13 a více tipů na přírodní léčení zánětu močového měchýře

jablecny ocetZánět močového měchýře a močových cest je časté onemocnění, které nejvíce postihuje ženy. Důvodem onemocnění je anatomická blízkost urogenitálního traktu a konečníku, u žen díky kratší močové trubici a celkové náchylnosti. Z 80% je vyvoláno bakterií Escherichia coli, která normálně žije v našem zažívacím traktu. Je to pro člověka prospěšná a vlastně i nezbytná bakterie, která se stará o to, aby se nám ve střevech nepřemnožily našemu zdraví nebezpečné bakterie. Pokud se ale dostane do našeho močového ústrojí, způsobuje problémy.

Bakterie se do močového měchýře dostanou proti proudu moči přes močovou trubici. Pokud nepijeme dostatek tekutin a měchýř není dostatečně proplachován, bakterie se zde usadí a množí se. Dalšími příčinami vzniku zánětu bývá pohlavní styk, zadržování moči, těhotenství, menopauza, cukrovka a nachlazení.

 

Typické projevy zánětů močových cest jsou:

  • časté močení
  • bolest v oblasti močového měchýře
  • malé množství moči
  • pálivé pocity při močení
  • změna barvy moči
  • bolesti v oblasti pánve
  • horečka
  • nevolnosti a zvracení

Při těchto příznacích zánětu je nutná okamžitá akce, aby se zánět nerozšířil až do ledvin a proto doporučuji vyhledat lékaře co nejdříve. Pakliže netrpíte silnými příznaky, ale pociťujete „jen“ počáteční diskomfort nebo máte-li už antibiotika, velmi doporučuji ke konvenční léčbě použít i tu přírodní, která bude harmonizovat útok chemie v těle a pomáhat vám se rychleji uzdravit. K případné antibiotické léčbě určitě doporučuji užívat zároveň laktobacily, aby se obnovovala střevní mikroflóra důležitá pro mnoho procesů v těle, včetně imunitních reakcí. Tyto tipy lze také velmi dobře používat jako prevenci.

 

1. Jablečný ocet

Jablečný ocet je bohatým zdrojem enzymů, draslíku a dalších užitečných minerálů, které dokáží zabránit bakteriím se v močových cestách usazovat a množit.

Pokud vás trápí zánět, můžete použít jablečný ocet jako přírodní antibiotikum proti vzniklé infekci.

Postup:

Nalijte 2 polévkové lžíce jablečného octa do sklenice vlažné vody. Můžete přidat i čerstvou citrónovou šťávu a dochutit ji medem. Dobře promíchejte a vypijte. Tuto šťávu pijte 2x denně po dobu několika dní. Pakliže se nedostaví do 3 dní zlepšení, vyhledejte lékaře.

 

2. Indický angrešt (Amla) – běžně k dostání na internetu

Indický angrešt obsahuje látky, které omezují růst bakterií.

Postup:

Do sklenice vlažné vody přidejte čajovou lžičku prášku z indického angreštu a jednu čajovou lžičku prášku z kurkumy a špetku pepře.

Vařte vodu dokud se polovina neodpaří.

Zbytek roztoku pijte 3xdenně po dobu 3 až 5 dní.

Můžete také konzumovat více ovoce a zeleniny jako citrony, pomeranče, kiwi, bobulovité ovoce, papáju, rajčata a papriky. Obsahují totiž vysoký podíl vitamínu C, který se záněty a infekcemi účinně bojuje a posiluje imunitní systém.

 

3. Brusinkový džus</