Krvácení dásní a problémy v ústech- vážné varovné znamení a co s tím + recepty

Zdravé dásně jsou jedním z klíčů ke zdravému tělu

Onemocnění dásní není jen problémem dásní a dutiny ústní, ale je spojeno s infarktem. Stejně jako každý zub je napojený na jednotlivé orgány, tak i dásně plní ochrannou úlohu pro naše tělo. U lidí s periodontálními nemocemi (záněty dásní, paradontóza) je 3x vyšší pravděpodobnost, že budou mít infarkt, než u lidí se zdravými dásněmi.

Důvod je jasný. Toxické bakterie vstoupí skrze dásně do krevního řečiště, dostanou se až k srdci a poškodí tepny. Toxiny a zánět vzniklý periodontálními bakteriemi se přes krevní řečiště dostanou také k játrům a přimějí je k vyloučení látky jménem C-reaktivní protein (CRP), podle jehož hladiny lze mnohem přesněji předpovědět infarkt, než z hladiny cholesterolu!

Tento CRP také vede k zablokovaným cévám, krevním sraženinám, vysokému krevnímu tlaku, náhlým infarktům, 2x vyšší pravděpodobnosti rakoviny střev, Alzheimerovy choroby a všem možným vážným chronickým problémům imunitního systému. Nechejte si zkontrolovat hladinu vašeho CRP! Můžete si také koupit v lékárně test na CRP a vytestovat si jeho hladinu doma.

Pokud máte citlivé či krvácivé dásně, běžte k zubní hygienistce a nechte si je HNED vyčistit. Poté omezte konzumaci zpracované, sladké, sacharidové stravy.

Používejte pravidelně mezizubní kartáček a nit k čištění mezizubních prostor.

Vyplachujte si ústa roztokem vody a peroxidu vodíku. Výborná je k tomu zubní sprcha, která silnějším proudem krásně pročistí i mikrousazeniny mezi zuby, které tam jinak hnijí a vytváří zánět dásní, který se projevuje jejich krvácením.

 

Používejte vlastní zubní prášek z jedlé sody – recept:

Ingredience:

  • 1 lžička jedlé sody
  • 1 lžička mořské s