Jak na léčbu hemoroidů přírodně

Hemoroidy, respektive hemeroidy, jsou křečovou žílou ve vývodu tlustého střeva, která vzniká slabostí pojivové tkáně nebo s poklesem dělohy u žen. Rozeznáváme dva typy hemeroidů – vnitřní a vnější. Hemeroidy vznikají při dlouhodobé tuhé stolici a zácpě nebo naopak při těžkých průjmech, nadměrném tlačením při stolici, při sedavém zaměstnání, nevhodnou stravou a absencí vlákniny, nadmírou koření, u některých lidí také hojným pitím kávy, genetickou dispozicí, přílišným vztekem a vnitřní horkostí.

U vnějších hemeroidů, které jsou viditelné pouhým okem, nám konec tlustého střeva vylézá z konečníku. Je to bolestivé a svědí to. Pro prevenci i u začínajících potíží se po stolici omyjte studenou vodou a na oblast konečníku dejte na několik minut tampónek namočený ve studeném odvaru z dubové kůry. Postižené místo ledujte a na závěr můžete potřít gelem z dubové kůry nebo mastí z měsíčku lékařského.

Vnitřní hemeroidy se tvoří uvnitř konečníku a způsobují krvácení jasně červenou krví. U obou typů hemeroidů v pokročilém stádiu je nutné navštívit lékaře ke konzultaci.

 

Čemu se vyhnout

Je třeba nejprve přestat dělat věci, které onemocnění vyvolávají nebo zhoršují.

Omezte silně kořeněná jídla, která konečník rozdráždí.

V průběhu onemocnění omezte konzumaci cukru, který podporuje zánětlivé procesy v těle, červeného masa, alkoholu a cigaret, které hemoroidy provokují a zhoršují.

Dlouho neseďte a dlouho nestůjte. Když stojíte, vtahujte oblast pánevního dna k pupíku.

V sedě si nepřehazujte nohu přes nohu. Bráníte tak volnému průtoku krve a zhoršujete zánět v konečníku.

Neseďte na studených a vlhkých plochách! Divili byste se, jak rychle sezení na studeném hemoroidy vyvolává a zhoršuje.

 

 

Co dělat

Zvyšte příjem vitamínů C a E.

Hodně pijte – čistou vodu.

Do jídelníčku zařaďte více ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnného pečiva a zelených šťáv.

Recepty na léčivé šťávy

Provádějte cvičení vytahováním pánevního dna, které posílí oblast konečníku a postupně vtáhne vyhřezlé hemeroidy. Toto cvičení vypadá tak, že provedete 20 stahů konečníku a oblasti hráze vzhůru k pupíku a podržíte po dobu zhruba 2 – 3 vteřin a zase uvolníte. Tento jednoduchý cvik můžete provádět několikrát za den, kdekoli, neboť je velmi nenápadný.

Pokud stojíte a můžete si sednout, sedněte si. Pokud sedíte a můžete si lehnout, lehněte si. Pokud si můžete hodit nohy nahoru, udělejte to.

Na konečník přikládejte malý sáček s roztříštěným ledem nebo zmrzlým hráškem, který se dobře a jemně tvaruje. Tím se hemeroidy stáhnou, tato oblast se prokrví a tím posílí.

Udělejte si odvar z dubové kůry (koupíte v lékárně) a každou chvíli do ní namočte kosmetický tampón a přikládejte na konečník. Odvar udělejte hodně silný a nechte ho louhovat do úplného zchladnutí, poté ho přelijte do uzavíratelné sklenice a dejte do lednice. Studený funguje nejlépe.

Můžete si také udělat sedací koupele z dubové kůry, které mají při bolestech utišující efekt. Na mírném plameni povařte 15 minut 3 polévkové lžíce rozdrcené dubové kůry asi v litru vody. Natočte do vany studenou vodu, asi 10 litrů a odvar přes sítko do ní přilijte. Tím bude voda vlažná a v té si poseďte asi 20 minut, horká se velmi nevhodná! Zpočátku si odvar připravujte denně, po zlepšení stačí dvakrát týdně.

Silně léčivá je také Aloe Vera a její gel, kterým si můžete postižená místa potírat a užívat ji také vnitřně.

Velmi dobré zkušenosti mám s přírodními přípravky Hemorex, které nabízejí širokou škálu léčivých přípravků na vnější i vnitřní hemoroidy, akutní i chronické. Mrkněte, co by vám vyhovovalo nejvíce. Mě nejvíce po porodu, kdy nesmíte žádnou umělou chemii a neměla jsem čas nic moc dalšího připravovat, pomohly jejich čípky, které jsem si dávala před použitím na chvíli do mrazáku, aby také zevnitř chladily.

V leže si podkládejte hýždě polštářkem, abyste dosáhli podsazené pánve a tím odtoku krve z oblasti zánětu.