Seznam přírodních antibiotik a jejich použití na nejrůznější nemoci

Jestli se naplní ty nejčernější scénáře, éra syntetických antibiotik do roku 2050 skončí. Kvůli častému užívaní se totiž snižuje jejich účinnost a tak se stále více pozornosti přesouvá k přírodním antibiotikům, tedy k bylinám. 

Stále častější předepisování antibiotik vede ke vzniku tzv. superbacilů, které jsou současnými léky nezničitelné. Podle některých ekonomických propočtů to vypadá, že antibiotická rezistence bude v roce 2050 větší zabiják než rakovina. Podle britského projektu Review on Antimicrobial Resistance (RAR) se účinnost antibiotik kvůli jejich nadužívání rapidně snižuje.

Jsem toho názoru, že matka příroda nám nabízí léky na nejrůznější neduhy a dokáže se také postarat o prevenci a imunitu. Naštěstí tento názor sdílí také mnoho vědců a lékařů současnosti. Fytofarmaka, tedy drogy získané z přírodních zdrojů, jsou předmětem bádání řady odborníků, což je skvělá zpráva, neboť se tak stávají oficiálně uznanou součástí medicíny. Duchovní otec fytoterapie a vodoléčby, bavorský katolický kněz Sebastian Kneipp napsal: „Na každou nemoc vyrostla bylinka.“

 

Zánět močových cest, močovodů, měchýře

Na záněty a to i chronické v oblasti močového ústrojí skvěle zabírá u nás velmi dobře prozkoumaná Medvědice léčivá.  A to hlavně kvůli odborné práci profesora Luďka Jahodáře z katedry farmaceutické botaniky a ekologie Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, který Medvědici věnoval mnoho let zkoumání a finálním výstupem je potvrzení o její jednoznačné účinnosti v léčbě tohoto nepříjemného onemocnění.

Přístě tedy v začátcách příznaků této infekce začněte co nejdříve popíjet čaj z této léčivky a pocítíte během tří dnů jednoznočnou úlevu. Doporučuji také pojídání protizánětlivých brusinek a zvýšení příjmu vitamínu C, aby pH moči bylo kyselé.

Brusinky obsahují velmi cenné látky, tzv. antocyanidiny, které poškozují stěnu bakterií, jež způsobují zánět. Bakterie pak nejsou schopny přilnout ke stěně močovodu a tudíž se nemnoží. Proud moči je pak lehce vyplaví z organismu pryč.

Skvělá je také klikva a echinacea.

Tip: Jako prevenci zánětů močového ústrojí doporučuji užívání 2x týdně 2 gramy Celaskonu během prvního týdne. Druhý týden je dobré začít popíjet alkalické minerální vody, například Magnesia. Střídání zásadité a alkalické moči snižuje sklony k opakované infekci.

Více v článku 13 a více tipů na