Domácí výroba kokosového mléka

kokoKokosové mléko je velmi populární pro svou chuť i bohaté účinky na zdraví. V obchodech je již běžně k dostání, ale není nad vlastní domácí výrobu, kdy si můžete každý den udělat mléko čerstvé a tudíž nejchutnější. Jeho domácí výroba je velmi jednoduchá a cenově mnohem výhodnější, tak bych vám jí chtěla přiblížit.

Seznam ingrediencí je pouze kokos a voda, ale postupů existuje celá řada. Nejlepší je použít kokos čerstvý, který je již běžně celoročně k dostání v obchodech a pro výrobu je nejlepší, ale dá se použít i strouhaný kokos sušený, nejlépe v bio kvalitě kvůli chuti a výživovým hodnotám. Co se týče postupů, tak jsem vyzkoušela namáčení kokosového „masa“ před mixováním, ale to nedoporučuji, neboť výsledkem je divná mastná voda. Také je lepší nemixovat kokos v úplně chladné vodě, ale alespoň pokojové teploty, vlažné nebo teplé, kokos se více propojí a rozvine i svou vůni a mléko bude krásně hladké.

 

Recept

  • 1 hrnek strouhaného nebo na kousky nakrájeného kokosu bez hnědé vnitřní slupky
  • 2 hrnky vlažné vody
  • špetka soli (nemusí být)

Postup

Rozmixujete všechny ingredience v mixéru zhruba 4 minuty na nejvyšší otáčky, nechte chvíli sednout a poté přeceďte přes jemné sítko nebo plátýnko. Přid