Vychytávky z přírodní kosmetiky a jak o sebe správně pečovat, abyste zářila

„A jakou používáte kosmetiku? Jste pro zcela přírodní nebo trocha syntetiky nevadí? A děláte si krémy sama? Co z bylinek pomáhá na pleť nejvíce? Jak mám vyřešit více problémů s pletí najednou? A hydratuje olej?“ To je jen pár otázek, na které se mě klientky ptají, když jde o krásu, potažmo o pleť. A protože je mi přes čtyřicet a péče je čím dál důležitější, jsem matka podnikatelka, takže v letu, a jsem žena milující krásu, přírodu a zdraví, mám tuto oblast už celkem tzv. zmáknutou a proto jsem se dnes rozhodla se s vámi o své tajné tipy podělit.

S věkem cítím, že se má pleť proměňuje nejen co do obsahu vody a pružnosti, ale také do typu, od mastné, přes smíšenou a nyní spíše sušší. Za život jsem prodělala silné několikaleté akné, ekzémy, alergické reakce, pigmentové skvrny, bradavičky, fibromy a nyní začínající vrásky a ubývání kolagenu.

Vyzkoušela jsem mnohé na každý problém, od z umělé chemie vyrobených preparátů až k přírodní kupované nebo doma vyráběné kosmetice, přípravků z lékárny, speciálně namíchaných kožařkou, za pár korun i za tisíce, prostě všechno.

Ze své praxe osobní i s klienty vám mohu říci, že příčina případného problému s pletí není nikdy pouze jedna, a tudíž ani neexistuje jeden zázračný přípravek, který by vám vyřešil disharmonii pleti jako takové.

Pokud chceme mít krásně vypadající, pěstěnou a zářivou pleť i třeba s vráskami, které umíme nosit, je třeba se o ní s láskou starat zevnitř i z venku. Jedno bez druhého je poloviční úspěch, a to je škoda.

Ať už jste vyznavačkami méně či více invazivních kosmetických procedur nebo stoprocentní „lesany“, jedno zůstává vždy stejné, a to je kvalitní jídlo a pití ve spojení s opravdu kvalitními přípravky.

Které to jsou? Co pro sebe dělat zvenku i zevnitř, aby výsledky byly brzy viditelné? Jak se celkově cítit lépe? Pojďme na to!

 

Tipy z vnitřní péče o pleť

Pijme, ale neupijme se

Potřeba tekutin je stále diskutované a občas mystifikované téma. Je třeba pít i čistou neperlivou vodu, nejlépe z kohoutku prohnanou přes nějaký filtr, ne balenou a nemusí jí být přehnaně moc, ale v závislosti na ročním období a míře vaší fyzické aktivity. Ideálně 1l – 1,5l za den. Zbytek tekutin může být cokoliv, co si vyberete.

Já den ráno začínám teplou vodou s citrónem a zeleným čajem, pak přichází v teplých měsících na řadu čerstvá zeleninová šťáva. Během dne mám stále na stole 1,5 litrovou skleněnou lahev s přefiltrovanou a zharmonizovanou vodou, abych ji měla stále na očích a nezapomínala pít a když někam jedu, táhnu jí sebou.

Recepty na léčivé šťávy

 

Alkohol a cigárka jdou proti nám

Je třeba minimalizovat příjem alkoholu na minimum, a ještě jen občas. Sklenka kvalitního vína nebo piva je občas v pořádku, ale pokud se chcete vídat v zrcadle ve svém potenciálu krásné pleti, tak bych nad každou sklenkou aspoň chvilku zauvažovala.

Alkohol nejen že způsobuje předčasné stárnutí pleti a celého těla, ale obsahuje také hodně jednoduchého cukru, který v těle způsobuje další katastrofy, zadržuje v těle vodu, takže stojí za otoky tváře i prstů, dehydruje pleť i tělo a zkracuje nám život.

Stejné, ale přísnější je to s cigaretami. Ty nám neničí pouze pleť, ale také zuby a celá ústa, vůni a celé tělo! Takže pryč s nimi ještě dnes! A jde to, já tím prošla.

Jak se zbavit závislosti na alkoholu a kouření + přírodní recepty

 

Sladké jsme už dost

Omezte jednoduchý cukr na minimum nebo ho nejlépe úplně vyřaďte. Jednoduchými cukry se rozumí bílý, hnědý, třtinový cukr, všechny sirupy, sladidla, pšenice a výrobky z ní, sušenky, čokoláda, bonbóny, dortíky a tak dále, vždyť vy víte co.

Jednoduchý cukr způsobuje mnoho negativního v našem tělo, včetně zánětů, dysbakteriózy, oslabení imunity, snížení energie, předčasného stárnutí a mimo jiné také praskání buněčných stěn, a to fakt nechceme.

Zvykněte si nesladit kávu a čaje, cukr nahrazujte ovocem, kde je vláknina, která pomáhá udržovat vyrovnanější míru cukru v krvi, a tak nepropadáme vlčímu hladu, třesu, únavě, výkyvům nálad, hormonálním bouřím a dalším libůstkám.

Jak si osladit kávu bez cukru¨+ recept na domácí datlový pastu

Účinný cukrový detox během 10 dní + cukrový test

 

Nechť je jídlo Tvým lékem a Tvůj lék Tvým jídlem

Jako výživová poradkyně a lektorka jógy vám musím říct, že jídlo opravdu umí divy, a to jak ty pozitivní, tak ty negativní, a to jak na těle fyzickém, tak i energetickém (mentálním / emočním).

Tento web je plný zdravých výživových tipů a receptů, tak se teď nebudu pouštět do velkých analýz a doporučení, protože věřím, že vy už všechno opravdu víte, jen je třeba se pro to teď opravdu rozhodnout a začít to dělat.

Nemusíte vše zdravé dodržovat každý den, ale čím častěji, svědomitěji a radostněji, tím trvaleji a úspěšněji pro všechny roviny vašeho bytí, vaši pleť nevyjímaje.

Více užitečných informací naleznete v kategorii Jídlo.

 

Ať mír dál zůstává uvnitř vás

Stres je zabiják krásy a spouštěč mnoha onemocnění.

Ze své praxe vám mohu jen doporučit:

  • meditovat každý den, třeba jen 10 minut (tipy najdete v Meditace)
  • poznávat techniky mindfulness (všímavosti)
  • chodit hodně do lesa
  • cvičit jógu
  • hrát si s dětmi a zvířaty
  • dělat pohyb, který vás baví a to nejlépe venku na čerstvém vzduchu a trochu se u toho i propotit
  • stýkat se často s přáteli, se kterými se hodně nasmějete a také z hloubky sebe svěříte
  • věnovat se činnostem, ve kterých ztrácíte pojem o čase a svých fyziologických funkcích jak vás baví
  • pracovat na zahradě nebo sázet stromy
  • věnovat se smysluplné činnosti, která vás naplní víc než jakýkoliv adrenalinový, filmový nebo kulinářský zážitek

Tato doporučení, byť se možná zdají nesouvislá s kvalitou a zářivostí pleti, ji nesmírně ovlivňují, neboť naše zdraví a pleť nevyjímaje, pochází zevnitř, je zrcadlem našeho vnitřního stavu.

 

Tipy z vnější péče o pleť

Dokonalé odlíčení je svatý grál krásné pleti

Já se odličuji, i když o sobě nevím. I kdyby trakaře padaly a já byla v Bůh ví jakém stavu, vždy se odlíčím, a to je pro mě naprostý základ už od puberty! Na odlíčení řasenky používám jedlé oleje nakapané na tampónek. Pozor ne olivový, ten štípe do očí. Žádné umělé ropné oleje, ani komerční oleje pro děti typu Johnson&Johnson, Av