Jak přírodně vyčistit střeva a posílit imunitu

Správná strava je základním kamenem zdraví,

Jak popisuje článek Akademie věd ČR, žijeme pod taktovkou mikroorganismů. Co to znamená? Mimo jiné také to, že narušené složení střevního mikrobiomu (střevní mikroflóry), je příčinou oslabení imunitního systému a vede ke vzniku zánětlivých a dalších závažných onemocnění, k ovlivnění stavu našeho mozku, myšlení, psychiky, stavu alergií, úrovně energie a dalších zdravotních ukazatelů. 

 

V České republice bohužel patříme na první místa v evropském žebříčku v počtu pacientů s rakovinou tlustého střeva. Čím to?

Onemocnění střev je velmi často způsobeno nerovnováhou střevního mikrobiomu, za kterou stojí přemnožení kvasinek, spolu s přítomností a růstem vysoce toxických plísní, které v gastrointestinálním traktu ničí většinu dobrých střevních bakterií. A onemocnění jsou na světě a střídají se jak na běžícím pásu v důsledku oslabení imunity, která z 80% sídlí právě ve střevech.

A my jsme léčeni na příznaky a málokdy na příčinu, která leží v ozdravení střevní mikroflóry.

  • plesnivé nehty
  • plíseň na kůži
  • bílý povlak na jazyku
  • zapáchající dech
  • bolavé koutky úst
  • krupička na kůži

Pokud ano, s největší pravděpodobností je i Váš neblahý zdravotní stav způsoben nerovnováhou ve střevech. Toto všechno je  totiž soubor ukazatelů nezdravého vnitřního prostředí, které se tímto způsobem projevuje navenek a volá po nápravě.

Pokud svému zdravotnímu stavu nedáte pozornost včas, plíseň a přemnožené kvasinky postupují dále do těla a stávají se tzv. systémovým problémem, který napadá vnitřní orgány a spouští celou řadu onemocnění, včetně rakoviny.

 

Jak na zdravá střeva

Plísně a kvasinky milují cukr. Čím více cukru, tím více rostou a tím více vylučují jedovatých toxinů jako své odpadní látky, které následně zamořují naší krev a nekonečný kolotoč nepříjemností se roztáčí.

Nejdůležitější je zahájit tzv. protikvasinkovou/protiplísňovou dietu, která je naprostou nutností v celé mozaice úspěšné léčby.

V článku Protikvasinková dieta – podrobný přehled potravin a přírodní léčby, se s Vámi dělím o její základ.

Pokud trpíte stejně jako 80% celosvětové populace zdravotními obtížemi popsaným v tabulce výše nebo doplňkovými body, stáhněte si 3 TESTY ZDRAVÍ ZDARMA a otestujte si, jak na tom opravdu jste.

 

Doplňková přírodní léčba

Přírodních prostředků k léčbě plísní ve střevech je celá řada a jejich přesný léčebný rozpis najdete v mém eBooku „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy“, ve kterém jsem sepsala všechny kroky, které je třeba podniknout k tomu, abyste si zcela přírodní a šetrnou léčbou navrátili své zdraví zpátky.

Pokud jste milovníky aromaterapie, moc doporučuji tyto bylinky:

  • Éterický olej z máty peprné: užívá se vnitřně 3x denně 1-3 kapky. Můžeme nakapat na lžičku s olivovým olejem, polknout a zapít. Nebo kápnout přímo na jazyk a poté nic půl hodiny nejíst ani nepít, aby se olej přes sliznici dobře vstřebal a plíseň v ústech i ve střevech doslova spálil. Máta je jeden z nejúčinnějších éterických olejů na zažívání. Podávejte zásadně po jídle.
  • Éterický olej z dobromyslu (oregána): Ten je o dost silnější, takže užívání na jazyk nedoporučuji. Má ohromné antibiotic