Šťáva na vyčištění tlustého střeva, zažívací potíže a hubnutí

 

fresh-squeezed-lemon-juiceZdravému tlustému střevu trvá méně než 24 hodin přesunout potravu celou svou délkou. V důsledku „moderních“ stravovacích návyků, jako je konzumace zpracovaných potravin, kterým chybí enzymy, vláknina a živiny, se však tranzitní čas prodlouží až na 70 hodin, což vede k následné intoxikaci těla  vstřebáváním odpadu zpět do krevního oběhu a vzniku vážných onemocnění. Časem se ve střevě může nahromadit až neuvěřitelných 8 kg toxického odpadu, což je nejvíce patrné z výsledků u obézních lidí.

Zdravé tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli při trávení, podpoře imunitního systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle.

Nejčastějším projevem toxického střeva je zácpa, která nastává tehdy, když se odpadní hmota přesouvá tlustým střevem příliš pomalu, což vede k nepravidelnému a bolestivému vyprazdňování.

Obecně mezi symptomy toxického střeva patří:

  • Zažívací potíže – zácpa, nadýmání, průjem, větry, nedostatečné strávení potravy, bolesti žaludku
  • Celkové zdraví – bolesti kloubů a svalů
  • Psychické problémy – deprese, únava, úzkost, zamlžené myšlení, změny nálad, výpadky paměti
  • Imunita – slabá imunita, opakující se infekce močových cest, vyrážky na pokožce

 

Dr. Bernard Jensen je jedním z těch, kdož používá pročištění střev na zvyšování kvality lidského života. Ve své knize Tissue Cleansing Through Bowel Management  vysvětluje důležitost tohoto pročišťování:

střevo„Těžké nánosy ve střevě postupně hrubnou a stávají se živnou půdou pro hnilobné procesy. Cévní kapiláry, nacházející se ve střevě, začnou pak propouštět hnilobné toxiny, jedy a jiné zbytky přes zeď střeva do krve. Následně všechny tělesné orgány a tkáně jsou těmito látkami zamořené. A tady začíná skutečná „auto-intoxikace“ na fyziologické úrovni. Tato akumulace nánosů v tlustém střevě může mít dokonce konzistenci jako pneumatika nákladního auta. Je tvrdá a černá.“

 

Očistná kůra, kterou později popsal v knize The Master Cleanser  alternativní terapeut Stanley Burroughs trvá 10 až 16 dní, je postavena na výsledcích již z roku 1940 a zde je recept.

 

Ingredience na jedn