Jak zhubnout s radostí a přirozeně

Nadváha není nic příjemného a vzniká především z potřeby ochránit se před vnějším světem. Pokud nenarovnáte psychiku, dlouhodobě se nadbytečných kilogramů nezbavíte a to platí i o nadváze z různých onemocnění hormonální povahy, tzv. dědičných dispozicích, jedení ze stresu, strachu, pocitů marnosti, nesebedůvěry, psychické bolesti a nenávisti k sobě.

Na prvním místě je třeba se rozhodnout se stavem svého života něco udělat. Pak přichází otázka jak. Disciplína ve vztahu ke stravování je sice důležitá, ale bez další podpory a změny myšlení vám brzy klekne a vy zase hodíte všechnu snahu za hlavu a potopíte se ještě níže, než jste byli předtím. Katastrofa.

Vše je ve vesmíru propojeno a to se týká také našeho těla. Tak, jak vypadáme zvenčí, vypadáme a cítíme se uvnitř. Pocity odsuzování se nás vhánějí do dalšího přejídání a uzavírání se před světem a svým životem, to vede dlouhodobě k depresi a řadě závažných onemocnění, jako jsou poruchy látkové výměny, nadměrné zatížení kloubů a páteře, vysoký krevní tlak, zvýšení hladiny cholesterolu, otoky, zatučněné orgány a podobně.

Uvědomte si, že každou změnu na světě doprovází strach a je to normální. Jediná cesta, jak tím projít, je skočit strachu přímo do chřtánu a začít!

Změnu k lepšímu děláte pro sebe a své zdraví! Zapomeňte na předsevzetí, diety, nadměrné cvičení a přísnost. To prostě nefunguje a vy to už víte.

 

Jak tedy zhubnout nejen v hlavě?

Zaměřte se na vyváženou stravu a jezte pravidelně, ať se vyhnete hladu.

Jezte plnohodnotně – pestře, ať máte energii a vyrovnanou psychiku.

Nezaměřujte se na cíl, ale užívejte si každý den, kdy se cítíte v pohodě.

Netlačte na sebe a nechtějte výsledky hned. Uvědomte si, že to bude třeba celoživotní cesta a vůbec to nevadí. Je to pouze ve vaší hlavě, j