5 receptů na omlazující elixíry – 2. část

Stíhat zběsilé životní tempo současné doby nám krátí život. Stres, nekvalitní spánek, deprese, úzkosti, obsesivní cvičení či diety, přejídání, nespokojenost, fast foody, zhoršená kvalita ovzduší, vody, potravin a mnoho dalšího, jsou spouštěči zpětného chodu života. Jak harmonizovat vzniklé škody a nejlépe zastavit tvorbu dalšího zbytečného poškozování těla? Odpověď by mi trvala dlouho, ale začnu tím, že vás pozvu k očistě těla a restartu přírodními omlazujícími recepty, které zregenerují vaše orgány a dobijí baterky. 

Skutečnými elixíry mládí jsou koktejly složené z dobrého životního naladění, pěstování si koníčků, z dobrého spánku, kvalitní stravy, kterou jíme v klidu, smíchu, čerstvého vzduchu, pohybu, hezkých vztahů, sebeúcty a také ze šťáv, čajů a polévek, které očišťují naše tělo a dodávají mu potřebné živiny. A přesně takové tu dnes pro vás opět mám. Je tu druhý díl článku 5 receptů na omlazující elixíry – 1. část, kde jsem vám nabídla prvních pět variant, které můžete různě střídat a kombinovat.

Jsou to skuteční bojovníci, kteří vám mohou pomoci balancovat poškození organismu a navrátit vás do zdraví a rovnováhy.

Věřím, že si každý vybere.

 

Aloe elixír mládí

Ingredience:

  • 1 list aloe
  • 1 lžička šťávy z citrónu
  • 1 lžička medu
  • 1 stroužek česneku (nadrobno nakrájeného nebo utřeného)

Postup:

Z listu aloe vytlačte 1 lžičku šťávy a smíchejte s ostatními ingrediencemi.

Směs dejte do uzavíratelné skleničky a uchovávejte v ledničce nejdéle po dobu 5 dní.

Užívání:

Užívejte v době, kdy bývá organismus oslaben (např. po zimě nebo nemoci) denně ani ne půl lžičky.

Je to imunomodulátor, posiluje celkově organismus a působí na tělo zásadotvorně. Má tři chutě – sladkou, ostrou a kyselou.

 

Polévka pro dobrou paměť a dlouhověkost