7 jógových pozic, které vám přirozeně zvýší libido a tvořivou energii

Jóga je úžasná. Jejím prostřednictvím nachází miliony lidí po celém světě rovnováhu ve svém světě fyzickém, mentálním, duchovním i emočním. Díky ní jsme schopni vnímat a přijímat každý přítomný okamžik, lépe se spojovat se sebou, se svým tělem a také se svým partnerem a to i sexuálně.  

Jóga tonizuje naše tělo, snižuje hladinu stresu, zvyšuje naši energii a má bezpočet blahodárných účinků na každou vrstvu našeho bytí, včetně našeho libida a sexuálního života. Studie potvrzují, že pravidelné cvičení jógy vylepšuje mnoho aspektů sexuálního fungování žen, včetně touhy, vzrušení, orgasmu a celkové spokojenosti.
 

Jak může jóga zlepšit váš sexuální život

  • Jóga pomáhá zvýšit flexibilitu.
  • Jóga pomáhá udržovat zdravé tělo a sebevědomí.
  • Jóga pomáhá učit se a oceňovat vědomí žité v přítomném okamžiku.
  • Jóga pomáhá zvýšit libido.

Existuje mnoho nádherných jógových pozic, které zvyšují prokrvení v pánevní oblasti a tím ji probouzí a oživují a dodávají nám tak palivo k lásce.

 

Jóga zvýší vaše libido a tím i tvořivou sílu

Sestavila jsem pro vás pozice, které jsou určeny pro začátečníky i zkušené jogíny a mají velkou moc. Jejich zařazení vám zvýší flexibilitu a uvědomění si svého těla a sebevědomí, budete se lépe cítit ve vlastní kůži, zpružníte páteř, odbouráte stres a vlijete si spoustu energie do pánve. Tím, že svou pozornost nasměrujte na dech, odvedete pozornost od svých myšlenek do přítomného okamžiku, do schopnosti vytvořit si později intimitu i se svým partnerem.

Každá z těchto pozic ve vás může vzbuzovat pocit intimity, otevřenost a vzrušení, když je prožijete sexuálně. Tím si velmi prospějete.

Pakliže místo milování preferujete tvoření jiným způsobem, vaše protažené a uvolněné tělo a mysl, vám poskytnou dostatek nové energie na tvoření čehokoli.

 

Pozice kočky

Klekněte si a opřete ruce o podložku. Dbejte na to, aby vaše zápěstí byla pod rameny a kolena pod kyčlemi. Odtlačte se od dlaní i kolen směrem vzhůru. S nádechem zvedněte hlavu, podívejte se ke stropu, prohněte se v zádech, vystrčte zadeček a znovu se odtlačte od dlaní.

S výdechem překlopte pánev podsazením, zabalte hlavu mezi ruce a bradu směřujte k hrudníku a vykleňte celá záda. Odtlačte se opět od dlaní i kolenou.

Opakujte pětkrát.

Pak dosedněte na paty, protáhněte ruce a chvilku si odpočiňte prodýcháváním do břicha.

 

Pozice holuba