Jak si vypěstovat vlastní kytičku

Miluji květiny a vždy mě velmi bolí, když se nějaké nedaří nebo uhyne. Je příjemné si koupit květinu v obchodě a ozdobit si s ní byt, ovšem nedostižné, když si jí vypěstujete sami! 🙂  Já ve svém bytě zkouším různé cesty přes nakličování semínek, pecek, řízkování až po zakořeňování listů.

liciV zimě jsme jedli hodně liči, tak mě napadlo pecky nevyhazovat, ale zkusit je naklíčit tak, aby se z nich zrodil nový život. Pecky jsem  ocucala (tím se prý semínko seznamuje prostřednictvím slin s naší DNA a rostlina pak přizpůsobuje své vlastnosti našim potřebám) a položila do průhledné sklenice na namočenou vatu a na světlo. Klíčky se začaly ukazovat velmi rychle. Když měly zhruba 2 centimetry, zasadila jsem je do květináče s hlínou a zalévala. Zhruba za 2 týdny vylezly rostlinky. K mému překvapení má každá jinou barvu listů i tvar. Radost z nového života, který se zrodil také díky vám je veliká. Takže s láskou doporučuji.

ananasTeď jsem vyzkoušela i tento experiment – klíčení ananasu podle obrázku. Vybrala jsem ananas s hezkými listy a ořízla přesně dle návodu. Kořínky na sebe nenechaly dlouho čekat, tak uvidíme, jak se mu povede. Využít se dá opravdu cokoli, tak se nebojme a množme život namísto vytváření odpadu.

 

Také jsem četla, že se mohou semínka a pecky před naklíčením nebo zasazením počůrat. Naší močí se dostanou do rostlinky také „data“ o nás a jsme tak prý ve větším propojení. Tohle jsem ale nezkoušela, takže nemohu říct. Kdyby někdo zkusil, dejte vědět 🙂

 

ℒℴνℯ ❤ Mia

Autor: Mia Weissová, foto:google.com, slunecnyzivot.cz

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě pokud bude připojeno jméno autora, aktivní odkaz na slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky! Mia

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.