Jak proměnit nepřízeň osudu ve svou sílu

mnich„Všechna protivenství jsou zde, aby vám pomohla. Mohou se stát nástrojem k vašemu pokroku.“ ~ Swami Rama

Všichni si přejeme zažívat šťastný a naplněný život, i když víme, že to není trvale udržitelné. Naše naučené tendence nás vedou k tomu, s nepřízní osudu bojovat, popírat ji, vyhýbat se ji, dramatizovat ji nebo ji podléhat, ale pravdou je, že jakákoli bolest nebo strach, který nás potkal, potkává a potká, je stejně cenný jako jakákoli drahá věc, kterou si dokážete představit a podstatně mocnější než jakýkoli společenský post nebo sláva. Všichni máme tu moc proměnit jakoukoli hroznou situaci v našem životě ve skutečné zlato – vnitřní sílu, kterou se obohatíme.

Je to alchymie Ducha, obracet smůlu, neštěstí, otřesné zážitky nebo bezcitné lidi v naše největší spojence. Takzvaná nepřízeň osudu způsobuje osobní i globální růst naší planety.

Eckhart Tolle kdysi řekl: „Vždy, když se vám stane něco negativního, je v tom ukryta hluboká lekce.“ Jistě, v žáru jakéhokoli nepříjemného okamžiku nám tato věta může připadat nesrozumitelná, k smíchu nebo i k pláči, poněvadž hned nevíme, co máme dělat, faktem však zůstává, že každá nepřízeň osudu je naší příležitostí k duchovnímu růstu a v důsledku prožité bolesti a přijaté výzvy se stáváme soucitnými k bolesti a životním změnám ostatních.

Podařilo se vám někdy proměnit zlobu, zášť, nenávist, strach, žárlivost, tvrdohlavost nebo plachost v produktivitu, odvahu, soustředěnost, otevřenost, jasnost nebo nebojácnost? Pak máte zkušenost s alchymií nepřízně osudu.

Jestliže nevíte, o čem je řeč, zde nabízím pár svých prožitých postřehů o možnostech přeměny nepřízně osudu v ten největší dar.

 

Pociťujete ve vztahu s přítelem/manželem, členem rodiny, kamarádem nebo kolegou v práci bolest, strach nebo jinou nepříjemnou emoci?

medi2Podívejte se upřímně na celou situaci a pokuste se pochopit, jak a čím ji vytváříte – ano vy, ne jiná osoba. Naše nepříjemné pocity v těle z jakékoli situace nám slouží jako učitel nebo zrcadlo k tomu, abychom objevili pravdu o nás samých, kterou si možná odmítáme přiznat. Stačí, abychom se na chvíli zastavili, zklidnili svou senzace a dramatu chtivou mysl a podívali se na sebe a své počínání a pohnutky opravdu poctivě. An