Šťáva na vyčištění tlustého střeva, zažívací potíže a hubnutí

 

fresh-squeezed-lemon-juiceZdravému tlustému střevu trvá méně než 24 hodin přesunout potravu celou svou délkou. V důsledku „moderních“ stravovacích návyků, jako je konzumace zpracovaných potravin, kterým chybí enzymy, vláknina a živiny, se však tranzitní čas prodlouží až na 70 hodin, což vede k následné intoxikaci těla  vstřebáváním odpadu zpět do krevního oběhu a vzniku vážných onemocnění. Časem se ve střevě může nahromadit až neuvěřitelných 8 kg toxického odpadu, což je nejvíce patrné z výsledků u obézních lidí.

Zdravé tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli při trávení, podpoře imunitního systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle.

Nejčastějším projevem toxického střeva je zácpa, která nastává tehdy, když se odpadní hmota přesouvá tlustým střevem příliš pomalu, což vede k nepravidelnému a bolestivému vyprazdňování.

Obecně mezi symptomy toxického střeva patří:

  • Zažívací potíže – zácpa, nadýmání, průjem, větry, nedostatečné strávení potravy, bolesti žaludku
  • Celkové zdraví – bolesti kloubů a svalů
  • Psychické problémy – deprese, únava, úzkost, zamlžené myšlení, změny nálad, výpadky paměti
  • Imunita – slabá imunita, opakující se infekce močových cest, vyrážky na pokožce

 

Dr. Bernard Jensen je jedním z těch, kdož používá pročištění střev na zvyšování kvality lidského života. Ve své knize Tissue Cleansing Through Bowel Management  vysvětluje důležitost tohoto pročišťování:

střevo„Těžké nánosy ve střevě postupně hrubnou a stávají se živnou půdou pro hnilobné procesy. Cévní kapiláry, nacházející se ve střevě, začnou pak propouštět hnilobné toxiny, jedy a jiné zbytky přes zeď střeva do krve. Následně všechny tělesné orgány a tkáně jsou těmito látkami zamořené. A tady začíná skutečná „auto-intoxikace“ na fyziologické úrovni. Tato akumulace nánosů v tlustém střevě může mít dokonce konzistenci jako pneumatika nákladního auta. Je tvrdá a černá.“

 

Očistná kůra, kterou později popsal v knize The Master Cleanser  alternativní terapeut Stanley Burroughs trvá 10 až 16 dní, je postavena na výsledcích již z roku 1940 a zde je recept.

 

Ingredience na jednu dávku:

  • 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy (asi 1/2 citronu)
  • 2 polévkové lžíce javorového sirupu
  • 1/10 čajové lžičky práškového kajenského pepře (chilli)
  • 3 dcl vody

Postup:

Všechny suroviny spolu dobře rozmixujte. Nápoj pijte během dne co nejčastěji, nejméně však 3x denně po dobu minimálně 10 dní.

Hodně zdraví!

 

Michaela

Livingtraditionally
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.