7 způsobů, jak zastavit dětský záchvat vzteku za 5 vteřin

diteJe jedno, zda jste v supermarketu nebo chcete mít doma klid, dětské záchvaty vzteku jsou prostě nepřijatelné. Co ale možná nevíte, tyto záchvaty plné pláče a křiku mohou mít trvalé následky pro vás i dítě.
Kromě toho – další výzkum ukázal, že pláč a kňourání jsou dva nejhorší zvuky na této planetě, alespoň pro rodiče. Zvuky mají dramatické účinky na naše tělo, snižují produktivitu, brání učení a soustředění, zvyšují pocity úzkosti a deprese. Pokud se vaše dítě vzteká nebo usedavě pláče, vaším prvním krokem by vždy měla být snaha utišit ho a zklidnit.„Každý záchvat vzteku je výsledkem neuspokojené potřeby, nebo touha vyjádřit negativní pocity, se kterými si dítě neumí poradit. I když to můžete vnímat jinak, záchvaty vzteku nepředvádí dítě proto, aby vás potrestalo, že jste mu něco nedovolili, nebo aby se vám pomstilo,“ vysvětluje expertka na výchovu dítěte Jordan Schachterová.Takže místo toho, abyste to brali jako útok na sebe a reagovali podobně, tedy také křikem, snažte se dítě pochopit a v jeho řádění mu zabránit. Nejdřív ze všeho ho ale musíte uklidnit, protože ječící a vztekající se potomek nevnímá ani slovo z toho, co mu říkáte. Až se zklidní, teprve potom má cenu mu něco vysvětlovat. Máme pro vás několik skvělých způsobů, jak lze dítě utišit během několika sekund. Některý z nich určitě zabere i na vašeho vzteklouna.

 

1. Rozptylujte

dite1Tento trik je jednoduchý, najděte v rychlosti něco, cokoliv, co může rozptýlit jeho pozornost. Například jakoukoliv hračku, kterou máte na druhé straně místnosti. Stačí říct: „Podívej se, co je to tam? Pojďme se na to podívat, myslím, že je to tvá oblíbená hračka (doplňte).“ Asi to nezabere na dlouho, ale důležité je rozptýlit ho v jeho současném utrpení a tak změnit jeho emocionální stav.

 

 

2. Dejte mu kousnout

Ach, to jídlo! To dokáže přinutit každého, aby na chvilku zmlknul a užíval si chutí. I děti. Mějte po ruce chutné občerstvení jako tajnou zbraň, kterou m