Recept na zdravou domácí raw čokoládu

Miluji čokoládu, miluji své zdraví, miluji své emoce a to vše nacházím v tomto unikátním receptu na živou čokoládu! Chci se dnes o něj s vámi podělit, neboť by to byl opravdu „hřích“, si ho nechat jen pro sebe, když vím, kolik z vás to má podobně jako já. 

Jako vždy, snažila jsem se o recept přístupný, rychlý, lahodný a modifikovatelný podle individuální chuti každého z nás. To znamená, že si tuto zdravou čokoládu můžete udělat jako hořkou, mléčnou, skořicovou, mátovou, jablečnou, kurkumovou, kokosovou, se sušeným ovocem, se semínky nebo oříšky, se zeleným čajem, s mořskou solí, s chilli, s předem namočenou pohankou … variant je nekonečně, tak jen otevřete svou fantazii a začněte kouzlit podle svých emocí a chutí!

Příprava vlastní čokolády má hlavní výhodu tu, že víte, co do ní dáváte, z čeho ji vyrábíte. Také že si jí můžete přizpůsobit nejen chutí, ale také mírou sladkosti. A že víte, že děláte něco, co vám bude nejen chutnat a hladit vaše vnitřní dítě, ale také vás uzdravovat svým složením, pokud zvolíte ingredience, které v receptu doporučuji.

 

Recept na domácí raw čokoládu

Ingredience na 10-11 kousků

  • 1/2 šálku kakaového másla
  • 1/4 šálek javorového sirupu (nebo jiného sladidla)
  • 1/3 šálku kakaa (nepraženého)
  • vámi preferovanou příchuť – sušené ovoce, koření, sůl, kokos, pufovaná pohanka nebo jáhly, čerstvé ovoce, oříšky, semínka, …

Postup

Kakaové máslo dejte do hrnku a ponořte do vodní lázně (do hrnce s horkou vodou) a nechte rozpustit.

Po zhruba 5 minutách nebo až bude rozpuštěné, ho odstraňte z tepla a přidejte javorový sirup a dobře promíchejte.

Přidejte kakao a opět dobře promíchejte, dokud nebude směs hladká a bez hrudek.

Na pečící papír dejte lžičkou malé kousky, trochu připlácněte a ozdobte vámi preferovanými ingrediencemi.

Nechte 5 minut zaschnout a dejte na mísu nebo ozdobný tác.

Uchovávejte v lednici. Pokud jste použili čerstvé ovoce, tak maximálně 3 dny, s ostatními ingrediencemi libovolně dlouho, protože stejně déle nevydržíte. 🙂

Tip 1: Kakaové máslo seženete v obchodech se zdravou výživou nebo na internetu. Můžete ho použít i příště.

Tip 2: Tento recept se skvěle hodí také jako zdravé vánoční cukroví, které je velmi rychle hotové a zvládnete ho udělat i na Štědrý den a hned podávat na stůl.


Podívejte se také na další skvělé zdravé recepty na dobroty. Najdete je v sekci Zdravé dezerty.

Pokud hledáte rychlé a zdravé recepty na vánoční cukroví, mám pro vás celou sekci s takovými recepty – Vánoční cukroví.

Hodně zdraví a dobrou chuť!

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.