2 recepty na domácí výrobu pleťové růžové vody a léčení růží

růžová vodaRůže je bezpochyby královnou květin a růžová voda je královnou pečující kosmetiky a to nejen pro zralou pleť.  Má úžasný zklidňující vliv na pokožku celého těla, já ji však používám hlavně na obličej jako tonikum, harmonizuje, hydratuje a posiluje pleť, redukuje kožní maz, sjednocuje tón pleti a zanechává ji hebkou a vláčnou. Také zlepšuje krevní oběh v pleti, čímž podporuje její výživu a působí proti stárnutí, posiluje kapiláry, stahuje póry, hojí kožní záněty i akné a regeneruje suchou pleť. Stejné blahodárné účinky má vůně růží i na psychiku, zklidňuje, mírní pocity strachu i úzkosti, naopak navozuje pohodovou náladu. Růžová voda je již mnoho let nejčastěji používanou květovou vodou, ale vyrobit si můžete také levandulovou, měsíčkovou, třezalkovou, z černého bezu či jakoukoli jinou, která bude sedět svými vlastnostmi vašemu typu pleti a osobnosti. 

Růžová voda i výtažky z okvětních lístků jsou skvělé pro všechny typy pleti, od mladé problematické, přes přecitlivělou suchou až po náročnou zralou. Hodí se i pro jemnou dětskou pokožku a také pro alergiky.

Nejvíce léčivé jsou okvětní plátky s tmavočerveným zabarvením, které obsahují množství cenných flavonoidů, vonných silic, vosků a tříslovin. Používají se i květy bílé, které obsahují zase větší množství hojivých slizových látek.

Existují dvě základní cesty, jak si domácí růžovou vyrobit, z nichž jedna je ta snadná, méně koncentrovaná a ta druhá zdánlivě složitější, o to však kvalitnější.

Obě jsou bez alkoholu, konzervantů a chemie, díky čemuž vám bude vaše pleť neskonale vděčná. Mluvím zde o bio kvalitě, tedy o růžích ze zahrad, chemicky neošetřených, nikoli o těch kupovaných. Tak až se budete shánět po okvětních lístcích, tak jen ty přírodní.

Jednoduchá výroba