Recept na zdravé mandlové kakao

Chcete se pohladit, prohřát a udělat si dobře zvenku i zevnitř? Milujete horké kakao nebo horkou čokoládu, ale hledáte lehčí a zdravější variantu? Stačí vám 5 minut a 4 ingredience a to je vše. Tyto dny miluji se zdravým horkým kakaem v rukách. Cítím se pak jako malá, milovaná, v bezpečí, zabalená, bez zodpovědnosti, skvěle.

Toto kakao je lahodné, teplé, zdravé, rychlé, jednoduché, výživné, dokonalé pro chladné dny a veganské a tudíž pro všechny!

K jeho výrobě můžete použít kupované ingredience nebo si je můžete vyrobit doma podle přiložených receptů, které jsem s vámi již sdílela a jsou už na webu. Mrkněte a rozhodněte se sami.

Nejrychlejší zdravé kakao uděláte jednoduše smícháním mandlového mléka s kakaem. Já jsem ale udělala extra recept, pro extra chuť i zasycení a používám v receptu ještě mandlové máslo a nasekané mandle, pro extra porci bílkovin, minerálů a antioxidantů.

Slazení nechám na vás. Mandlové máslo je přirozeně sladké, takže není potřeba doslazovat. Já sladím jak kdy a podle chuti. Někdy sladím medem, jindy javorovým sirupem, jindy vůbec a místo sládoty tam nastrouhám zázvor a přidám špetku skořice, hodí se i stevie. Doporučuji vyzkoušet.

Na závěr posypte drcenými mandlemi nebo jinými ořechy pro extra zážitek z několika vrstevnaté konzistence – jemné sladké kakao a křupavé mandle. Pokud nechcete sypat mandlemi, můžete posypat drcenými nepraženými kakaovými boby nebo jen špetkou skořice.

Pokud se vám to líbí, můžete ještě otřít okraj hrnku mandlovým máslem (prstem) a ponořit do drcených mandlí tak, aby pokryly celý okraj. Pak nalijete kakao a dozdobíte mandlemi nahoru.

 

Recept na zdravé mandlové kakao

Ingredience na 2 šálky

Postup
Do malého rendlíku nalijte mandlové mléko, přidejte kakao a za stálého míchání pomalu zahřívejte na požadovanou teplotu, dokud je kakao rozpuštěné bez hrudek.

Pak odstavte rendlík z tepla a přidejte mandlové máslo, popřípadě sladidlo a promíchejte.

Připravte si hrnek, ozdobte případně drcenými mandlemi, nalijte kakao, ozdobte mandlemi, drcenými boby nebo skořicí a vypijte hodně teplé.

Další lahodné recepty na zdravé dezerty, včetně dalších teplých nápojů jako pohlazení, najdete v sekci Zdravé dezerty.

Dobrou zdravou chuť.

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.