Jak na nachlazení a nemoci přírodně aneb babské rady

farmaciaDoba je zrychlená a všichni jsme si zvykli jet hlavně na výkon. Jak jsme tak stále výkonní a v mysli, ztrácíme kontakt se svým tělem a to nám pak dá prostřednictvím nejrůznějších příznaků nemoci velmi rychle najevo, že bychom se měli vrátit zpátky k sobě a do harmonie se svým životem.

To obnáší tolik potřebný klid a odstup od všeho na dobu, po kterou se tělo zase přirozeně navrátí do rovnováhy. Nevím, odkud se to vzalo, ale v moderním světě je běžně zavedená představa, že každá nemoc trvá tak maximálně týden – to kvůli výkonu. Je nemyslitelné být nemocný déle, neboť je pak po nás v práci velká sháňka, takže si pak bereme notebooky domů a zanudlaní v teplotách z postele vyřizujeme emaily s řediteli a klienty, čímž se náš stav zpravidla ještě zhorší.

 

nemoc3Celý tento fakt velmi nahrává farmaceutickým společnostem, které se mohou přetrhnout v uvádění stále rychlejších „napravovačů“ zdraví díky drastické chemii na trh, kdy nemoc, která by běžně trvala třeba dva týdny s pomocí klidu, přírody, lásky a samouzdravovacích účinků těla, je tak zvládnuta nejpozději do tří dnů a jedeme!

Pomiňme to, že správným stravováním s převahou živé stravy, veselou myslí a harmonickým životem si žádnou chorobu nepřivodíme. Když už nás ale přeci jen něco skolí, nejlepší je mít se natolik rád a dopřát si tolik klidu, kolik jen naše tělo i duše potřebují k znovunavrácení jiskry a energie. Tento čas neslouží jen k tomu způsobně ležet v posteli a léčit se obkladem a čajem, ale také k tomu, zamýšlet se a vciťovat do našich pochybení, která nás dovedla až sem. Být otevření, najít k celé situaci lásku, snažit se o uvědomění, přenastavení svých programů v hlavě a začít integrovat změny v našem životním stylu a přístupu sami k sobě.

 

Z vlastní zkušenosti mi nejvíce na jakékoli onemocnění pomáhá půst. Tělo se tak zbytečně nevyčerpává trávením stravy a ušetřenou energii vráží do uzdravovacích procesů.

Pakliže je pro někoho půst nepředstavitelný, nabízím zde babské rady z přírody, jak si šetrně a levně pomoci sám, bez doktorů. Jsou léta sbírány z různých zdrojů, od různých lidí, nejvíce však od mé maminky, která tvrdí, že na všechno je nejlepší cibule a má pravdu.

Některé níže uvedené recepty slouží i jako skvělý DETOX. Hlavně ty s citróny, česnekem a cibulí a vším čerstvým. Tak směle do toho.

 

Golden Retriever puppyV nemoci dopřejte klid, čtěte si hezké knížky, dívejte se na hezké filmy, hodně spěte, pijte, jezte čerstvé ovoce a větrejte. Ležte v čisté posteli a v čistém pyžamu. Snažte si hned první den nerozhodit biorytmus pozdním chozením spát a pozdním vstáváním, neboť to se se zdravím vůbec neslučuje. Zbytečně se nevyčerpávejte mnoho hodin u zapnutého notebooku a pokuste se zařadit alespoň každý den 10 minut meditace, kde se dozvíte, co se děje a proč a jak z toho nejrychleji ven. Vaše Duše ví vše!

 

JAK NA BOLEST V KRKU

cesnek– Co 2 hodiny rozkousat a sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu

– Kloktat slanou vodou

– Cumlat koření hřebíček během dne

– Obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník. Nechat zabaleno 2 hodiny.

– Do 2 dl vody dát 2 lžičky soli a pár kapek TEE TREE OIL – kloktat.

– 1 tvaroh ve staniolu. Tvaroh rozmačkáme vidličkou a rozložíme rovnoměrně na kapesník v šátku, přiložíme ke krku a zavážeme. Necháme i půl dne nebo přes noc.

– Z lékárny je velmi účinný přípravek JOX ve spreji. Několikrát denně stříknout přímo na mandle – vzít si na pomoc zrcátko.

 

OCTOVÝ ZÁBAL PROTI NACHLAZENÍ A HOREČCE

ponozkyVlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.
Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

 

KOŘENĚNÁ LIMONÁDA PROTI BOLESTI V KRKU

600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek celé skořice, šťáva z celého citronu, med
Dáme vařit vodu a koření do hrnce, přikryjeme a 10 minut pomalu vaříme (ne klokotem). Po uvaření scedíme, přidáme lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijeme co nejvíce horké. Je to příjemná varianta léčby.

 

SÁDLOVÝ OBKLAD při bolestech v krku

Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.

 

CHŘIPKA A PROCHLADNUTÍ

nemocIngredience:
10 citrónů, 15 stroužků česneku a 500 g medu.

Postup:
Citróny odšťavíme, česnek prolisujeme – dáme do mixéru a postupně přiléváme během šlehání med. Směsí naplníme skleničky s víčkem- uzavřeme a v průběhu dvou dní necháme za občasného promíchání odstát. Preventivně užíváme nalačno každé ráno 1 PL. Nebojte se, zápach po česneku není cítit.

 

MRKVOVÝ SIRUP NA KAŠEL

Postup:
Do většího hrnce dáme 1/2 litru čerstvé mrkvové šťávy a 4 lžíce medu. Za občasného míchání zahustíme do sirupové konzistence – nevaříme! Bereme 1 lžičku 5x denně. Je to starodávný osvědčený recept na kašel a choroby průdušek.

Na kašel

mandlemlekoVincentka,mléko,med
Převaříme mléko. Do hrnku dáme 1/3 vincentky kterou zahřejeme, ale pozor aby nepřekročila teplotu 70 stupňů. V ní rozpustíme kávovou lžičku medu a vše dolijeme trošičku ochlazeným mlékem, taky aby mělo méně než 70 stupňů . Pijeme ještě teplé.

Na kašel

1 hrnek mléka, 1 žloutek, 1 lžička másla, 1 lžíce medu
Vše umíchat v teplém mléce a vypít.

 

 

Na dráždivý kašel

12 skořápek vlašských ořechů , 1/2 l vody

Vyloupeme 12 vlašských ořechů namočíme je do 1/2 l vody, necháme louhovat 4 hod., potom je 1/2 hod. vaříme a dolíváme, aby bylo pořád 1/2 l vody.

Pijeme slazené medem nebo cukrem 3x denně šálek. Po dvou dnech se začne odkašlávat.

 

DOMÁCÍ MEDUCÍNKY S MEDEM

medPři onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých  látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.

Onemocnění horních cest dýchacích :

Při nemocech se doporučuje brát med s teplým mlékem (40 C) nebo med s citrónovou šťávou (šťáva z 1 citronu na 100 g medu), případně jeden šálek komonicového čaje s 1 polévkovou lžíci medu.

Máslový čaj:                                                                                                                  

Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Léčení ran :
Med je účinná mast na rány, pomáhá odlučovat odumřelé části tkání a ránu přímo vyživuje.

Úporný kašel :
Nastrouhejte a rozetřete křen a smíchejte s medem. Užívejte ráno nalačno, hodinu po obědě a večer před spaním po čtvrtině jedné kávové lžičky.

Posílení srdce :
Podstatou infarktu je choroba věnčitých tepen, které vyživují srdeční sval. Jsou-li zúženy, dodávají srdci méně živin a kyslíku, na němž je srdce závislé. Med způsobuje rozšíření věnčitých cév a zlepšuje koronární oběh krve. Podle sdělení řady autorů vede užívaní medu (průměrně 70g denně) po delší dobu (1 až 2 měsíce) u osob s těžkým srdečním onemocněním ke zvýšení obsahu hemoglobinu, k upravení složení krve a také srdečně cévního napětí a vůbec ke zlepšení celkového stavu.

Žaludek a střevní trakt :
Med působí jako léčebně dietetický prostředek proti řadě žaludečních a střevních nemocí, při zánětu žaludeční sliznice a vředových onemocněních.

 

vcelkaVředové onemocnění žaludku :
Med způsobuje hojení vředového povrchu sliznic. výstelky žaludku. Med se užívá 1,5 hodiny před jídlem nebo 3 hodiny po jídle.

Onemocnění jater a žlučových cest:

Med výrazně šetří játra a umožňuje jejich regeneraci. Zatímco u rafinovaného (řepného) cukru musí být celé požité množství rozštěpeno v játrech a teprve potom využito, z medu se v játrech štěpí jen malá část složitějších cukrů. Cukry jednoduché, kterých je v medu převaha, játry neprocházejí, jsou přímo ze zažívacího traktu vstřebávány do krve.

Onemocnění ledvin :
Med obsahuje látku zvanou flaven, která rozšiřuje ledvinové kanálky a pomáhá zbavit se tekutiny z otoků.

Nervový systém :
Není lepšího neškodného prostředku pro spaní než sklenice vody s medem.

Čelní dutiny:                                                                                                              

Nejdříve si uvaříme středně velký brambor ( musí být vařen ve slupce ), připravíme si šátek tak , aby odpovídal šíři čela a dal se zavázat na něj položíme igelit a na igelit kapesník. Pak bramboru oloupeme a lehce rozmačkáme, vložíme na kapesník v šátku a přiložíme na čelo ( teplota bramboru by měla být co nejteplejší , prostě co snesete), a necháme působit 20- 25 minut.

 

Med ze smrkových výhonků – na průdušky
35 dkg výhonků spaříme v 1 litru převařené vody a necháme 2 dny louhovat.
Pak přecedíme a přidáme 1,35 kg cukru. Vaříme, až zhnědne a zhoustne .

Výhonky se sbírají do 15.května
Hned horké to naléváme do sklenic, zavíčkujeme a otočíme víčkem dolů, necháme vychladnout. Z jedné dávky jsou dvě sklenice .

 

Řepový med                                                                                                                        

Z černé řípy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu. Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.

 

NÁPOJ PŘI ODVODNĚNÍ ORGANIZMU

Ginger teaNápoj je vhodný při průjmech a zvracení, kdy dochází k odvodnění organizmu. Lékaři doporučují jíst při této nemoci pouze mačkané ovoce, bramborovou kaši, rýži a vařenou nebo strouhanou mrkev.

Ingredience:

1 l vody, 1 PL cukru, 1 ČL soli, na špičku nože kyseliny citronové, dobarvit džusem. Pít po doušcích. Nápoj je chutný a stravitelný, nedráždí a není těžký.

 

LÉK NA BOLEST KLOUBŮ A ZAD
10 kaštanů, 1 francovka
Kaštany nakrájíme na plátky a dáme do sklenice, zalijeme francovkou. Po 3 týdny mažeme na bolestivá místa.

 

NA BRADAVICE
Malinký kousek cibule náplastí přilepíme na bradavici, nejlépe přes noc. Vydržet, opakovat postup cca týden, pak se sama odloupne. Funguje bezvadně.

Na bradavice                                                                                                              

Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce. Potom přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.

 

PROTICHŘIPKOVÝ SALÁT:
Ingredience:

500 g kysaného zelí, 2 mrkve, 1 větší jablko, 1 cibule, 1 lžíce strouhaného křenu,
1 zakysaná smetana

Postup:
Kysané zelí a cibuli nakrájíme a mrkev s jablkem nastrouháme, přidáme strouhaný křen a zalijeme smetanou. Dobře promícháme.

 

KŘEN

krenVelmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotickým účinkem. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest – jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.

Křen s medem

Křen najemno nastrouháme a  2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám „spouští rýma“, snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.

 

ALOE VERA

aloeJe určena pro všechny věkové kategorie – pro zdravé lidi jako prevence a pro nemocné jako doplňková léčba ke zlepšení účinnosti a snížení nežádoucích účinků klasické léčby (farmakoterapie, radioterapie, chirurgická léčba apod.).
Produkty jsou určeny k zevnímu i k vnitřnímu použití.

 

 

Pro názornost uvádím obecné příklady nejčastějšího použití těchto produktů:

– Choroby látkové výměny a nesprávné výživy (obezita, cukrovka, detoxikace, podvýživa, zvýšená hladina cholesterolu, anémie)

– Choroby trávicí soustavy (záněty ústní dutiny, afty, poruchy trávení, pálení žáhy, žaludeční vředy, chronická zácpa, infekční průjmy, hemeroidy)

– Choroby jater a žlučových cest (stavy po infekční žloutence, poškození jater následkem otravy, léků, alkoholu, poruchy činnosti žlučníku, žlučové kameny)

– Choroby ledvin a močových cest (záněty močového měchýře, ledvinové kameny, cysty, zbytnění a záněty prostaty)

– Choroby dýchacích cest (akutní a chronická rýma, zánět mandlí, hrtanu, záněty dutin, astma)

– Choroby srdce a cév (poruchy krevního tlaku, arteroskleróza, křečové žíly)

– Choroby kůže, podkoží, vlasů, nehtů (poranění, popáleniny, bodnutí hmyzem, akné, hnis, vředy, pásový opar, bércové vředy, ekzémy, plísňová onemocnění, nadměrné pocení, celulitida, vypadávání vlasů, lupy, poškození vlasové pokožky, herpes)

– Choroby pohybového ústrojí (revmatické onemocnění zánětlivé, artróza, bolesti zad a plotýnek, osteoporóza)

– Gynekologická onemocnění (zánět pochvy, výtok, bolestivá menstruace, silné krvácení, klimaktérium)

– Nervová a duševní onemocnění (migréna, epilepsie, chronická únava, nervozita, úzkost, deprese)

– Podpora imunity, nádorová onemocnění (oslabená imunita, prevence nádorových onemocnění, pomocná léčba rakoviny – následků chemoterapie a radioterapie)

 

CIBULE

cibuleNejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.

Cibulový sirup

Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.

Cibulový čaj

Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule.

Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

 

CITRÓNY

citronyBěhem infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.

Citrónové kloktadlo

Vymačkáme šťávu z jednoho středně velkého citronu a kloktáme ji. Nakonec polkneme. Opakujeme 2 až 3x denně.

 

Teplá citronáda

Šťávu ze 2 citronu smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.

Citrónové rozinky

Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C  se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní „zobání“ těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

 

DALŠÍ „BABSKÉ“ RECEPTY „RYCHLÉ POMOCI“

babka

MEDVĚDÍ MLÉKO

Teď jeden typ pouze pro dospělé. Je výborný a velmi účinný při počátečních příznacích nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíte jak rybička.

 

ZÁZVOROVÝ ČAJ

10g čerstvého strouhaného zázvoru.vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme. Do vzniklého čaje se přidáme šťáva z jednoho citrónu či pomeranče, osladíme a pijeme horké.

 

PRO UNAVENÁ JÁTRA

Při jakémkoli oslabení našeho organizmu jsou  nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

 

Mrkvový tvaroh na játra

Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.

 

LÉČIVÝ NÁPOJ NA CHOLESTEROL A PROČIŠTĚNÍ KRVE

Ingredience:
2 litry vychladlé převařené vody, 20 dkg cukru, 4 citróny, 15 až 20 stroužků česneku, 20 dkg křenu, 1 větší cibule, med

Postup:
– česnek, křen a cibuli na velmi drobno nakrájíme….dáme do 4 L skleněné láhve, přidáme převařenou vodu, med a na kolečka nakrájené citróny.
– louhujeme 14 dní za občasného promíchání
– přecedíme přes gázu
– hotový nápoj skladujeme v chladničce
– pijeme ráno a večer po jedné štamperličce

Také perfektně pročisťuje krev…..děláme si ho tak dvakrát do roka.

 

VÍNO NA SRDCE

srdceVíno na srdce má skvělé účinky na všechny SLABOSTI SRDCE i na skutečné onemocnění srdce. Užívání vína způsobuje i citelné zlepšení při angině pectoris. Užívá se jedna, dvě, tři….polévkové lžíce za den při píchaní na srdci, ať už je ovlivněné počasím nebo rozčílením a i při bolestech srdce. Je skutečně výborné.

Ingredience:
1L přírodního vína (je jedno jestli bílé nebo červené, ale musí být přírodní),  10 čerstvých petrželových stonků, 1-2 PL vinného octa, 300g včelího medu

Postup:                                                                                                                        

Lahve, do kterých budeme víno dávat nejdříve umyjeme a vypláchneme trochou silného lihu (vodky). Do hrnce nalijeme víno, pak přidáme petrželovou nať, jednu nebo dvě lžíce vinného octa a vaříme na mírném ohni 10 minut. Pak podle chuti přidáme med, rozmícháme a vypneme a necháme dojít. Ještě za tepla plníme lahve a dobře uzavřeme. Případné usazeniny nejsou na závadu.

 

JEDLÁ SODA A JAVOROVÝ SIRUP PROTI RAKOVINĚ

Následující recept zveřejnil neuropat dr.Murphy, který tvrdí, že mu ještě na rakovinu nezemřel žádný pacient.

Neuropat dr.Murphy uvádí: Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení. Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně. Doporučil jsem to jednomu svému klientovi s bolestmi břicha, kde měl už metastázy. Bolesti do tří dnů přešly a cítí se dobře. Principem působení tohoto receptuře, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené ( zdravý člověk má pH 7,3 – 7,5 ). Rakovina se rozvijí jen v kyselém organismu ( pod pH 6 ). Soda je zásada a s pomocí cukru ( rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé ) pronikne přímo do buněk. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu s pomocí jedlé sody.

Ingredience: Javorový sirup, jedlá soda

Postup: 3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě, čaji, nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem.

Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

 

 

TIPY NA RYZE PŘÍRODNÍ PLEŤOVÉ MASKY:

jahodyJAHODOVÁ na mastnou pleť:
2 lžíce ovesných vloček, 3 zralé jahody, 1 lžička smetany

postup: vločky rozmixujeme, přidáme jahody a smetanu a dobře promícháme. Masku necháme působit 10 min., poté opláchneme studenou vodou.

Jahody čistí a oživují všechny typy pleti. Mají stahující účinky a zklidňují podrážděnou pleť. Obsahují vitamín C, který chrání před volnými radikály – tedy před stárnutím.

 

 

2-banana_04BANÁNOVÁ na suchou pleť:
1 žloutek, 2 lžičky mandlového olejae 1 zralý banán

postup: všechny přísady rozmixujeme, naneseme na pleť a necháme působit 10 min., poté smyjeme studenou vodou.

Banán má uklidňující účinky, intenzivně vyživuje a hydratuje vysušenou pokožku. Je bohatý na hořčík, mangan a draslík, který udržuje vodu uvnitř buněk.

 

 

Cucumber on a white backgroundOKURKOVÁ na mastnou pleť:
1 salátova okurka, 1 lžice tvarohu

postup: okurku nastrouháme, odebereme 2 lžíce a smícháme je s tvarohem. Naneseme na tvář, necháme působit 15 minut a poté opláchneme vlažnou vodou.

Okurky obsahují až 95 % vody, draslík, železo a hořčík, hodně křemíku a fluóru. Zpomalují stárnutí pokožky a dodávají jí pružnost. Mají stahující účinky.

 

 

avokadoAVOKÁDOVÁ na suchou a zralou pleť:
dužina s 1 zralého avokada, 1 lžička medu, 1 lžička citronové šťávy, 1 lžička bíleho jogurtu

postup: přísady rozmícháme na kašičku a vložíme na půl hodiny do ledničky. Pak naneseme na tvář a krk a necháme působit 10 min. Smyjeme studenou vodou.

Avokádo je vynikající na výživu a regeneraci unavené nebo zrelé pleti. Obsahuje olej bohatý na vit.E a mastné kyseliny- výborný hydratační prostředek.

 

 

ApleJABLKOVÁ na mastnou pleť:
1 zralé jablko, 1 bílek

postup: bílek vyšleháme na pěnu a smícháme s nastrouhaným jablkem. Naneseme na obličej, necháme působit 10 minut a poté smyjeme studenou vodou.

Jablka obsahují hodn vody a vlákniny. Díky množství vitamínů (hlavně draslíku) a stopových prvků omlazují naši pleť i tělo.

 

 

hroznoHROZNOVÁ na ochablou pleť: 
10 kuliček hrozna, 1 lžička olivového oleje

postup: dužinu s hrozna smícháme s olejem. Kašičku naneseme na tvář a krk. Po 10 min smyjeme studenou vodou.

Hrozno regeneruje vrchní část pokožky. Obsahuje hodně minerálních látek, vlákninu a vitamíny C, E, B, které pleť rozjasňují a zpomalují proces stárnutí.

 

 

DVA ZAJÍMAVÉ TIPY Z PŘÍRODY:

 

PARFÉMOVANÝ OSVĚŽOVAČ VZDUCHU

ruzeIngredience:
zavírací sklenice, růžové okvětní lístky(nesušené), sůl

Postup:
Do pěkné zavírací sklenice dávejte na střídačku vrstvy růžových lístků a soli.

Nechte asi 24 hod. a po odšroubování víčka se celá místnost provoní. Na noc zase uzavřete.
Sůl můžete třeba obarvit potravinářským barvivem. 

 

PROTI LUPŮM

Levná alternativa drahých šampónů – odlít trochu svého šampónu a nechat v něm rozpustit pár tablet acylpyrinu.

 

Babských rad, receptů a triků je nepočítaně a v naší jedinečnosti si vybíráme každý jinou cestu. Spoustu z těchto receptů mám na sobě mnohokrát vyzkoušené, takže vám je s láskou mohu doporučit k vyzkoušení.

Příroda se nikdy nemýlí, proto je moudré ji následovat.

Přeji nám všem stálé zdraví ducha, těla i mysli.

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

7 Komentářů
  1. ????špičkový… Děkuji, jeden lepší recept, než druhý, jedna ráda, než druhá..obzvlášť mi udělala.. Mléko, máslo, med, ten žloutek nám to tam maminka nedávala ????.., prosím vydala jste knihu?

  2. Supr recepty! díky 🙂
    Ještě doplním, že na rýmu jsou výborné eukaliptové či heřmánkové inhalace a na proplachování mořská voda…já mám nejradši stále po ruce sprej Quixx s mořskou vodou a stříkám si kdykoli během dne (skvělé třeba při klimatizaci nebo v přetopených suchých místnostech)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.