Jak poznáte, že jste zdraví

Zdravý člověk nepochybuje o tom, že je zdravý. Nemocný člověk ví, že mu něco je a že je třeba to řešit. Ale co když jste někde mezi? Nebo co když jste se rozhodli se vyléčit přírodně a sami, změnou života a jste v procesu někde uprostřed a nejste si jistí, jestli jste už zdrávi? Co je vlastně „normální“? Jak se cítí zcela zdravý člověk?

Stupeň energie a nálada jsou skvělé příklady, odkud se dá začít. Pokud vyskočíte
z postele každý den s prvními slunečními paprsky kolem 6:00, děláte, děláte a děláte celý den, aniž by vám ubyla kapka energie, nepotřebujete mnoho spánku a máte pořád dobrou náladu bez známek deprese, pak jste určitě zdrávi. Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, že takto se nemůže žádný dospělý člověk v dnešní době cítit, omyl.

Pokud vaše energie není stejná, jako když jste byli dítě, ještě zdraví nejste. Je jedno, kolik let vám je. Existují 70-ti a 80-ti letí s energií vyšší než u většiny populace.

Málokdo ví, že nálada a emoce jsou také důležitou známkou zdraví. I když máte finanční a
partnerské problémy, nebude vás to tolik rozhazovat, jelikož nálada je chemická záležitost a pokud máte v těle správné chemikálie, zvládnete téměř cokoli. Jasně, že vás něco na minutu či pár hodin může odrovnat, ale pak se hned vrátíte do překypujícího optimismu a vnímání univerzálního míru. Lidé kolem vás začnou spekulovat, jak je možné, že jste pořád tak v pohodě, zatímco celý svět by se kolem vás mohl rozpadat.

Dalším znakem k posouzení vašeho zdraví/uzdravování je to, jaký je ráno když vstanete váš jazyk a ústa. Pokud jsou váš krk a jazyk pokryty hlenem či bílým filmem, máte stále co do činění s nerovnováhou v těle a tudíž jste v procesu uzdravování/očišťujete se.
Ještě pořád je ve vašem těle něco, co podporuje růst kvasinek a plísní. Tělo produkuje hleny, aby se ochránilo od různých věcí. Může jít o jídla, chemikálie nebo jen o stres.

Jak jste cítit je dalším znakem zdraví. Když jste zdrávi a úplně se pročistíte, už nebudete mít špatný dech či tělesný pach a ani vaše moč a stolice už nebudou zapáchat. Pokud tomu tak není, pak se ve vás stále ještě něco kazí.

Dalším znakem zdraví je, že potřebujete čím dál méně jídla k vykonání té stejné námahy. To znamená, že se vaše tělo stává čím dál efektivnější a vstřebává živiny. Lidé, kteří jsou pořád hladoví a pořád musí jíst jsou takoví proto, že jejich systém z jídla nevstřebává správnou výživu. Neznamená to nutně, že jí nevhodnou stravu, znamená to jen, že jejich tělo není schopno z jídla brát výživu – buď proto, že netráví správně jídlo (slabá žaludeční kyselina, nedostatečné žvýkání, stres), nebo jsou jejich střeva plná hlenu a nánosu, což nepropustí živiny. Většina lidí má oba problémy.

Jediný způsob, jak začít vstřebávat živiny, je zbavit se nejdříve veškerého střevního
nánosu. To znamená měsíce poctivých střevních výplachů, klystýrů a užívání bylinek.
Užívejte bentonitový jíl a aktivní uhlí ze skořápek kokosových ořechů. To jsou dva nejúčinnější absorbenty všeho špatného. Uleví se vašemu trávicímu ústrojí a kardiovaskulárnímu systému.

Pokud vás bolí hlava nebo cítíte bolest kdekoli na těle, pak máte blok. Něco je něčím
blokováno. Dělejte si klystýry, cvičte cviky na protahování, hodně pijte a provádějte
emocionální očistu.

V každé léčbě nebo očistě se nejprve váš stav zhorší a až pak se zlepší. Vaše tělo se na kost obnaží a začne úplně od začátku. Zhubnete. Většina z toho je voda (zadržovaná v těle díky veškeré té soli) a tuk (kde se skladují všechny toxiny).

V průběhu léčby a očisty budete pravděpodobně smrdět, vyskočí vám nejrůznější pupínky, budete slabí, unavení, budete vypadat chudokrevně, bude vás bolet hlava, budete mít ucpaný nos, plíce se naplní hlenem, z nosu vám poteče jak z Niagarských vodopádů, vaše ledviny budou bolet a pravděpodobně budete mít příznaky jako u chřipky. Budete chtít zalézt do postele a jen spát.

Mnozí ustrašení lidé, kteří nikdy žádnou změnu jídla, přírodní léčbu nebo očistu neprováděli se vám mohou smát a říkat vám, ať s tím hloupým nápadem očisty přestanete, že to evidentně nefunguje a že byste si měli dát nějaké „pořádné“ jídlo.

Nenechte se nikdy odradit od toho, pro co jste se vnitřně rozhodli na základě svých vlastních dobrých důvodů a stavu vašeho těla a mysli. To jste vy a vy můžete zvládnout cokoliv!