Cibulové ponožky proti chřipce a nachlazení a tvarohové na záněty

ponozkyVšichni to známe. Bolesti kloubů, malátnost, ucpaný nos, teplota, bolesti v krku nebo hlavy, prostě chřipka nebo nachlazení.

Jak na ně přírodně? Kromě čajů, tinktur a jiných přírodních léčiv, které naleznete v Jak na nachlazení a nemoci přírodně nebo v Jak na různé nemoci léčivkami, existuje ještě další skvělý recept, kterým jsou cibulové ponožky.

Proč ponožky? Po tisíciletí víme, že lidské chodidlo obsahuje reflexní body, spojené s vnitřními orgány našeho těla. Na stimulaci těchto bodů se nejčastěji využívá masáž, ale v našem případě bude na tyto body působit cibule. A to na všechny najednou. Ponožkový trik se i dnes považuje za jeden z nejúčinnějších, který prokazatelně dokáže zatočit s neduhy, jakými jsou chřipka a nachlazení. No významně působí i na jiná onemocnění a duševní stavy. Cibulové ponožky mají totiž silný čistící efekt. Uvolňují hlen a spolehlivě zmírní bolesti. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že přes reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. A to dokáže málokteré léčivo.

Příprava cibulových ponožek je velmi jednoduchá. Jak na to?

Rozkrájíme nadrobno jednu velkou cibuli. Rozložíme ji na lněný nebo bavlněný šátek, plenu nebo kapesník, respektive na dva, rozmačkáme ji a ohřejeme na obrácené poklici hrnce, ve kterém se vaří voda. Pozor! Cibuli nikdy neohříváme v mikrovlnné troubě, protože se už po pár vteřinách zničí významné vitamíny a léčivé složky. Kromě toho potřebujeme, aby zahříváním cibule nevyschla, proto je nejideálnější zmíněný hrnec a poklička dnem vzhůru. Šátky si dejte na chodidla tak, aby se pokrájená cibule dotýkala chodidel. Natáhněte si tlusté ponožky přes nohy a udržujte je v teple. Měli byste je mít po celou noc. Ráno si nohy umyjte v teplé vodě a důkladně vysušte ručníkem. Tehdy už určitě pocítíte, že se přes noc událo něco velmi léčivého.

Proceduru lze opakovat kolikrát je potřeba, prakticky bez omezení.

Na záněty skvěle funguje cibule v kombinaci s tvarohem, který je velmi protizánětlivý. 

cibuleNa plátýnko dejte tvaroh zjemněný vodou na kaši a na něj položte na jemno nakrájenou cibuli a přiložte buď na chodidla a pak do ponožek nebo na jakékoli jiné místo na těle, které vás bolí. Nejčastěji se tento zábal používá na zánět v krku, záněty kloubů a šlach a vlastně kamkoli, kde snesete cibuli. Plátýnko je dobré obalit potravinovou fólií, protože tvaroh začne rychle prosakovat a přes ni ještě šálou, aby místo bylo v teple. Takový zábal je dobré zhruba po 2 hodinách sundat, opláchnout teplou vodou a namazat podle potřeby nějakým zředěným éterickým olejem. Nejčastěji se používá eukalyptový, skořicový nebo jakýkoli jiný olej, na který nemáte alergii a který odpovídá povaze problému, který se snažíte vyléčit.

Na teploty jsou skvělé octové ponožky, které velmi rychle stahují horkost z těla ploskami pryč.

 

Bojujete s občasnými nebo chronickými záněty?

Je třeba k této problematice přistoupit celostně a udělat několik potřebných změn k lepšímu. V eBooku „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy – holistický systém pozitivní proměny života“, popisuji důležité aspekty úpravy stravy, posílení orgánů, pročištění těla a navrácení ho do rovnováhy, ve které panuje zdraví na všech úrovních, konkrétními funkčními kroky, které již pomohly stovkám mých uzdravených klientů.

Opakované kvasinkové infekce vedou k chronickým zánětům, dysbakterióze, syndromu propustného střeva, autoimunitním onemocněním, participují na vzniku rakovinných nádorů, napadají mozek a v důsledku toho ničí naší psychiku a způsobují mnoho dalších velmi nepříjemných zdravotních problémů.

Pokud chcete zjistit, zda patříte k 80% populace, která trpí přemnoženými kvasinkami a z nich plynoucích problémů, stáhněte si zdarma můj eBook „Jak si vytestovat kvasinkovou infekci“, odpovězte na otázky v něm položené, vyhodnoťte svůj aktuální zdravotní stav a rozhodněte se podle výsledků o další cestě. Já vám nabízím tu přírodní, šetrnou a trvalou, bez negativních vedlejších účinků.

Hodně zdraví!

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.