Cibulové ponožky proti chřipce a nachlazení a tvarohové na záněty

ponozkyVšichni to známe. Bolesti kloubů, malátnost, ucpaný nos, teplota, bolesti v krku nebo hlavy, prostě chřipka nebo nachlazení.

Jak na ně přírodně? Kromě čajů, tinktur a jiných přírodních léčiv, které naleznete v Jak na nachlazení a nemoci přírodně nebo v Jak na různé nemoci léčivkami, existuje ještě další skvělý recept, kterým jsou cibulové ponožky.

Proč ponožky? Po tisíciletí víme, že lidské chodidlo obsahuje reflexní body, spojené s vnitřními orgány našeho těla. Na stimulaci těchto bodů se nejčastěji využívá masáž, ale v našem případě bude na tyto body působit cibule. A to na všechny najednou. Ponožkový trik se i dnes považuje za jeden z nejúčinnějších, který prokazatelně dokáže zatočit s neduhy, jakými jsou chřipka a nachlazení. No významně působí i na jiná onemocnění a duševní stavy. Cibulové ponožky mají totiž silný čistící efekt. Uvolňují hlen a spolehlivě zmírní bolesti. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že přes reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. A to dokáže málokteré léčivo.

Příprava cibulových ponožek je velmi jednoduchá. Jak na to?

Rozkrájíme nadrobno jednu velkou cibuli. Rozložíme ji na lněný nebo bavlněný šátek, plenu nebo kapesník, respektive na dva, rozmačkáme ji a ohřejeme na obrácené poklici hrnce, ve kterém se vaří voda. Pozor! Cibuli nikdy neohříváme v mikrovlnné troubě, protože se už po pár vteřinách zničí významné vitamíny a léčivé složky. Kromě toho potřebujeme, aby zahříváním cibule nevyschla, proto je nejideálnější zmíněný hrnec a poklička dnem vzhůru. Šátky si dejte na chodidla tak, aby se pokrájená cibule dotýkala chodidel. Natáhněte si tlusté ponožky přes nohy a udržujte je v teple. Měli byste je mít po celou noc. Ráno si nohy umyjte v teplé vodě a důkladně vysušte ručníkem. Tehdy už určitě pocítíte, že se přes noc událo něco velmi léčivého.

Proceduru lze opakovat kolikrát je potřeba, prakticky bez omezení.

Na záněty skvěle funguje cibule v kombinaci s tvarohem, který je velmi protizánětlivý.