Jak na nachlazení a nemoci přírodně aneb babské rady

farmaciaDoba je zrychlená a všichni jsme si zvykli jet hlavně na výkon. Jak jsme tak stále výkonní a v mysli, ztrácíme kontakt se svým tělem a to nám pak dá prostřednictvím nejrůznějších příznaků nemoci velmi rychle najevo, že bychom se měli vrátit zpátky k sobě a do harmonie se svým životem.

To obnáší tolik potřebný klid a odstup od všeho na dobu, po kterou se tělo zase přirozeně navrátí do rovnováhy. Nevím, odkud se to vzalo, ale v moderním světě je běžně zavedená představa, že každá nemoc trvá tak maximálně týden – to kvůli výkonu. Je nemyslitelné být nemocný déle, neboť je pak po nás v práci velká sháňka, takže si pak bereme notebooky domů a zanudlaní v teplotách z postele vyřizujeme emaily s řediteli a klienty, čímž se náš stav zpravidla ještě zhorší.

 

nemoc3Celý tento fakt velmi nahrává farmaceutickým společnostem, které se mohou přetrhnout v uvádění stále rychlejších „napravovačů“ zdraví díky drastické chemii na trh, kdy nemoc, která by běžně trvala třeba dva týdny s pomocí klidu, přírody, lásky a samouzdravovacích účinků těla, je tak zvládnuta nejpozději do tří dnů a jedeme!

Pomiňme to, že správným stravováním s převahou živé stravy, veselou myslí a harmonickým životem si žádnou chorobu nepřivodíme. Když už nás ale přeci jen něco skolí, nejlepší je mít se natolik rád a dopřát si tolik klidu, kolik jen naše tělo i duše potřebují k znovunavrácení jiskry a energie. Tento čas neslouží jen k tomu způsobně ležet v posteli a léčit se obkladem a čajem, ale také k tomu, zamýšlet se a vciťovat do našich pochybení, která nás dovedla až sem. Být otevření, najít k celé situaci lásku, snažit se o uvědomění, přenastavení svých programů v hlavě a začít integrovat změny v našem životním stylu a přístupu sami k sobě.

 

Z vlastní zkušenosti mi nejvíce na jakékoli onemocnění pomáhá půst. Tělo se tak zbytečně nevyčerpává trávením stravy a ušetřenou energii vráží do uzdravovacích procesů.

Pakliže je pro někoho půst nepředstavitelný, nabízím zde babské rady z přírody, jak si šetrně a levně pomoci sám, bez doktorů. Jsou léta sbírány z různých zdrojů, od různých lidí, nejvíce však od mé maminky, která tvrdí, že na všechno je nejlepší cibule a má pravdu.

Některé níže uvedené recepty slouží i jako skvělý DETOX. Hlavně ty s citróny, česnekem a cibulí a vším čerstvým. Tak směle do toho.

 

Golden Retriever puppyV nemoci dopřejte klid, čtěte si hezké kníž