Co radí ženy ženám

joga3Je spousta ženských témat, na která hledáme odpovědi celý život. Existují ženy, které se věnují ženám a jejich otázkám a pár z nich vám zde nyní představím.

Dana-Sofie Šlancarová: Menstruace nemusí bolet a nemusí vás obtěžovat

Většina z nás si menstruaci spojuje s bolestí. Obtěžuje nás a brzdí. Ale jsme ženy a musíme ji snášet, jinak bychom nemohly mít děti. Nebo to vnímáte jinak? Jde to i jinak. Dana-Sofie změnila pohled, když si přečetla Rudý měsíc od Mirandy Gray. Také vám hodně napoví kniha s názvem Cyklická žena. Menstruace nás totiž neovlivňuje jen jeden týden, ale celý měsíc. Asi po sedmi dnech se střídají fáze, díky nimž se proměňujeme i my. Pokud nemenstruujete nebo berete hormonální antikoncepci, jsou změny méně výrazné, ale stále je můžete cítit. První začíná prvním dnem krvácení. V tomto období máme tendenci uzavírat se do sebe, toužíme být samy a v klidu. Právě v tuto chvíli máme největší šanci poznat samy sebe a uvědomit si věci, které nám celý měsíc unikají. Dobíjíme baterky a získáváme energii.

Následuje fáze dynamická, během které se nejvíce podobáme mužům. Máme hodně síly a energie, jsme soutěživé a netrpělivé.Pak přichází ovulační fáze. Jsme komunikativní, soustředíme se na vztahy, jsme pro muže přirozeně přitažlivé, máme velkou ženskou moc a sílu.

Poslední fázi zřejmě znáte jako premenstruační. Jsme kritické, logické, přímočaré. Vidíme, co je v našem životě špatně. Pokud to nedokážeme změnit, nebo si to nechceme ani přiznat, často se obracíme proti svým nejbližším. Jsme rýpavé a útočné. Dochází k tenzi, která nás trápí. Potřebujeme obejmout a být milovány. Ale svým chováním od sebe všechny, kdo by nás obejmout chtěli, odstrašujeme. Špatně se však mnoho žen necítí jen v této fázi. Pokud se budete snažit být celý měsíc stůj co stůj stejná a budete na sebe klást příliš velké nároky, dobře se prostě cítit nemůžete.

Poznala jste se? Jak to změnit? Začněte se pozorovat. Možná vám to bude několik měsíců trvat, ale časem dokážete rozpoznat, co kdy potřebujete. Položte si pokaždé otázku: Co chci právě teď dělat nejvíc? Tak poznáte, jak na sebe. Jistě, všechno nejde najednou a ne vždy můžeme realizovat svá momentální přání (musíme do práce a postarat se o děti), ale když si dokážete dopřát alespoň pár minut sama pro sebe, uvidíte, že se začnou dít zázraky. Dana-Sofie Šlancarová slibuje, že pokud se nebudete fázím bránit, ale přijmete je, budete se cítit mnohem lépe. Také se vyplatí vysvětlit, co se děje, manželovi a dětem. Vaše nálady nejsou jejich vina.

Šárka Kotvalová: Jsme ženy, nejsme celý měsíc stejné