Tipy na 2 skvělé knihy o sebeuzdravení

Udělejte si chvilku pro sebe a začtěte se do uzdravujících informací

Myslíte, že existuje seriózní vědecký důkaz o tom, že dokážeme uzdravovat sami sebe s využitím síly naší mysli? Bez dlouhodobé konzumace léků a jiných přístupů konvenční medicíny?

ANO! A mnoho z nich jsou popsáné v následujících dvou knihách, které Vám dnes nabízím jako inspiraci k pročtení.

Nebojte se, nenabídnu Vám pouze suchá vědecká fakta, která by Vás unudila do bezvědomí, ale fakta podložená poutavými osobními příběhy uzdravení, které opravdu táhnou.

Autoři těchto knih patří ve svých zemích mezi vedoucí osobnosti celostní medicíny. Jsou vysoce respektovanými odborníky ve svých oborech, kteří prošli konvenčním vzděláním, ale konvenční přístup k medicíně jim po čase přestal stačit a tak se pustili do objevování souvstažnosti těla a mysli, které je dovedly k fascinujícím poznatkům.

 

Mysl je mocný lékař od Lissy Rankin

Nesmírně vlivná kniha Mysl je mocný lékař již delší dobu způsobuje takovou malou revoluci v uvědomění lidí po celém světě. Po jejím přečtení vám totiž dojde minimálně jedna věc: tvrzení, že mysl umí léčit (ale i zabíjet), už není otázkou víry nebo přesvědčení. Je to fakt.

O autorce

Lissa Rankin, M.D. je americkou lékařkou, celostní terapeutkou a autorkou národních i mezinárodních knižních bestsellerů na téma zdraví a osobní rozvoj (u nás zatím vyšla jenom její nejznámější kniha Mysl je mocný lékař: Vědecký důkaz o tom, že se můžete uzdravit sami).

 

Dnes působí jako jedna z vůdčích osobností hnutí za změny v americkém systému zdravotní péče. Její vizí je holistická medicína založena na propojení západní medicíny s psychosomatickými přístupy, jejichž fungování bylo vědecky potvrzeno. Za nejdůležitější krok v tomto směru považuje nápravu vztahu doktor-pacient tak, aby obě strany usilovaly o aktivaci přirozených samoléčivých mechanismů těla pacienta. Lissa má za sebou několik inspirativních vystoupení na konferencích TED (doporučuji zejména TED vystoupení: Existuje vědecký důkaz o tom, že se dokážeme sami uzdravit?) a o její práci se právě připravuje dokumentární film.

Klíčová myšlenka knihy Mysl je mocný lékař dle nás

Většina konvenčních zdravotních modelů obsahuje fyzické tělo jako základ, na němž stojí a padá všechno v životě. Tento přístup ale ke (skutečnému) zdraví nebo uzdravení nevede. Zdraví fyzického těla je totiž výsledkem vyváženosti všech „kamenů zdraví“, které Lissa v knize Mysl je mocný lékař detailně popisuje.

Má oblíbená pasáž z knihy:

Možná jste si toho všimli, že v mé knize není nikdo více ‚cool‘ než lidé, kteří se odvážili být sami sebou, i když se to příčilo všemu, co vám diktuje populární kultura. Tolik lidí plýtvá energií ve snaze být někým, kým nejsou, jen aby zapadli. Jenže ten, kdo hledá přijetí u druhých, ztrácí část sebe sama a v důsledku toho trpí i jeho zdraví.

Biologie víry od Brucea Liptona

Kniha Biologie víry získala dvě ocenění. V roce 2006 byla vyhlášena za nejlepší knihu z oblasti vědy (USA Book News). V roce 2009 získala ocenění Goi Peace Award – mezinárodn