Jak si vyrobit své vlastní zdravější kondenzované kokosové mléko + recept na kokosové máslo

Kondenzované mléko kupované v obchodě je doslazované bílým cukrem, mnohdy zahušťované a u mnohých lidí vyvolává alergické reakce. Proč podporovat drastický mléčný průmysl, když si můžeme do mnohých receptů na cukrovinky a vánoční cukroví udělat kondenzované mléko veganské, vlastní, domácí, lahodné, nealergizující a třeba kokosové.

Podělím se s vámi o své dva osvědčené recepty na kondenzované mléko a nechám na vás, který si vyberete.

Kondenzovaná mléka podle nich vyrobená se hodí do všech receptů s klasickým kondenzovaným mlékem a jsou skvělá i jen tak na lžičku do pusy, když vás honí mlsná.

K výrobě toho prvního smícháme kokos s ořechy a budeme k němu ještě potřebovat kokosové máslo, které můžete koupit v obchodě zdravé výživy nebo si ho sami vyrobit, což doporučuji spíše, neboť výroba je snad nejjednodušším receptem na světě, o který se s vámi hned podělím. Potřebujete k němu však velmi výkonný mixér.

Recept na kokosové máslo

Ingredience

  • 250 g strouhaného kokosu

Postup

Nasypte strouhaný kokos do mixéru, zapněte na plný výkon a mixujte několik minut, dokud se kokos nezahřeje, neuvolní tuk a nestane se s něj kokosové máslo. A je to.

Použití

Kokosové máslo nalijte do uzavíratelné skleničky a skladujte pro jistotu v lednici. Kvůli velkému tuhnutí ho před použitím můžete ponořit do vodní lázně.

Hodí se na výrobu cukrovinek, do kaší, na lívance a palačinky, můžete s ním péct, namazat si ho na chleba nebo cokoliv vás napadne.

Tip 1: Není kokos jako kokos. Pro výrobu dobře udělaného domácího kokosového másla doporučuji strouhaný kokos značky Dr. Ensa z Penny nebo kokos, který není strouhaný moc na jemno.

Tip 2: Pokud by se vám kokosové máslo nedařilo v mixéru udělat, přidejte trochu kokosového oleje, aby se kokos lépe spojil a tím pádem lépe rozmixoval.

Tip 3: Do kokosového másla můžete přidat ještě špetku soli, 1/2 lžičky vanilkového extraktu a kapku (2-3) stévie.

 

Recept na kondenzované kokosové mléko s ořechy bez vaření