Povolte a nechte věci, ať se stanou

Plánovat nebo dát věcem volný průběh? 

Mě nejlépe funguje stanovení si záměru, který procítím v těle, mysli a srdci, kde ho ukotvím. V tom správném záměru musím cítit lehkost, radost, chuť do pohybu, nadšení. Pak odevzdávám chod plynutí životu. Takže je to něco mezi – spolupráce, jako všechno.

Odevzdání není stav nicnedělání, ale stav povolení nadbytečné kontroly, umožnění, bdělosti, otevřenosti a vnitřní práce se sebou na tom, abych byla v neustálém spojení se svým srdcem, abych neztrácela čas neplodnými a jedovatými myšlenkami, abych si v každé chvíli byla vědoma toho, co říkám a s jakou energií, abych o sebe dobře pečovala, abych měla sílu k dělání toho, co mi dělá radost a naplňuje mě a jsou tam i povinnosti, které činím vědomě v příjemném naladění. Pečuji o svůj pramen života tak, jak ho chci zažívat a nepochybuji.

 

Jak nepochybovat?

Dělat věci jak nejlépe umíme. Cítit, že děláme věci ze sebe, ne pro něco. Že jsme to opravdu my a že naše pohnutky k činům vyrostly na pozitivním základu, tedy ne ze strachu, hněvu, pomstychtivosti a dalších stínových pocitů.

Vrána k vráně sedá, aneb podobné přitahuje podobné.

Tohle je uvědomění a cesta, která mi přináší vnitřní pohodu a je klíčová pro dosahování čehokoliv.

Nebojte se, že když povolíte, vypadnete z procesu, naopak! Pokud jste si stanovili záměr a ukotvili ho v srdci, je povolení nutnou součástí konání.

Je to jako ladný tanec v páru.

 

Jak na to?

Pojďme spolu do srdce. Teď. Aspoň na chvíli. Zavřete oči a představte si tu oblast svého spirituálního srdce svým vnitřním zrakem. Teplo uprostřed hrudi. Představte si jí jako Domov, bezpečí, lásku, sounáležitost, přátelství, milost, přijetí… Jen dýchejte, vnímejte a  buďte tam. Jak dlouho budete chtít. Rozdýchejte a roztáhněte ten pocit postupně do celého svého těla, do každé vaší buňky a nadechujte se skrze něj. Rozhostí se ve vás krása a hluboký klid. Z toho stavu bytí je možné uskutečnit cokoliv, co si budete přát, co bude v souladu s tímto pocitem (tedy nic negativního).

Když se vám tam bude líbit, můžete se tam vracet kdykoliv si na to vzpomenete. Pak se z přirozeného bytí v srdci může postupně stát nádherný, léčivý a pravdivý zvyk, který změní kvalitu vašeho života od základu a že k lepšímu, o tom snad nemusím ani psát.

Moc nám všem přeji lásku, legraci a plynutí.

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.