Jak přírodně vyčistit střeva a posílit imunitu

Správná strava je základním kamenem zdraví,

Jak popisuje článek Akademie věd ČR, žijeme pod taktovkou mikroorganismů. Co to znamená? Mimo jiné také to, že narušené složení střevního mikrobiomu (střevní mikroflóry), je příčinou oslabení imunitního systému a vede ke vzniku zánětlivých a dalších závažných onemocnění, k ovlivnění stavu našeho mozku, myšlení, psychiky, stavu alergií, úrovně energie a dalších zdravotních ukazatelů. 

 

V České republice bohužel patříme na první místa v evropském žebříčku v počtu pacientů s rakovinou tlustého střeva. Čím to?

Onemocnění střev je velmi často způsobeno nerovnováhou střevního mikrobiomu, za kterou stojí přemnožení kvasinek, spolu s přítomností a růstem vysoce toxických plísní, které v gastrointestinálním traktu ničí většinu dobrých střevních bakterií. A onemocnění jsou na světě a střídají se jak na běžícím pásu v důsledku oslabení imunity, která z 80% sídlí právě ve střevech.

A my jsme léčeni na příznaky a málokdy na příčinu, která leží v ozdravení střevní mikroflóry.

  • plesnivé nehty
  • plíseň na kůži
  • bílý povlak na jazyku
  • zapáchající dech
  • bolavé koutky úst
  • krupička na kůži

Pokud ano, s největší pravděpodobností je i Váš neblahý zdravotní stav způsoben nerovnováhou ve střevech. Toto všechno je  totiž soubor ukazatelů nezdravého vnitřního prostředí, které se tímto způsobem projevuje navenek a volá po nápravě.

Pokud svému zdravotnímu stavu nedáte pozornost včas, plíseň a přemnožené kvasinky postupují dále do těla a stávají se tzv. systémovým problémem, který napadá vnitřní orgány a spouští celou řadu onemocnění, včetně