Vychytávky z přírodní kosmetiky a jak o sebe správně pečovat, abyste zářila

„A jakou používáte kosmetiku? Jste pro zcela přírodní nebo trocha syntetiky nevadí? A děláte si krémy sama? Co z bylinek pomáhá na pleť nejvíce? Jak mám vyřešit více problémů s pletí najednou? A hydratuje olej?“ To je jen pár otázek, na které se mě klientky ptají, když jde o krásu, potažmo o pleť. A protože je mi přes čtyřicet a péče je čím dál důležitější, jsem matka podnikatelka, takže v letu, a jsem žena milující krásu, přírodu a zdraví, mám tuto oblast už celkem tzv. zmáknutou a proto jsem se dnes rozhodla se s vámi o své tajné tipy podělit.

S věkem cítím, že se má pleť proměňuje nejen co do obsahu vody a pružnosti, ale také do typu, od mastné, přes smíšenou a nyní spíše sušší. Za život jsem prodělala silné několikaleté akné, ekzémy, alergické reakce, pigmentové skvrny, bradavičky, fibromy a nyní začínající vrásky a ubývání kolagenu.

Vyzkoušela jsem mnohé na každý problém, od z umělé chemie vyrobených preparátů až k přírodní kupované nebo doma vyráběné kosmetice, přípravků z lékárny, speciálně namíchaných kožařkou, za pár korun i za tisíce, prostě všechno.

Ze své praxe osobní i s klienty vám mohu říci, že příčina případného problému s pletí není nikdy pouze jedna, a tudíž ani neexistuje jeden zázračný přípravek, který by vám vyřešil disharmonii pleti jako takové.

Pokud chceme mít krásně vypadající, pěstěnou a zářivou pleť i třeba s vráskami, které umíme nosit, je třeba se o ní s láskou starat zevnitř i z venku. Jedno bez druhého je poloviční úspěch, a to je škoda.

Ať už jste vyznavačkami méně či více invazivních kosmetických procedur nebo stoprocentní „lesany“, jedno zůstává vždy stejné, a to je kvalitní jídlo a pití ve spojení s opravdu kvalitními přípravky.

Které to jsou? Co pro sebe dělat zvenku i zevnitř, aby výsledky byly brzy viditelné? Jak se celkově cítit lépe? Pojďme na to!

 

Tipy z vnitřní péče o pleť

Pijme, ale neupijme se

Potřeba tekutin je stále diskutované a občas mystifikované téma. Je třeba pít i čistou neperlivou vodu, nejlépe z kohoutku prohnanou přes nějaký filtr, ne balenou a nemusí jí být přehnaně moc, ale v závislosti na ročním období a míře vaší fyzické aktivity. Ideálně 1l – 1,5l za den. Zbytek tekutin může být cokoliv, co si vyberete.

Já den ráno začínám teplou vodou s citrónem a zeleným čajem, pak přichází v teplých měsících na řadu čerstvá zeleninová šťáva. Během dne mám stále na stole 1,5 litrovou skleněnou lahev s přefiltrovanou a zharmonizovanou vodou, abych ji měla stále na očích a nezapomínala pít a když někam jedu, táhnu jí sebou.

Recepty na léčivé šťávy

 

Alkohol a cigárka jdou proti nám

Je třeba minimalizovat příjem alkoholu na minimum, a ještě jen občas. Sklenka kvalitního vína nebo piva je občas v pořádku, ale pokud se chcete vídat v zrcadle ve svém potenciálu krásné pleti, tak bych nad každou sklenkou aspoň chvilku zauvažovala.

Alkohol nejen že způsobuje předčasné stárnutí pleti a celého těla, ale obsahuje také hodně jednoduchého cukru, který v těle způsobuje další katastrofy, zadržuje v těle vodu, takže stojí za otoky tváře i prstů, dehydruje pleť i tělo a zkracuje nám život.

Stejné, ale přísnější je to s cigaretami. Ty nám neničí pouze pleť, ale také zuby a celá ústa, vůni a celé tělo! Takže pryč s nimi ještě dnes! A jde to, já tím prošla.

Jak se zbavit závislosti na alkoholu a kouření + přírodní recepty

 

Sladké jsme už dost

Omezte jednoduchý cukr na minimum nebo ho nejlépe úplně vyřaďte. Jednoduchými cukry se rozumí bílý, hnědý, třtinový cukr, všechny sirupy, sladidla, pšenice a výrobky z ní, sušenky, čokoláda, bonbóny, dortíky a tak dále, vždyť vy víte co.

Jednoduchý cukr způsobuje mnoho negativního v našem tělo, včetně zánětů, dysbakteriózy, oslabení imunity, snížení energie, předčasného stárnutí a mimo jiné také praskání buněčných stěn, a to fakt nechceme.

Zvykněte si nesladit kávu a čaje, cukr nahrazujte ovocem, kde je vláknina, která pomáhá udržovat vyrovnanější míru cukru v krvi, a tak nepropadáme vlčímu hladu, třesu, únavě, výkyvům nálad, hormonálním bouřím a dalším libůstkám.

Jak si osladit kávu bez cukru¨+ recept na domácí datlový pastu

Účinný cukrový detox během 10 dní + cukrový test

 

Nechť je jídlo Tvým lékem a Tvůj lék Tvým jídlem

Jako výživová poradkyně a lektorka jógy vám musím říct, že jídlo opravdu umí divy, a to jak ty pozitivní, tak ty negativní, a to jak na těle fyzickém, tak i energetickém (mentálním / emočním).

Tento web je plný zdravých výživových tipů a receptů, tak se teď nebudu pouštět do velkých analýz a doporučení, protože věřím, že vy už všechno opravdu víte, jen je třeba se pro to teď opravdu rozhodnout a začít to dělat.

Nemusíte vše zdravé dodržovat každý den, ale čím častěji, svědomitěji a radostněji, tím trvaleji a úspěšněji pro všechny roviny vašeho bytí, vaši pleť nevyjímaje.

Více užitečných informací naleznete v kategorii Jídlo.

 

Ať mír dál zůstává uvnitř vás

Stres je zabiják krásy a spouštěč mnoha onemocnění.

Ze své praxe vám mohu jen doporučit:

  • meditovat každý den, třeba jen 10 minut (tipy najdete v Meditace)
  • poznávat techniky mindfulness (všímavosti)
  • chodit hodně do lesa
  • cvičit jógu
  • hrát si s dětmi a zvířaty
  • dělat pohyb, který vás baví a to nejlépe venku na čerstvém vzduchu a trochu se u toho i propotit
  • stýkat se často s přáteli, se kterými se hodně nasmějete a také z hloubky sebe svěříte
  • věnovat se činnostem, ve kterých ztrácíte pojem o čase a svých fyziologických funkcích jak vás baví
  • pracovat na zahradě nebo sázet stromy
  • věnovat se smysluplné činnosti, která vás naplní víc než jakýkoliv adrenalinový, filmový n