Domácí pikantní semínka – skvělá zdravá mňamka k pivu i vínu

Nevím jak vy, ale já mám z osobních konzultací takový pocit, že dýňová semínka nemají takovou pozornost, jakou by si opravdu zasloužila a tak jsem se rozhodla vám je dnes představit v nové lahodné sexy formě – jako skvělé mlsání k pivu a vínu, které bude zdravou alternativou slaných buráků a chipsů!

Připravte se na křupavou, výživnou dobrotu, kterou můžete mlsat jen tak nebo jí přidávat do salátů, závitků, tortil, sendvičů nebo polévek.

Dýňová semínka jsou bohatá na živiny jako je hořčík, mangan, měď, proteiny, zinek a omega 3 mastné kyseliny. Obsahují antioxidanty a prospívají všem malým buňkám v našem těle s obzvláštními přínosy pro srdce, játra a imunitní systém. Podle mnohých vědeckých studií jsou vhodná k podpoře léčby následujících onemocnění:

Zvětšení prostaty 

Dýňová semínka obsahují totiž látky nazvané cucurbitaciny, které v těle zabraňují transformaci hormonu testosteronu do jeho mnohem silnější formy dihydrotestosteronu. Testosteron stimuluje buňky prostaty k dalšímu růstu a zapříčiňuje její nežádoucí zvětšení. Důležitou roli při prevenci problémů s prostatou zde hraje také zinek, který je v dýňovém semínku obsažen ve značném množství.

Postmenopauzální syndrom 

U žen, které užívaly denně 2000 mg oleje z dýňových semínek déle než 12 týdnů, došlo k snížení krevního tlaku, zvýšení dobrého HDL cholesterolu a snížení výskytu návalů, bolestí hlavy a kloubů.

Ledvinné kameny ze šťavelanu vápenatého 

Podle studie publikované v roce 1987 v časopise American Journal of Clinical Nutrition, dýňová semínka dokáží zabránit šťavelanu vápenatému vytvářet ledvinové kameny.

Onemocnění srdečně-cévního systému a jater 

Směs lněných a dýňových semínek má dle výzkumů ochranný vliv na srdce, cévy a játra.

Osteoporóza 

Dýňová semínka jsou bohatá na zinek, který je přirozenou ochranou před osteoporózou. Nízký příjem zinku je spojen s vyšším výskytem osteoporózy. Ve studii s téměř 400 muži (ve věku 45 až 92), zveřejněné v časopise American Journal of Clinical Nutrition, našli souvislost mezi nízkým příjmem zinku v potravě, nízkou hladinou stopových minerálů a osteoporózou kyčlí a páteře.

Vysoký krevní tlak a hladina cholesterolu