, 15 minut vyluhujte a sceďte do koupele.

Týdně si dejte 2 teplé koupele ze svařené ovesné slámy s trojím vystřídáním 10 minut v teplé koupeli a minutu ve studené.

Postup koupele z ovesné slámy ke zlepšení činnosti nadledvin: 200 g slámy přelijte 2 l vody, vařte 30 minut a sceďte do koupele. Koupejte se při teplotě vody 38 °C nejméně 15 minut.

2x týdně si na jednu a půl hodiny udělejte zábal v oblasti ledvin, namáčejte ho ve vodě z ovesné slámy.

 

Každá léčba je mozaikovou několika do sebe zapadajících kroků, které je třeba provádět společně a zároveň přestat dělat to, co stres způsobuje nebo to alespoň minimalizovat, či k tomu změnit přístup. Stres je hodně o hlavě.

Hodně zdraví!

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.