5 jednoduchých cviků na odstranění bolesti zad + 5 minutová sestava pro každého!

zádové svalyCviky na záda jsou jedněmi z nejčastěji vyhledávaných, ale paradoxně nejčastěji opomíjených cviků. Každého z nás bolí záda a je jedno, kolik je nám let. V důsledku práce na počítači, kterou v dnešní době provádí valná většina lidí, máme problémy se zády. Někdo se o svá záda stará, jiný by si jen přál se o ně starat. Rozdíl mezi těmito dvěma skupinami je několik minut denně! Ano, pouze několik minut denně vám stačí k tomu, abyste své zádové svaly posílili a harmonizovali tak práci svalů. Zapomeňte na pouhé stále dokola se opakující  masáže, které vám pomohou svaly pouze uvolnit z bolavého sevření a soustřeďte se spíše na jejich správné posílení a máte vyhráno. 
 
Doporučené cviky na posílení zádových svalů opakujte 15 až 20krát. Pohyb by měl být plynulý. Ve výdržových pozicích setrvávejte minimálně 1 minutu.

 

1. Stahování loktů vleže na břiše

cvik1

Položte se na břicho a opřete si čelo o zem. Zvedněte ruce do vzpažení a držte je nad zemí. Tahem se snažte dostat lokty co nejblíže k tělu. Předloktí držte vodorovně se zemí. Potom vracejte ruce zpátky do vzpažení.

Pozor: Neprohýbejte se v bedrech. Nezvedejte hlavu ze země a nezaklánějte ji.

 

2. Zvedání hlavy vleže na břiše

cvik2

Položte se na břicho. Ruce si dejte pod čelo. Zvedejte hlavu nahoru, aniž byste zakláněli hlavu, poté se vracejte zpátky nad ze