Očista ledvin

ledvinyHlavní funkcí ledvin a močového ústrojí v hmotném těle je udržování složení krve a tím vnitřního životního prostředí vylučováním nadbytečných a nepotřebných látek. Filtrují z krve vodu, do které propouštějí odpadové látky a řídí minerální hospodářství.

 

Jejich funkce u zdravých lidí slábne už od 20 let. Jsou však značně předimenzovány a tak stačí i do vysokého stáří plnit své úkoly. Ovšem někteří lidé, kteří holdují zejména smaženým a pečeným jídlům, špatně a mnoho jedí a navíc žijí v neustálém stresu, jsou schopni ledviny vyřadit z provozu velice brzy. Přitom kvalita fungování ledvin prý rozhoduje o osobnosti člověka a o vzniku řady nemocí, jako je revmatizmus, bolesti páteře, ženské nemoci, impotence, zánět prostaty, řídnutí kostí, kožní choroby a další neduhy. To samé lze říci i o fungování jater.

 
Pokud tedy máte časté angíny, zhoršují se vám vlasy, pozorujete změny na nehtech nebo trpíte záněty čelních dutin, upozorňuje vás tělo na to, že s vašimi ledvinami nemusí být všechno v pořádku. Také bolesti kolen mohou ukazovat na přetížení ledvin. V takovém případě byste měli provést očistu ledvin.

 
Nejlépe se ledviny promývají v létě, kdy jsou melouny. Týden se živíte jen jimi a tmavým chlebem. Pokud máte v ledvinách nebo v močovém měchýři kameny, je nejlepší vybrat si pro jejich vylučování dobu biorytmu ledvin od druhé do třetí hodiny ranní. V tento čas sedíte ve vaně s teplou vodou a jíte poslední meloun týdenní kůry. Proceduru opakujete po dvou třech týdnech, až se dostaví výsledky.

 
Existuje ještě jeden způsob očisty ledvin s použitím jedlového oleje. Nejlepší je olej ze sibiřské jedle, kterému se rusky říká pichtový. Můžete si ho nechat dovézt, je v každé lékárně v rusky hovořících zemích a velice laciný nebo se podívejte na internet.
 
Pro léčebnou proceduru potřebujete:

 • 20 až 25 gramů jedlového oleje
 • dobromysl obecná – 50 g
 • šalvěj – 50 g
 • melisa (máta) – 50g
 • sporýš – 50 g

 
Sušené byliny rozmělníte na hrubý čaj, který pijete celý týden s medem. Jíte vegetariánskou stravu. Sedmý den třicet minut před jídlem vypijete asi 1,5 dcl bylinkového čaje (z jedné vrchovaté lžičky směsi), do kterého jste přidali asi 5 kapek jedlového oleje. Dobře promícháte a pijete brčkem, abyste si chránili zubní sklovinu. Tento čaj s olejem užíváte třikrát denně 5 dnů. Výsledek očisty ledvin se začne projevovat za několik dnů, ale někdy až za měsíc i déle.
 
Tělo bude vylučovat močí hnědé olejovité kameny páchnoucí jedlovým olejem a písek.
 
Ještě několik ruských receptů, jak odstranit žlučníkové, ledvinové i jaterní kameny.
 
1. recept:
 
Je nutno hladovět 24 hodin a pít pouze vodu. Pak si uděláte klystýr a hodinu poté vypijete 2 dcl olivového oleje a hned nato 2 dcl grapefruitové šťávy. Přitom cucáte citrón, abyste zamezili pocitu dávení. Vodu nepít! Opakujete po 24 hodinách a sledujete v moči, zda kameny vycházejí. Jsou většinou nahnědlé, nazelenalé, někdy krémové barvy. Pokračujete v proceduře 5 až 7 dní, dokud všechny kameny nevyjdou. Přitom pijete pouze šťávy nebo jíte lehkou vegetariánskou stravu. Je dobré si udělat rentgen před procedurou a po ní.

 
2. recept:
 
Šťávu z červené řepy pijete tak dlouho, až se zbavíte všech kamenů. Údajně se postupně rozpouštějí a vycházejí bezbolestně. Šťávu nepijete čerstvou, ale necháte ji několik hodin odstát.
 
3. recept:
 
Několik bulv červené řepy (bez oloupání) umelete a vaříte tak dlouho, až vznikne hustý sirup. Ten pak užíváte několikrát denně asi po 1 dcl. Kameny se poměrně rychle rozpustí.

 
4. recept:
 
Je pouze na čištění ledvin: 1 lžičku lněného semínka zalijete sklenicí vody a uvedete do varu. Dva dny pak pijete každé dvě hodiny půl sklenice tohoto odvaru. Ředíte vodou a pro chuť můžete přidat citrónovou šťávu.
 

Doprovodná léčba nemoci ledvin a močového ústrojí:
 
Výživa – omezit maso a solení, hojnost vit. C, A, B5, pangamin, hořčík
Byliny – petržel, celer, medvědice, celík zlatobýl, přeslička, jalovec, truskavec, vojtěška,
Vůně – cedr, blahovičník, santalové dřevo, jalovec, meduňka
Kámen – turmalín, obsidián
Strom – vrba

 
vnitrnostiNemoci ledvin na duchovní úrovni představují neschopnost rozeznat dobré a zlé ve vztazích mezi lidmi, neochotu zbavit se starého a přežilého v mezilidských vztazích, neochotu odpustit a pichlavá agresivita k lidem. Všechny problémy s ledvinami jsou problémy se vztahy.
 
Ledviny jsou ve své tělesné funkci zeslabovány nebo posilovány kvalitou našich partnerských vztahů s nejbližšími i s ostatními lidmi, zvířaty a rostlinami. Važte si proto svých nejbližších a obdarovávejte je láskou, nezneužívejte nikoho ve vztahu, nemějte strach o vztah – nebudete mít oslabené ledviny. Ledviny filtrují krev a vytvářejí moč asi v poměru 850:1. Stejně tak bychom měli přistupovat k setkáním, rozhovorům a problémům my – vybrat si jen tu část, ze které získáme nějakou zkušenost, dobrou radu, směr a orientaci pro svou další cestu životem – ostatní je přebytečný balast.
 
Léčivá formulka ledvin: „V mém životě jsou vždy správné činy. Z každé zkušenosti vychází jen dobro.“
 
 

jiří cingroš sám – sobě doktorem, empatia.cz
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

6 Komentářů
 1. Dobry den Michaelo, ten bylinkovy caj, dobromysl, salvej, medunka a sporys mam pit od zacatku 3x denne nebo az s jedlovym olejem ? Dekuji a mejte se hezky. Robert 🙂

 2. Dobry den, dekuji za clanek, dala byste mi prosim tip jak pomoci alternativne v pripade nefrokalcinozy (usazovani vapniku v ledvinach) u 5ti leteho ditete? Jedna se o.1.-2.stupen.
  Dekuji
  Hezky den
  K.

  1. Dobrý den Kateřino,

   nejsem lékař a s touto diagnózou jsem se ještě nesetkala, navíc u dítěte. Poraďte se prosím s lékařem, homeopatem nebo bylinkářem (dědek kořenář).
   M.

 3. Jen poznámka k receptuře. Je tam uvedeno melisa (máta). Melissa je samozřejmě meduňka, tak doufám, že ta závorka je jako alternativa a ne jako vysvětlení. 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.