Antivirové a antibakteriální byliny

Dnes vám nabídnu cenné přírodní léky, které vám pomohou zvládnout nemoci způsobené viry a bakteriemi. Jsou jimi tzv. přírodní antivirotika a antibiotika.

Antivirotika jsou látky s protivirovým působením, které se užívají v celostní medicíně k léčbě infekčních nemocí, které vyvolávají viry, například herpetické, chřipkové nebo RNA viry (koronaviry, rotaviry, rhinoviry, viry hepatitidy A, C, D a E, encefalitidy, influenzaviry, viry příušnic, ebolaviry a další).

Antibiotika jsou látky, které zastavují růst mikroorganismů, zejména bakterií, ale také chlamýdií, mykoplasmat, rickettsií, anebo tyto organismy přímo ničí.

Antibakteriální působení u bylin se silně prolíná s působením antivirovým, antibiotickým a dokonce i cytostatickým. Proto je někdy obtížné stanovit přesnou hranici těchto působení u jednotlivých bylin. Uvedu vám tedy několik zástupců, které můžete k léčbě užívat při onemocněních virových i bakteriálních.

Vzhledem k tomu, že se léčením bylinkami a jejich antibakteriálními, antimykotickými a antivirovými účinky zabývám hodně, napsala jsem už o nich dost článků, které Vám budu prolinkovat i do toho článku, abyste k nim měli přístup a našli si přesně to, co aktuálně hledáte.

Seznam přírodních antibiotik a jejich použití na nejrůznější nemoci

Recept na přírodní antibiotikum

 

ČESNEK

Má působení jak antibiotické, tak antibakteriální i protiplísňové. Česnek spolehlivě likviduje z 560 známých kmenů obávaného zlatého stafylokoku 500. Dokáže si poradit s obávanou plísní kandidou. Je řešením při bakteriálním průjmu a podobně.
Recept na domácí česnekové kapky

MEDVĚDÍ ČESNEK

Má podobné působení jako česnek avšak slabší. Je proto vhodný i pro ty, kteří špatně snášejí dráždivost klasického česneku.

Listy výborně čistí ledviny, pomáhají upravit střevní mikroflóru, jsou vhodné k léčbě aftů a celkově posilují detoxikaci a imunitu.

Čerstvé listy jsou skvělé do salátů, na výrobu pesta a také na česnekové kapky, viz recept výše.