Skvělé moderní trendy, které nám pomáhají být šťastnější a planetě zdravější

Úhel pohledu na všechno si vybíráme každý sám za sebe, stejně jako to, čemu dáme svou pozornost, čemu říkáme své ano každým nákupem, jakým způsobem žijeme a chováme se k sobě, k ostatním i k planetě. Také na otázky ekologie a lásky k přírodě si každý odpovídáme po svém.

Jako ochránkyně a milovnice lesů a přírody vůbec, se s vámi dnes podělím o několik skvělých současných trendů, které mě udržují v pozitivním naladění ohledně stavu naší matičky Země a mě samotné bez ohledu na negativní zprávy kolem, neboť pouze přes smysluplnou práci vnější i vnitřní, se dokážu cítit šťastná a věřím, že v tom nejsem sama.  

Věřím, že Čechy i Slovensko budou stále zelenější, biodiverznější, čistší a zdravější pro nás všechny i pro všechny po nás příchozí také díky těmto osmi směrům, které jsou již běžnou součástí mnohých z nás.

Zero waste hnutí jede!

Tisíce lidí se ve svém myšlení pohnulo dál – od recyklace směrem k zero waste konceptu. Zamýšlí se nad tím, jak se vyhnout plastům, jak produkovat mnohem méně odpadu nebo jak těmto odpadům dát druhou šanci. Množství lidí je již přesyceno plastovými pytlíky na vše možné a nemožné. A právě díky nim má hnutí Zero Waste a bezobalové nakupování v Česku a na Slovensku docela silnou komunitu příznivců. Na to přirozeně reaguje i trh, a tak se v Praze každým rokem objevuje víc a víc obchůdků, které svým zákazníkům nabízí možnost nakupovat bez zbytečných obalů.

TIP: Nakoupit bez obalů můžete v síti prodejen Country Life nebo ve známé pražské prodejně bezobalu.org. Také řetězec DM drogerií zavádí bezobalovou sekci na mycí prostředky. Pokud se obalům chcete vyhnout alespoň částečně i v klasických prodejnách potravin, nezapomeňte si s sebou látkové sáčky na ovoce, zeleninu nebo pečivo.  

Na internetu navíc přibývá cenná inspirace – zero waste blogy, kde se dozvíte hodně, hodně užitečné tipy na to, jak svou domácnost nezahltit odpadem a udržet ji svěží.

TIP: Mrkněte třeba na blog czechzerowaste.czloveyourhome.cz nebo bezpopelnice.cz, kde nalezete i tipy na zahraniční zdroje inspirace.

 

Minimalismus jako životní styl

V dnešní době již netrpíme nedostatkem materiálních věcí, spíš jejich přebytkem. Skříně přeplněné věcmi, které jsou léta nedotče