Často diskutované koloidní stříbro

stribroNa koloidní stříbro existuje spousta protichůdných názorů, ale faktem zůstává, že mnoha lidem, včetně mě samotné, již mnohokrát velmi pomohlo a tak jsem se rozhodla jeho účinky vynést na světlo.

„Díky novému výzkumu se stříbro stává zázrakem moderní medicíny. Antibiotika dokáží zabít přibližně půl tuctu různých chorobných organismů, stříbro je schopno zničit až 650 a to bez negativní reakce organismu, jelikož je téměř netoxické.“

Dr. Harry Margraf ze St Luis, průkopnický výzkumník v oblasti stříbra, dále poznamenal: „Stříbro je tím nejuniverzálnějším lékem proti bakteriím, který máme k dispozici.“

Ian Alan Holder – profesor mikrobiologie a chirurgie na univerzitě v americkém Cincinnati: „Je to jedna z alternativ k antibiotikům, protože těžké kovy mají své vlastní mechanismy, jimiž působí na mikroorganismy.“

Poison Control Center – Environmental Protection Agency: „Látky, rozpuštěné koloidálním způsobem, jsou tak jemných částic, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici.“

Ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp: „Koloidní stříbro je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je užitečná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami.“

 

Koloidní stříbro ničí nebezpečné viry, choroboplodné bakterie, parazity i plísně, protože současně vyráběné koloidní stříbro neničí „dobré“ aerobní bakterie, které jsou pro náš organismus velmi potřebné. Celkem se jedná o 650 druhů, které je koloidní stříbro schopné zneškodnit. Koloidní stříbro chrání imunitní systém, napomáhá jeho regeneraci a zlepšuje trávení, protože aktivuje trávící enzymy. Baktérie nejsou schopny vytvořit odolnost proti částicím koloidního stříbra, jako k tomu dochází u antibiotik.

Dr. Henry Crooks ukázal na koloidní stříbro jako na absolutně bezpečný prostředek, který je pro člověka netoxický s vysokou schopností ničit baktérie. Později se ukázalo, že použití koloidního stříbra je účinné také proti plísním, parazitům a virům. Koloidní stříbro je velmi účinné a netoxické. Mikroskopické částice koloidního stříbra se nehromadí v organismu, protože v průběhu několika dnů dojde k jejich vyloučení. Pokud konkrétní antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých baktérií, koloidní stříbro ničí více než 650 choroboplodných baktérií, virů, mykóz a plísní.

viryKoloidní stříbro ničí jen nepřátelské patogeny neboli tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy a neubližuje přátelským baktériím, které potřebují k životu kyslík. Stříbro neničí tyto bakterie přímo, ale rozkládá enzymy těchto bezkyslíkatých baktérií, virů, plísní, které bez těchto enzymů nemohou existovat. Stříbro tak funguje jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti.

Velikost částic koloidního stříbra je od 1,5 do 5 nm, viry mají velikost od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm a jsou tedy podstatně větší než částice koloidního stříbra, které díky tomu mohou volně pronikat do nitra patogenů. Výsledkem této činnosti je, že si baktérie nemůže rozvíjet vůči stříbru odolnost (rezistence), jako je tomu u antibiotik.

Není známa žádná nemoc, která by byla způsobena organizmem, jenž může žít v přítomnosti i nepatrného množství stříbra. Podle laboratorních testů dochází k destrukci bakterií, virů a plísní během několika minut od kontaktu se stříbrem. Prakticky není znám mikrob, který by nebyl koloidním stříbrem zničen do 6 minut.
VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI KOLOIDU STŘÍBRA:

  • koloid stříbra ani v otevřených ranách nepálí a neštípe
  • dezinfikuje rány a napomáhá k jejich vyčistění
  • urychluje hojení a zacelování poraněné pokožky
  • má velmi dobré účinky na otevřené vředy, stahuje a hojí chronické rány
  • je netoxické a lze ho při vnějším použití nanášet dlouhodobě. Nezanechává na pokožce viditelné stopy
  • není nijak cítit
  • lze ho použít i k ošetření oblečení v outdoorových aktivitách. Látka se namočí do koloidu a potom se nechá volně uschnout. Ošetřená látka dočasně získá vysokou antibakteriální schopnost

 

Aby ovšem byl účinek stříbra co nejefektivnější, je nezbytně nutné doplňovat dostatek tekutin, alespoň 8 x 200 ml sklenic vody za den. Zabrání se tím přetížení jater a pocitům zaplavení organismu toxiny, tzn. reakce, která se projevuje podobně jako lehká chřipka, kdy někteří lidé pociťují slabé bolesti hlavy a zvýšenou teplotu. Tento stav je způsoben velkým množstvím umírajících patogenů, které jsou vyplavovány z těla. Organismus může reagovat i slabým průjmem. Voda pomáhá rychleji vyplavit tyto toxiny z těla a tím zabraňuje jejich hromadění. Každý jedinec pociťuje toto ´toxické zaplavení´ jiným způsobem, někteří lidé dokonce nezaznamenají žádnou změnu. Koloidní stříbro může být užíváno vnitřně (orálně, je důležité nechat pod jazykem co nejdéle, alespoň 30–90 sekund před polknutím) nebo zevně, nastříkáním nezředěného roztoku přímo na postižená místa nebo potíráním pomocí namočeného vatového tampónu.

Seznam použití koloidního stříbra

<
NÁZEV POPIS
Afty 3x denně vyplachujte ústa koloidem a pak vyplivněte. Opakujte tak dlouho, dokud potíže nevymizí.
Současně pijte během noci, nebo nad ránem, koloid v množství
– 30 ml.
AIDS Tato nemoc má být způsobena odolným kmenem viru. Přesto, že se koloid ve vysokých dávkách už začal na tuto nemoc testovat, seriózní výsledky nejsou prozatím k dispozici.
Akné Rozprašovačem naneste na tvář souvislou vrstvu koloidu
a nechejte volně uschnout.
Během noci, nebo nad ránem, pijte koloid v množství 30 ml po dobu maximálně jednoho měsíce. Vyhněte se čokoládě.
Podpůrná léčba
Je-li pokožka již silně zasažena je třeba užívat po dobu několika týdnů výplachy střev – tzv. „Klystýr“. Tato metoda je často nutná, aby nezanechalo akné stopy na pokožce už na celý život.
Alergie –
senná rýma
Vyřaďte na dobu jednoho měsíce všechny slazené nebo sycené nápoje včetně sladkých čajů. Pijte hlavně čistou nebalenou vodu.
Užívejte koloid během noci, nebo nad ránem v množství 30 ml po dobu 14 dní.
Angína Pijte 30 ml 2x denně po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 2x denně. Nezapomínejte kromě teplých čajů na pití čisté nebalené vody. Pijte je odděleně.
Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.
Artritida Pijte v noci a pak znovu brzy ráno 30 ml koloidního stříbra po dobu nejvýše jednoho měsíce.
Podpůrná léčba
Pokud příznaky zcela nevymizely, ulevte organismu rozumnou hladovkou spojenou s očistou kloubů. Při každé hladovce musí být vždy souběžně prováděna očista střev.
Astma Vyřad’te na dobu 14 dní všechny nápoje včetně čajů.
Pijte delší dobu jen čistou nebalenu vodu v množství 1 – 2 litry. Současně užívejte koloid během noci, nebo brzy ráno v množství 30 ml.
Astma se tak sice nevyléčí, ale dojde ke dlouhotrvajícímu zprůchodnění sevřených průdušek. Koloid pijte odděleně od vody. Voda i koloid působí na naše tělo různým způsobem a je třeba aby mohly svými účinky působit samostatně.
Bércové vředy Jedná sa o závažné – celkové znečištění organismu.
Nanášejte postrikovačem až 5x denně nebo při každém převazu koloid 15 ppm. Dodržujte maximálnu sterilitu rány a jejího okolí.  Bez dotyku ruky naneste koloid a nechte volně uschnout.
Vyhněte sa na delší čas cukru ve všech podobách. Zvláště pozor na umělá sladidla, mléko a pod. Omezte na minimum i pečivo a alkohol.
Důležitou součástí léčby je i celkové snížení kyselosti v organismu. Zjistěte si které potraviny jsou pro tento účel vhodné.
Podpůrná léčba
Je-li to zdravotně možné, přináší úlevu 5 denní hladovka, kombinovaná s očistou střev (klystýry).