Recept na výrobu účinného vlasového oleje

Seznamte se s králem vlasového ošetření! Představuji vám svůj oblíbený rozmarýnovo-mátový vlasový olej, který si zamilujete. Krásně vyživuje vlasy a pokožku vlasů, posiluje je, dodává lesk a pružnost a celkově podporuje zdravé vlasy. Navíc napomáhá růstu vlasů – pecka! Podívejte se na funkci jednotlivých složek na zdraví vlasů a určitě recept vyzkoušejte. Je jednoduchý, přírodní a velmi účinný.

 

Rozmarýn

Jedna z nejstarších a nejuznávanějších bylin – rozmarýn, se objevila už ve starobylých egyptských hrobech. Dnes je používán v komerční péči o pleť kvůli vysokým hladinám antioxidantů – chrání před bakteriemi a volnými radikály. Rozmarýn je skvělou volbou také v období slunění, neboť sluneční světlo vlasy poškozuje a rozmarýn jim navrací ztracenou pružnost a lesk. Díky antibakteriálním vlastnostem pročišťuje také vlasový folikul, který pomáhá růstu vlasů.

Máta

Máta stimuluje vaše smysly, váš krevní oběh a vlasové folikuly. Působí na zesílení energie, matných vlasů a pomáhá udržovat přirozené pH pokožky hlavy, která kontroluje nadměrnou produkci oleje. Pravidelné ošetření olejem, zvláště s mátou, udržuje pokožku hlavy spokojenou, což dělá krásné vlasy.

Poznámka: Pro tento recept můžete použít čerstvé bylinky, bylinky kupované v obchodě nebo dokonce i sušené bylinky.

Kokosový olej 

Na rozdíl od jiných olejů může kokosový olej skutečně proniknout do vlasové pokožky, kterou vyživí zevnitř. Vysoký obsah kyseliny laurové, která je silně antibakteriální, pomáhá udržovat zdravou, čistou pokožku hlavy a bez lupů. To je obzvlášť dobré pro slabé vlasy. Kokosový olej pomáhá ochránit vaše vlasy před ztrátou bílkovin, což zabraňuje narušení vašich vlasů a následnému poškození. Vždy se ujistěte, že kokosový olej je lisován za studena, který si uchovává všechny výživné vlastnosti.

 

Recept na domácí výrobu vlasového oleje

Ingredience:

  • Sterilní skleněná uzavíratelná nádoba
  • Panenský kokosový olej za studena lisovaný
  • Čerstvý nebo sušený rozmarýn
  • Čerstvá nebo sušená máta

 


Postup:

Sterilizujte nádobu zalitím vroucí vodou a nechte ji zcela vyschnout.
Připravte si bylinky. Pokud jsou čerstvé, ujistěte se, že jsou zcela suché.
Naplňte nádobu jemně nadrcenými bylinami a zalijte ji  kokosovým olejem tak, aby byly bylinky zcela ponořené – viz obrázky.
Uzavřete a položte na teplé místo po dobu dvou týdnů, každý den protřepejte.
Pak bylinky z