Často diskutované koloidní stříbro

stribroNa koloidní stříbro existuje spousta protichůdných názorů, ale faktem zůstává, že mnoha lidem, včetně mě samotné, již mnohokrát velmi pomohlo a tak jsem se rozhodla jeho účinky vynést na světlo.

„Díky novému výzkumu se stříbro stává zázrakem moderní medicíny. Antibiotika dokáží zabít přibližně půl tuctu různých chorobných organismů, stříbro je schopno zničit až 650 a to bez negativní reakce organismu, jelikož je téměř netoxické.“

Dr. Harry Margraf ze St Luis, průkopnický výzkumník v oblasti stříbra, dále poznamenal: „Stříbro je tím nejuniverzálnějším lékem proti bakteriím, který máme k dispozici.“

Ian Alan Holder – profesor mikrobiologie a chirurgie na univerzitě v americkém Cincinnati: „Je to jedna z alternativ k antibiotikům, protože těžké kovy mají své vlastní mechanismy, jimiž působí na mikroorganismy.“

Poison Control Center – Environmental Protection Agency: „Látky, rozpuštěné koloidálním způsobem, jsou tak jemných částic, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici.“

Ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp: „Koloidní stříbro je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je užitečná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami.“

 

Koloidní stříbro ničí nebezpečné viry, choroboplodné bakterie, parazity i plísně, protože současně vyráběné koloidní stříbro neničí „dobré“ aerobní bakterie, které jsou pro náš organismus velmi potřebné. Celkem se jedná o 650 druhů, které je koloidní stříbro schopné zneškodnit. Koloidní stříbro chrání imunitní systém, napomáhá jeho regeneraci a zlepšuje trávení, protože aktivuje trávící enzymy. Baktérie nejsou schopny vytvořit odolnost proti částicím koloidního stříbra, jako k tomu dochází u antibiotik.

Dr. Henry Crooks ukázal na koloidní stříbro jako na absolutně bezpečný prostředek, který je pro člověka netoxický s vysokou schopností ničit baktérie. Později se ukázalo, že použití koloidního stříbra je účinné také proti plísním, parazitům a virům. Koloidní stříbro je velmi účinné a netoxické. Mikroskopické částice koloidního stříbra se nehromadí v organismu, protože v průběhu několika dnů dojde k jejich vyloučení. Pokud konkrétní antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých baktérií, koloidní stříbro ničí více než 650 choroboplodných baktérií, virů, mykóz a plísní.

viryKoloidní stříbro ničí jen nepřátelské patogeny neboli tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy a neubližuje přátelským baktériím, které potřebují k životu kyslík. Stříbro neničí tyto bakterie přímo, ale rozkládá enzymy těchto bezkyslíkatých baktérií, virů, plísní, které bez těchto enzymů nemohou existovat. Stříbro tak funguje jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti.

Velikost částic koloidního stříbra je od 1,5 do 5 nm, viry mají velikost od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm a jsou tedy podstatně větší než částice koloidního stříbra, které díky tomu mohou volně pronikat do nitra patogenů. Výsledkem této činnosti je, že si baktérie nemůže rozvíjet vůči stříbru odolnost (rezistence), jako je tomu u antibiotik.

Není známa žádná nemoc, která by byla způsobena organizmem, jenž může žít v přítomnosti i nepatrného množství stříbra. Podle laboratorních testů dochází k destrukci bakterií, virů a plísní během několika minut od kontaktu se stříbrem. Prakticky není znám mikrob, který by nebyl koloidním stříbrem zničen do 6 minut.
VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI KOLOIDU STŘÍBRA:

 • koloid stříbra ani v otevřených ranách nepálí a neštípe
 • dezinfikuje rány a napomáhá k jejich vyčistění
 • urychluje hojení a zacelování poraněné pokožky
 • má velmi dobré účinky na otevřené vředy, stahuje a hojí chronické rány
 • je netoxické a lze ho při vnějším použití nanášet dlouhodobě. Nezanechává na pokožce viditelné stopy
 • není nijak cítit
 • lze ho použít i k ošetření oblečení v outdoorových aktivitách. Látka se namočí do koloidu a potom se nechá volně uschnout. Ošetřená látka dočasně získá vysokou antibakteriální schopnost

 

Aby ovšem byl účinek stříbra co nejefektivnější, je nezbytně nutné doplňovat dostatek tekutin, alespoň 8 x 200 ml sklenic vody za den. Zabrání se tím přetížení jater a pocitům zaplavení organismu toxiny, tzn. reakce, která se projevuje podobně jako lehká chřipka, kdy někteří lidé pociťují slabé bolesti hlavy a zvýšenou teplotu. Tento stav je způsoben velkým množstvím umírajících patogenů, které jsou vyplavovány z těla. Organismus může reagovat i slabým průjmem. Voda pomáhá rychleji vyplavit tyto toxiny z těla a tím zabraňuje jejich hromadění. Každý jedinec pociťuje toto ´toxické zaplavení´ jiným způsobem, někteří lidé dokonce nezaznamenají žádnou změnu. Koloidní stříbro může být užíváno vnitřně (orálně, je důležité nechat pod jazykem co nejdéle, alespoň 30–90 sekund před polknutím) nebo zevně, nastříkáním nezředěného roztoku přímo na postižená místa nebo potíráním pomocí namočeného vatového tampónu.

Seznam použití koloidního stříbra

NÁZEV POPIS
Afty 3x denně vyplachujte ústa koloidem a pak vyplivněte. Opakujte tak dlouho, dokud potíže nevymizí.
Současně pijte během noci, nebo nad ránem, koloid v množství
– 30 ml.
AIDS Tato nemoc má být způsobena odolným kmenem viru. Přesto, že se koloid ve vysokých dávkách už začal na tuto nemoc testovat, seriózní výsledky nejsou prozatím k dispozici.
Akné Rozprašovačem naneste na tvář souvislou vrstvu koloidu
a nechejte volně uschnout.
Během noci, nebo nad ránem, pijte koloid v množství 30 ml po dobu maximálně jednoho měsíce. Vyhněte se čokoládě.
Podpůrná léčba
Je-li pokožka již silně zasažena je třeba užívat po dobu několika týdnů výplachy střev – tzv. „Klystýr“. Tato metoda je často nutná, aby nezanechalo akné stopy na pokožce už na celý život.
Alergie –
senná rýma
Vyřaďte na dobu jednoho měsíce všechny slazené nebo sycené nápoje včetně sladkých čajů. Pijte hlavně čistou nebalenou vodu.
Užívejte koloid během noci, nebo nad ránem v množství 30 ml po dobu 14 dní.
Angína Pijte 30 ml 2x denně po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 2x denně. Nezapomínejte kromě teplých čajů na pití čisté nebalené vody. Pijte je odděleně.
Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.
Artritida Pijte v noci a pak znovu brzy ráno 30 ml koloidního stříbra po dobu nejvýše jednoho měsíce.
Podpůrná léčba
Pokud příznaky zcela nevymizely, ulevte organismu rozumnou hladovkou spojenou s očistou kloubů. Při každé hladovce musí být vždy souběžně prováděna očista střev.
Astma Vyřad’te na dobu 14 dní všechny nápoje včetně čajů.
Pijte delší dobu jen čistou nebalenu vodu v množství 1 – 2 litry. Současně užívejte koloid během noci, nebo brzy ráno v množství 30 ml.
Astma se tak sice nevyléčí, ale dojde ke dlouhotrvajícímu zprůchodnění sevřených průdušek. Koloid pijte odděleně od vody. Voda i koloid působí na naše tělo různým způsobem a je třeba aby mohly svými účinky působit samostatně.
Bércové vředy Jedná sa o závažné – celkové znečištění organismu.
Nanášejte postrikovačem až 5x denně nebo při každém převazu koloid 15 ppm. Dodržujte maximálnu sterilitu rány a jejího okolí.  Bez dotyku ruky naneste koloid a nechte volně uschnout.
Vyhněte sa na delší čas cukru ve všech podobách. Zvláště pozor na umělá sladidla, mléko a pod. Omezte na minimum i pečivo a alkohol.
Důležitou součástí léčby je i celkové snížení kyselosti v organismu. Zjistěte si které potraviny jsou pro tento účel vhodné.
Podpůrná léčba
Je-li to zdravotně možné, přináší úlevu 5 denní hladovka, kombinovaná s očistou střev (klystýry).
Borelióza –
Lymská nemoc
Pijte po dobu 21 dnů 2x denně 50 ml. Po 14ti dnech prodlevy zopakujte třítýdenní léčbu dávkou 1x denně 50 ml.
V těžkých případech nutno užít takovou léčebnou kúru po měsíci prodlevy opakovaně.
Bradavice Pijte 2x denně po dobu jednoho měsíce 30 ml koloidu.
Postižená místa postříkejte koloidem 15 ppm a nechejte volně uschnout.
Pokud potíže nevymizí, léčbu po měsíci prodlevy opakujte.
Podpůrná léčba
Posilujte imunitní systém chladnou vodou. Věnujte při léčení zvláštní pozornost „mateční“ bradavici. (Objeví se jako první).
Po jejím vyléčení zpravidla volně zmizí i ostatní bradavice jinde na těle. Léčba býva zdlouhavá.
Candida Viz. Mykózy
Cysty Jedná se o ložiskové onemocnění nashromážděných patogenů. Vzácně vyžaduje operativní zákrok.
Velmi důležitou léčbu představuje hladovka po dobu alespoň
5 dnů. Při každé hladovce musí být vždy souběžně prováděna očista střev „klystýry“.
Jako léčbu užijte „Čistící kúru“ koloidem stříbra.
Čistící kúra viz. Detoxikace
Detoxikace Základní čistící kúra 14 dní. Při silně znečistěném organismu lze prodloužit až na 21 dní.
Po dobu čistící kúry vynechte všechny nápoje včetně čajů.
Pijte jen čistou (pramenitou) vodu v množství 1 – 2  litry denně.
Současně užívejte koloid během noci, nebo nad ránem, v množství 1x denně 30 ml. Vodu i koloid pijte odděleně.
Podpůrná léčba
Užívejte po dobu několika týdnů výplachy střev,  tzv. „klystýry“. Tato metoda je spolu s užívaním koloidu mimořádně účinná.
Pokud to zdravotní stav dovolí je vhodné léčbu doplnit 5ti denní hladovkou.
Dezinfekce povrchů K nanesení tenké vrstvy použijte přiložený postřikovač. Nestírejte, nechte na povrchu volně zaschnout.
Dezinfekce vody V situacích krajní nouze, kdy není možné vodu převařit lze použít koloid i k ošetření vody. Voda je tak z více jak 90% zbavená choroboplodných zárodků.
Do třiceti dílů vody nalejte jeden díl koloidního stříbra. Protřepte a nechejte stát na temném místě několik hodin.
Takto upravenou vodu lze v nouzi pít po delší dobu – na rozdíl od vody ošetřené chemickou desinfekcí.
Ekzém Po dobu 14ti dní užívejte koloid vždy brzy ráno. Nejezte dříve jak za dvě hodiny. Po týdnu prodlevy kúru zopakujte.
Nanášejte postřikovačem na postižená místa koloid a poté nechte zaschnout. Opakujte, dokud potíže nezmizí.
Podpůrná léčba
Užívejte po dobu několika týdnů výplachy střev, tzv. „klystýry“. Tato metoda je spolu s užíváním koloidu mimořádně účinná.
Gynekologické výtoky (vaginální kvasinkové infekce) Je vhodné MINIMÁLNĚ  PO DOBU JEDNOHO MĚSÍCE omezit příjem cukrů a výrobků z bílé mouky.
Dávkování a účinky platné pro koloid Silver MEDIC®:
Aplikace postřikem na vnější postižená místa i dovnitř.
Začněte užívat  koloid během noci nebo nad ránem v množství
30 ml – koncentrace 10 ppm po dobu 14 dní.
Další týden snižte dávku na polovinu .
Použití – výtok nebo svědění:
Aplikace zavedením, nejlépe umělohmotnou měkkou  „pipetou“ – případně stříkačkou bez jehly (dodržujte sterilitu).
Množství cca 2 ml – koncentrace 15 ppm.
Aplikujte 1 – 2 x denně podle potřeby, včetně vnějšího postřiku rozprašovačem.
Při včasném zachycení obtíží nastává velmi rychlý nástup léčebného účinku.
Subjektivní (pocitové) obtíže při aplikaci koloidem SM ustanou obvykle již za několik hodin.
I po odeznění příznaků je vhodné v léčebné dávce setrvat ještě alespoň jeden den.
Při závažnějších potížích:
Doporučujeme:
PRVNÍ DEN LÉČBY – jednorázovou aplikaci koloidu 50 ml – koncentrace 10 ppm – orálně.
Kvasinky, plísně, poškození sliznice, infekce, vulvovaginální diskomfort . . . atd. provádět aplikaci vždy v kombinaci s orálním (ústním) užíváním (pitím).
Zvláštní pozornost je nutné věnovat pohlavně přenosným infekcím, kdy je nutné léčit obou sexuálních partnerů a kdy je orální léčba nezbytná.
Vyhýbejte se neprodyšnému prádlu, používejte nejlépe pouze čistou bavlnu.
Oblečení volte lehké, vzdušné.
Hemeroidy vnitřní Koloid lze v podobných případech velmi dobře použit jako nálev (klystýr). Použitá koncentrace koloidu vždy 15 ppm. Použijte klystýr v množství 150 ml i více. Zadržte v sobě co nejdéle.
Metodu „zavírání vnitřních ran“ je nutné několikrát opakovat. Omývejte se zásadně jen chladnou vodou.
Vynechte v jídelníčku kořeněná jídla. Omezte i příjem masa.
Hemeroidy zevní Na zevní potíže aplikujte koloid postřikovačem a nechte volně zaschnout. Dále použijte koloid jako klystýr v množství 100 ml a zadržte v sobě, dokud se celá dávka v oblasti konečníku nevstřebá. Metodu je dobré použít opakovaně.
Omývejte postižená místa zásadně jen chladnou vodou. Vynechte v jídelníčku kořeněná jídla. Omezte příjem masa.
Hepatitida Pijte 2x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu jednoho týdne. Dále užívejte už jen 50 ml 1x denně dokud příznaky úplně nevymizí. Může to trvat i několik týdnů, než se barva pokožky
a očí zcela navrátí k normálu.  Je velmi důležitý příjem čisté nebalené vody a to ve zvýšeném pitném režimu.
Začněte se stravovat podle doporučení pro tuto nemoc. Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.
Herpes Pijte 3x denně 25 ml koloidu dokud potíže nevymizí. Dodržujte od jídla rozestup minimálně 2 hodiny.
Nanášejte postřikovačem na postižené místo koloid a poté nechte zaschnout.
HIV viz. AIDS
Hlen – nadměrná tvorba v organismu První týden užívejte 30 – 50 ml koloidu brzy ráno. Nejezte dříve jak za dvě hodiny. Další týden pokračujte dávkou 25 ml. Nezapomínejte na příjem čisté nebalené vody.
Podpůrná léčba
Ulevte organizmu lehkou vegetariánskou stravou. Je možné doplnit léčbu 5ti denní hladovkou.
Chřipka Pijte až 50 ml po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 1x denně. Od bolestí v krku uleví aplikace koloidu postřikovačem. Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.
Infekce horních cest dýchacích, nachlazení viz. Angína
Kandidóza viz. Candida
Kašel Alergický kašel se řeší jako alergie.
Při nachlazení postupujte jako při angíně.
Kapavka viz. Pohlavně přenosné choroby
Kvasinky viz. Candida, Mykóza
Lišej viz. Oděrky
Mandle – záněty Vyplachujte ústa malým množstvím koloidu až 5x denně. Chvíli jej ponechte v ústech a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 30 ml po dobu 2–3 týdny.
Velmi účinné je užití koloidu postřikovačem.
Mononukleóza Pijte 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Pak snižte dávkování na polovinu až do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně 2 hodiny. Čaj i čistou nebalenou vodu pijte odděleně. Obojí má v těle rozdílný účinek.
Vynechte tučná jídla, koření. I po odeznění příznaků dodržujte užívání lehké stravy a omezte těžkou námahu alespoň po dobu jednoho měsíce.
Modřiny viz. Oděrky
Mykózy (plísně) Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.
Nachlazení viz. Angína
Nohy – plísňové onemocnění viz. Mykózy
Oděrky Silniční lišeje, nebo podobné rány velmi dobře hojí obklady
z koloidního stříbra. Metoda se používá i na modřiny a jiná poškození pokožky. Postižené místo vyčistěte. Před spaním se na něj přiložímokrý obklad z koloidu o koncentraci 15 ppm. Nechte obklad působit po celou noc.
Drobné oděrky stačí koloidem postříkat a nechat zaschnout.
Oči – infekce Do očí nepoužívejte vyšší koncentraci než 10 ppm. Při zánětu spojivek aplikujte kapky koloidního stříbra přímo do očí a to několikrát denně. Pijte dvakrát denně 30 ml koloidu orálně až do úplného vymizení příznaků.
Vyhněte se dlouhodobě umělým sladidlům všech typů.
Opar Opar na rtu
viz. Afty
Pásový opar Ihned při první příznacích pásového oparu, užijte vnitřně jednorázově 50 ml koloidního stříbra, a pak pokračujte dávkou
30 ml dvakrát denně. Také aplikujte koloid na postižené místo postřikem. Pozor na infekčnost. Dodržujte maximálně hygienu. Vyhněte se leknutí a stresu. Hodně odpočívejte. Nemějte strach.
Paradentóza Vyplachujte ústa malým množstvím koloidu až 5x denně. Chvíli jej ponechte v ústech a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 30 ml po dobu 2–3 týdny.
Alespoň během léčby nekuřte. Čistěte si pravidelně kořen jazyka.
Používáním koloidu se uchycení zubů zpevní. Koloid může při dlouhodobém proplachování úst způsobovat pocit „trnutí“ v amalgámových plombách.
Po ukončení léčby tyto pocity ihned vymizí.
Plísně viz. Mykózy
Pohlavní choroby všeobecně Pijte podle závažnosti situace až 50 ml 2x denně po dobu dvou týdnů. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Dalších 14 dní užívejte už jen polovinu dávky.  Pokud je to možné ošetřujte postižená místa postřikem.
Popáleniny Koloid 15 ppm se na popáleniny nanáší především postřikem. Po nastříkání jej nechte volně zaschnout. Na postižená místa lze přiložit i chladivý obklad namočený do koloidu. Dodržujte sterilitu.
Prostata Pijte na lačno 1x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu dvou týdnů. Pijte jen čistou nebalenou vodu. Po zmenšení otoku snižte dávku na 30 ml denně. Důležitá je změna stravy. Je možné začít půstem. Vhodný výběr stravy je pro toto onemocnění podstatný. Informujte se o tom jaké druhy potravin jsou vhodné.
Průjem Trvají–li potíže více jak dva dny, pijte podle závažnosti situace až 50 ml 1x denně po dobu jednoho až dvou týdnů. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Nezapomínejte na doplňování tekutin. Pijte čistou nebalenou vodu.
Podpůrná léčba
Koloid se při střevních infekcích aplikuje nejlépe formou nálevu (klystýru).
Po léčbě užijte prostředky pro obnovu střevní mikroflóry. Živé jogurty, vysušené bakterie – Pangamin a podobně.
Rány viz. oděrky
Revma Na revmatické potíže se pije v noci a pak znovu ráno 30 ml koloidního stříbra po dobu jednoho měsíce.
Podpůrná léčba
Pokud příznaky ještě trvají ulevte organismu rozumnou hladovkou a střídmou stravou. Pijte čistou nebalenou vodu.
Rtuť – vylučování z těla Zanesení těžkými kovy z potravin, prostředí, nebo amalgámových plomb.
viz. Čistící kúra
Salmonela Pijte až 2x denně 50 ml koloidního stříbra – po dobu jednoho týdne. Poté pokračujte ještě týden v užívání dávky 25 ml 2x denně. Je velmi důležitý příjem čisté nebalené vody a to ve zvýšeném režimu.
Podpůrná léčba
Je vhodné užít koloidní stříbro i k přípravě nálevu (klystýru).
Stafylokok (zlatý stafylokok) Pijte až 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování jen na 25 ml dvakrát denně do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně 2 hodiny.
Streptokok Identické dávkování
viz. Stafylokok
Toxoplasmóza Pijte 2x denně po dobu dvou týdnů 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování na polovinu a to až do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně 2 hodiny.
Tuberkulóza Pijte až 3x denně po dobu dvou týdnů 50 ml koloidního stříbra, poté snižte dávkování jen na 30 ml dvakrát denně. Je vhodné i jeho vdechování formouí aerosolu. Stříbrné částice tak proniknou i do hustých hlenů hluboko v dýchacím ústrojí.
Při vnitřním užití dodržujte rozestup od jídla minimálně 2 hodiny. Pijte jen čistou nebalenou vodu.
Úrazy Na postižená místa lze dávat obklady z koloidního stříbra, nebo jej nanášet postřikem. Vždy nechte koloid 15 ppm na místě volně uschnout.
viz. Oděrky
Ústa K desinfekci ústní dutiny používejte ráno a večer výplachy koloidním stříbrem a poté vyplivněte. Pravidelně čistěte kořen jazyka.
Viróza, viry Všeobecně
viz. Chřipka
Zánět dásní Vyplachujte koloidním stříbrem ústa 5x denně.
Po odeznění příznaků pokračujte s léčbou ještě jeden týden.
Je možná i aplikace postřikovačem.
Zánět mandlí Vyplachujte ústa koloidem až 5x denně. Chvíli jej ponechte
v ústech, „kloktejte“ a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 50ml po dobu 1 týdne. Další týden snižte dávku na polovinu. Je vhodné i užití postřikovače.
Zánět močových cest a močového měchýře Pijte 1x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu jednoho týdne. Po odeznění příznaků užívejte ještě týden dávku 1x denně 30 ml. Pijte dostatečné množství čisté vody a urologického čaje. (Obojí pijte odděleně v rozestupu minimálně 2 hodiny).
Zánět tlustého střeva Pijte až 50 ml koloidního stříbra denně po dobu 14 dní. Další týden dávku rozdělte na 2x 25 ml. Pijte dostatečné množství vody. Naučte se používat očistu střev čistým koloidním stříbrem
15 ppm v dávce 150 – 300 ml. POZOR: Klystýr můžete užít jen pokud není střevo perforované (proděravělé).
Zapáchající dech Vyplachujte ústa malou dávkou koloidu až 5x denně. Chvíli jej ponechte v ústech a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 30 ml 2x denně po dobu 2–3 týdny.
Alespoň během léčby nekuřte. Čistěte pravidelně kořen jazyka.
Je vhodné používání postřikovače.
Zapáchající obuv Pravidelně nanášejte koloid postřikovačem na obuv – případně namočte i ponožky do koloidu a vždy nechte obojí zcela vyschnout.
Chodidly se často vylučují toxické látky v případě velkého přetížení organizmu. Proveďte proto vhodnou očistu těla
a vnitřních orgánů.
Zápal plic Pijte až 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování jen na 25 ml dvakrát denně až do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně
2 hodiny.
Zvířata Na vnější ošetření srsti používejte postřikovač. Vnitřní užití se provádí vstříknutím požadované dávky do koutku tlamy. Lze ho krátkodobě přidat zvířatům i do pitné vody. Množství musí být poníženo oproti dávkování člověku na polovinu, nebo i méně.
Zlatý stafylokok viz. Stafylokok
Zuby Po zákrocích na zubech nebo dásních vyplachujte pravidelně ústa až 5x denně koloidem 15 ppm. Při výplachu ponechte koloid
v ústech co nejdéle a poté vyplivněte. Koloid po vypláchnutí úst už nepolykejte.
Žloutenka viz. Hepatitida

Uvědomte si že psychika, strava a pohyb jsou hlavními faktory Vašeho zdraví a kvality života.

Nemoci, které se projeví na povrchu těla, často souvisí s přetížením některých vnitřních orgánů nebo psychiky.

 

Možné nežádoucí účinky

Ve výjimečných případech se může objevit Herxheimerova reakce (Náhlé zhoršení příznaků po podání antibiotik – je způsobena rozpadem mrtvých bakteriálních buněk a uvolněním velkého množství bakteriálních endotoxinů do organismu. Může být až život ohrožujícím stavem, kdy je v tomto případě nutné dávku antibiotik dočasně snížit), která je vyvolána pročištěním organismu od nashromážděných toxinů, které v průběhu uvolňování se do krevního oběhu mohou způsobovat krátkodobé potíže jako: únavu, pocity slabosti, lehký průjem (v tomto případě je vhodné doplnění prospěšných střevních bakterií konzumací jogurtu nebo acidofilního mléka, doporučuje se také pít větší množství vody, aby se zabránilo odvodnění) a zdánlivé zhoršení zdravotního stavu. V takovém případě je vhodné snížit dávku na polovinu. U osob přecitlivělých na stříbro se mohou mimo jiné objevit otoky, vyrážky, hnisání v očích a silná rýma.

Kdy se koloidní stříbro nesmí užívat:

V době těhotenství, v průběhu kojení, při snížené nebo narušené funkci ledvin, při alergické reakci na metalické stříbro.

Nevystavujte místa ošetřená koloidním stříbrem přímému slunečnímu záření!

 

Maximální dávka, kterou je možno bezpečně přijímat

Agentura Ochrany životního prostředí USA (EPA) zjistila, že denní dávka 325 mikrogramů koloidního stříbra je pro lidský organismus při hmotnosti 75 kg netoxická. Pokud je v 5 ml koloidního stříbra (koncentrace 10 ppm) obsaženo 50 mikrogramů stříbra, můžeme bezpečně používat 30 ml denně, jestliže je naše hmotnost alespoň 72 kg. Jestliže dítě váží o polovinu méně, přiměřená dávka bude asi 15 ml denně. Časem by si měl každý stanovit svoji individuální dávku s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav, případné používání jiných minerálních preparátů, například koloidních minerálů, individuální snášenlivost a ostatních faktorů.

Koloidní stříbro a argyrie

Argyrie – je poměrně vzácné onemocnění, při kterém jsou postiženy sliznice a kůže jako následek dlouhodobého nadměrného užívání stříbra a jeho následné bioakumulace v organismu. Při argyrii dochází k trvalé změně zabarvení pokožky na namodralou až šedou barvu. Právě toto postižení je nejběžnějším argumentem odpůrců užívání koloidního stříbra při léčbě a podpoře zdraví člověka. Většinou se však už nedozvíte za jakých podmínek a při jaké aplikaci toto onemocnění vzniká. Je třeba říci, že k tomuto onemocnění docházelo a dochází jen v případech nekontrolovatelného, nadměrného a dlouhodobého vystavování organismu účinkům stříbra a stříbrných sloučenin, a to hlavně především u lidí s těžkou dysfunkcí ledvin. Dříve se s tímto onemocněním dalo setkat u lidí, kteří dlouhodobě pracovali například ve stříbrných dolech a vdechovali stříbrný prach (1 000 – 1 000 000 násobky běžné expozice) a současně trpěli nějakou poruchou funkce ledvin. Lidé, kteří takto onemocněli následkem léčby stříbrem, tak užívali dlouhodobě nadlimitní množství stříbra, ale co je hlavní, podávané ve formě stříbrných sloučenin (iontů), nikoli čistého metalického stříbra v disperzi (koloidu). Tyto sloučeniny se totiž vyznačují vysokou chemickou reaktivitou na rozdíl od koloidní formy a snadno se slučovaly, přetvářely a vázaly do tkáňové struktury.

Riziko onemocnění touto chorobou u zdravých lidí, kteří užívají kvalitní koloidní stříbro z ověřeného zdroje a v předepsané míře a koncentraci, je téměř vyloučeno. Zvýšenou míru nebezpečí, v lepším případě jen zbytečné zatěžování ledvin, může představovat pouze aplikace nekvalitního koloidu (velké částice – zabarvení, vysoká koncentrace), popřípadě užívání roztoků Ag iontů v podobě rozpuštěných chemických solí, jenž se někteří neseriózní výrobci a prodejci snaží prodávat jako koloidní stříbro. Proto koloidní stříbro kupujte od renomovaných prodejců v ověřené koncentraci.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je možné zkonzumovat během života až 10 g stříbra, aniž by se jakkoli zvýšilo riziko vzniku popisovaného onemocnění, přičemž celková roční dávka má být nižší než 1g. Podíváme-li se na dostupná koloidní stříbra, zjistíme, že můžeme sehnat koncentrace 7.5 – 100ppm. Koncentrace vyšší než 25ppm není vhodná pro vnitřní použití.
Například 25 ppm je 25mg dané látky/1litr = 0,025g/1litr. Abychom dosáhli maximální hodnoty dávkování 1g za rok, museli bychom v této koncetraci za rok vypít 40 litrů koloidního stříbra. Doporučené dávkování u takové koncentrace je maximálně 1dl na jeden den. To znamená, že kdybychom každý den pili koloidní stříbro v tomto dávkování, za celý rok bychom se i přesto nedostali na horní hranici 40 litrů – za celý rok by to totiž dalo dohromady cca 36,5 litrů. Každopádně koloidní stříbro se podává v kratších intervalech a nižších koncentracích.

Doporučení před prvním užitím koloidního stříbra

Nejdříve vyzkoušejte rozetřít trochu koloidního stříbra na zápěstí, kvůli možné alergii na stříbro (velmi vzácné) a teprve po cca 1 hodině jej užít vnitřně. Těhotné ženy a kojící matky by měly použití koloidního stříbra konzultovat se svým lékařem.

 

Tisková zpráva Univerzity Palackého v Olomouci – 07.2013

Významný krok pro řešení velkého medicínského problému, jímž je stoupající odolnost bakterií vůči léčbě antibiotiky, učinili vědci Lékařské a Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Prokázali, že účinnost antibiotik zvyšuje přidání sloučeniny stříbra, případně mikročástic či nanočástic tohoto kovu. Antibiotika v kombinaci se stříbrem se pak mohou využívat v nižších dávkách a účinkují i na bakterie, které byly dříve na antibiotika rezistentní. Účinek lze prokázat i při podstatně nižších koncentracích antibiotika. Přínos je především v tom, že antibiotika s příměsí stříbra opětovně vykazují antibakteriální účinek i vůči takovým bakteriím, na něž antibiotikum bez této příměsi nezabíralo nebo bylo účinné jen zčásti.

Přitom od 1. ledna 2010 platí v celé EU zákaz vnitřního užívání koloidního stříbra.

 

Koloidní stříbro jako dokonalá ústní voda? Zjistilo se, že vyplachování úst stříbrem léčí infekce

Jonathan Benson

Crystal-clear flowing waterÚžasné vlastnosti stříbra zaplavují stránky vědeckých časopisů. Badatelé, vědci a lékařští experti přiznávají fakta, že tento jedinečný prvek má velmi léčivé vlastnosti, mnohem větší než farmaceutická antibiotika a léky.

V nové studii, publikované v the Society for Applied Mocrobiology se odhaluje, že stříbro je schopné zabíjet kvasinky – jež jsou původci infekcí v ústech. Jsou to Candida bílá a Candida glabrata.

Profesorka Mariana Henriques a její kolegové na Universitě Minho v Portugalsku ocenili účinek koloidního stříbra v léčbě moučnivky, dentální stomatitidě a dalších jiných infekcí ústní dutiny způsobené již dvěma zmíněnými druhy candidy. Došli k závěru, že stříbro bylo účinné za všech okolností a to velmi dramaticky.

„Infekce Candidy je často odolná proti tradičním fungicidním terapiím a vzniká zde rostoucí potřeba alternativních přístupů“, komentuje tyto nálezy Mariana Henriques. “ Nanočástice stříbra se zdají být novou potencionální strategií při boji proti těmto infekcím. V podobě nanočástic je stříbro stabilní v kapalině a mohlo by se stát novou ústní vodou v blízké budoucnosti.“

Pro mnoho lidí tyto výsledky nejsou překvapivé, jelikož je koloidní stříbro používáno vnitřně na další jiné nemoci a infekce, a zevně na podporu hojení a zabránění infekce při zraněních.

Po staletí bylo stříbro užívané pro léčebné účely, dokud je U.S.Food and Drug Administration (FDA) nezačala marginalizovat ve prospěch farmaceutických drog v roce 1940.  http://www.naturalnews.com/027235_silver_colloidal_antibacterial.html

V roce 2000 badatelé z Číny a Korei zjistili, že stříbro je také efektivním ošetřením proti Escherichia coli (E-coli) a Staphylococcus aureus (zlatý stafilokok). Zjistilo se, že stříbro efektivně uvolňuje cytoplazmatické membrány z bakteriálních stěn a zabraňuje DNA  těchto bakterií se replikovat. V podstatě, stříbro smrtelně demobilizuje bakterie a zabraňuje jejich rozšiřování.

„Koloidní stříbro má dlouhou historii jako přírodní antibiotikum“, píše Walter Last ve své knize  The Natural Way to Heal: 65 Ways to Create Superior Health

“ Má silné účinky v zabíjení bakterií, virů, plísní, parazitů a rakovinných mikroobů a je bez jakýchkoliv vedlejších účinků.“

Máte-li chuť vyzkoušet opravdu kvalitní koloidní stříbro, můžete jej zakoupit třeba zde.

Michaela

www.naturalnews.com,  www.uspesna-lecba.cz, www.kcrulc.cz, www.silvermedic.cz,
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

6 Komentářů
 1. Dobrý den, Michaelo.
  Již dlouho pročítám Vaše stránky. Nyní jsem objevila recept na přírodní antibiotika, které jisto jistě vyzkouším. Zápasím s plísněmi a hlavně asi se zlatým stafylokokem v uších. Znepříjemňuji mu život jak se dá, ale drží se zuby nehty. Antibiotika v minulosti nezabrala a už je odmítám brát. Rozhodla jsem se použít koloidní stříbro. Napsala byste mi kde ho mohu pořídit? Děkuji moc. Jana

 2. …super material…, dakujem krasne a s dovolenim.., zdielam…, nech to vie co najviac ludi…

  Prajem krasne dnicky a vela spokojnych klientov.., s uctou…
  eva srnka***

 3. Dobrý den, děkuji, moc pěkné. A Přínosné. Přestože jsem o stříbře dost článků již četla a mám s ním i sama nějaké zkušenosti, informace zde jsou jasné,přehedné, srozumitelné, prostě praktické.

  Mám k vám ještě jednu osobní otázku, a to, kde jste studovala na výživou poradkyni? Neb jestli by jste mě neoporučila nějaký kvaliní kurz.

  Děkuji

  dana

  1. Dobrý den Dano,

   díky 🙂

   Mám toho více, Akademie výživy a sportu v Praze, Atac kurz Výživa při zhoubných onemocněních a v zahraničí raw kuchyni 🙂

   M.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.