Jak si chránit štítnou žlázu + recept na posilující šťávu

Štítná žláza je hlavní kontrolní orgán, který kontroluje, jak tělo využívá energii a syntetizuje bílkoviny a určuje, jak citlivě váš organismus reaguje na ostatní hormony. K poškození funkce štítné žlázy, jako jsou hyperfunkce, hypofunkce, zánět, nezhoubné uzlíky a cysty, nikdy nedojde „jen tak“. Je to důsledek vysokých nároků současnosti, které hlavně ženám ničí tělesné i duševní zdraví, jako je například velmi aktivní život a nadměrné sportování, které nedovolí organismu skutečně naplno regenerovat a další vnější faktory, které rozebereme dále. Negativní roli hrají také volné radikály, které ve velkém množství vznikající především v důsledku chronického překyselení organismu, které vyvolává chronický zánět, který podráždí štítnou žlázu a vyvolá její disbalanci.

Poruchu funkce štítné lze odstranit přijetím zodpovědnosti za svůj zdravotní stav a aktivní uzdravování se namísto pasivního léčení se, péčí o svůj harmonický život, nasloucháním potřeb svého těla, včasnou a vhodnou přírodní léčbou (antioxidanty, super potraviny, cordyceps, koloidní minerály), ochotou měnit své destruktivní vzorce myšlení a přístup k sobě a k životu, odkyselování organismu a hlavně začít komunikovat, mluvit a prosazovat se.

 

Negativní faktory ovlivňující štítnou žlázu

Překyselení organismu

Chronické překyselení v souvislosti s volnými radikály organismus velmi poškozuje a je původcem vzniků zánětů, nezhoubných uzlíků, cyst a rakoviny kdekoli v těle.

V rámci prevence i léčby nejen onemocnění štítné žlázy, je dostat pod kontrolu pH moči, k jehož monitoringu vám pomohou selektivní indikátorové pH papírky. Měření ze začátku provádějte co nejčastěji a zapisujte se, co měření předcházelo (co jste jedli, jak jste se cítili, co jste prožívali – emoční přetlak). Psychická pohoda je pro léčbu a výsledné pH stejně důležitá jako jídelníček a přírodní doplňky.

Více o překyselení a jak ho účinně odstranit se dočtete v článcích:

Je překyselení organismu mýtus?

Odkyselení organismu stravou a vodou

Co je barometrem vaší psychické pohody? – podrobný návod

 

Pesticidy

Studie ukazují, že mnohé domácí čistící prostředky, hlavně ty s antimikrobiálními vlastnostmi či zahradní postřiky na plevel, snižují funkci štítné žlázy a zvyšují inzulínovou rezistenci.

Jiné studie zase zjistili, že 60% z dnes používaných pesticidů ovlivňují produkci hormonů štítné žlázy.

 

Sója a sójové výrobky

Fytoestrogeny nacházející se v sóji, snižují aktivitu enzymu štítné žlázy peroxidázy, který je zodpovědný za tvorbu dalších hormonů.

Sója dokáže narušit normální činnost štítné žlázy i tím, že snižuje tělesnou využitelnost jódu. Dělá to tak, že blokuje proces, při kterém se jód zabudovává do hormonů štítné žlázy.

 

Fluor

Studie zkoumající vliv fluoru na lidské zdraví potvrdily, že 2 až 5 mg fluoru denně, po dobu několika měsíců, dokázalo výrazně snížit funkci štítné žlázy.

Fluor se nachází v pitné vodě a v zubních pastách s fluorem, či ústních vodách.

Nedoporučuji vám takové zubní pasty a vody používat a doporučuji koupit si filtr na vodu.

 

Brom a bromidy

Brom je pro štítnou žlázu silně toxický.

Bohužel, dnes se nachází ve velkém množství domácích produktů – v čistících prostředcích, domácích ele