4 recepty na smoothies, která vám pomohou zploštit břicho + recept na kokosové máslo

smoothiesCítíte se nafouknutí po větší večeři nebo dezertu z předešlého dne? Vzbudili jste se ráno a nedopnete svou oblíbenou sukni nebo kalhoty nebo se vám nepříjemně zařezávají? Pokud ano, tak nedělejte tu chybu jako většina lidí a nevynechávejte snídani. Tím byste jen zpomalili váš metabolismus. Do oběda byste sice vytrávili, ale celý denní přísun jídla, na které je tělo zvyklé byste nevědomě vměstnali do odpoledne a večera, kdy by vás přepadl tzv. vlčí hlad až klepání a výsledkem by byl o něco těžší i den zítřejší.

Je to začarovaný kruh. Nebudu vám říkat, že lepší je si dát lehčí večeři, abyste se probudili dobře odpočatí a měli chuť na velkou snídani, ale nabídnu vám okamžité řešení v podobě snídaňových smoothies, která vás hezky srovnají, stabilizují hladinu cukru v krvi, nastartují spalování tuku, dodají vám energii a vitamíny, odvedou nadbytečnou zadrženou vodu z těla pryč, odstraní nafouklé břicho a pocit plnosti, zklidní bolavá střeva i rozbouřený nevyspalý žaludek.

Ne každé vaše oblíbené smoothie by vám takto zafungovalo. Abyste se zbavili pocitu plnosti a zploštili bříško během poledne, budete muset sáhnout po smoothies z raw ingrediencí, bez přidaného cukru a banánů a bez průmyslově zpracovaných dochucovadel, která obsahují ty správné enzymy napomáhající trávení a dostatek vlákniny.

U všech smoothies vám doporučuji používat konopný, hráškový nebo z hnědé rýže proteinový prášek, který je hypoalergenní, nemléčný, přírodní, vysoce kvalitní rostlinnou bílkovinou s obsahem přírodních aminokyselin a rovnováhou omega 3, 6 a 9 nenasycených mastných kyselin, bohatý na vlákninu a chlorofyl. Seženete ho běžně na internetu, volba je na vás. Ten vám dodá v kombinaci s ingrediencemi v jednotlivých smooties hned po ránu vše potřebné.

 

Zelené alkalické smoothie se spirulinou