Jak na nachlazení a nemoci přírodně aneb babské rady

farmaciaDoba je zrychlená a všichni jsme si zvykli jet hlavně na výkon. Jak jsme tak stále výkonní a v mysli, ztrácíme kontakt se svým tělem a to nám pak dá prostřednictvím nejrůznějších příznaků nemoci velmi rychle najevo, že bychom se měli vrátit zpátky k sobě a do harmonie se svým životem.

To obnáší tolik potřebný klid a odstup od všeho na dobu, po kterou se tělo zase přirozeně navrátí do rovnováhy. Nevím, odkud se to vzalo, ale v moderním světě je běžně zavedená představa, že každá nemoc trvá tak maximálně týden – to kvůli výkonu. Je nemyslitelné být nemocný déle, neboť je pak po nás v práci velká sháňka, takže si pak bereme notebooky domů a zanudlaní v teplotách z postele vyřizujeme emaily s řediteli a klienty, čímž se náš stav zpravidla ještě zhorší.

 

nemoc3Celý tento fakt velmi nahrává farmaceutickým společnostem, které se mohou přetrhnout v uvádění stále rychlejších „napravovačů“ zdraví díky drastické chemii na trh, kdy nemoc, která by běžně trvala třeba dva týdny s pomocí klidu, přírody, lásky a samouzdravovacích účinků těla, je tak zvládnuta nejpozději do tří dnů a jedeme!

Pomiňme to, že správným stravováním s převahou živé stravy, veselou myslí a harmonickým životem si žádnou chorobu nepřivodíme. Když už nás ale přeci jen něco skolí, nejlepší je mít se natolik rád a dopřát si tolik klidu, kolik jen naše tělo i duše potřebují k znovunavrácení jiskry a energie. Tento čas neslouží jen k tomu způsobně ležet v posteli a léčit se obkladem a čajem, ale také k tomu, zamýšlet se a vciťovat do našich pochybení, která nás dovedla až sem. Být otevření, najít k celé situaci lásku, snažit se o uvědomění, přenastavení svých programů v hlavě a začít integrovat změny v našem životním stylu a přístupu sami k sobě.

 

Z vlastní zkušenosti mi nejvíce na jakékoli onemocnění pomáhá půst. Tělo se tak zbytečně nevyčerpává trávením stravy a ušetřenou energii vráží do uzdravovacích procesů.

Pakliže je pro někoho půst nepředstavitelný, nabízím zde babské rady z přírody, jak si šetrně a levně pomoci sám, bez doktorů. Jsou léta sbírány z různých zdrojů, od různých lidí, nejvíce však od mé maminky, která tvrdí, že na všechno je nejlepší cibule a má pravdu.

Některé níže uvedené recepty slouží i jako skvělý DETOX. Hlavně ty s citróny, česnekem a cibulí a vším čerstvým. Tak směle do toho.

 

Golden Retriever puppyV nemoci dopřejte klid, čtěte si hezké knížky, dívejte se na hezké filmy, hodně spěte, pijte, jezte čerstvé ovoce a větrejte. Ležte v čisté posteli a v čistém pyžamu. Snažte si hned první den nerozhodit biorytmus pozdním chozením spát a pozdním vstáváním, neboť to se se zdravím vůbec neslučuje. Zbytečně se nevyčerpávejte mnoho hodin u zapnutého notebooku a pokuste se zařadit alespoň každý den 10 minut meditace, kde se dozvíte, co se děje a proč a jak z toho nejrychleji ven. Vaše Duše ví vše!

 

JAK NA BOLEST V KRKU

cesnek– Co 2 hodiny rozkousat a sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu

– Kloktat slanou vodou

– Cumlat koření hřebíček během dne

– Obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník. Nechat zabaleno 2 hodiny.

– Do 2 dl vody dát 2 lžičky soli a pár kapek TEE TREE OIL – kloktat.

– 1 tvaroh ve staniolu. Tvaroh rozmačkáme vidličkou a rozložíme rovnoměrně na kapesník v šátku, přiložíme ke krku a zavážeme. Necháme i půl dne nebo přes noc.

– Z lékárny je velmi účinný přípravek JOX ve spreji. Několikrát denně stříknout přímo na mandle – vzít si na pomoc zrcátko.

 

OCTOVÝ ZÁBAL PROTI NACHLAZENÍ A HOREČCE

ponozkyVlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.
Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

 

KOŘENĚNÁ LIMONÁDA PROTI BOLESTI V KRKU

600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek celé skořice, šťáva z celého citronu, med
Dáme vařit vodu a koření do hrnce, přikryjeme a 10 minut pomalu vaříme (ne klokotem). Po uvaření scedíme, přidáme lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijeme co nejvíce horké. Je to příjemná varianta léčby.

 

SÁDLOVÝ OBKLAD při bolestech v krku

Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.

 

CHŘIPKA A PROCHLADNUTÍ

nemocIngredience:
10 citrónů, 15 stroužků česneku a 500 g medu.

Postup:
Citróny odšťavíme, česnek prolisujeme – dáme do mixéru a postupně přiléváme během šlehání med. Směsí naplníme skleničky s víčkem- uzavřeme a v průběhu dvou dní necháme za občasného promíchání odstát. Preventivně užíváme nalačno každé ráno 1 PL. Nebojte se, zápach po česneku není cítit.

 

MRKVOVÝ SIRUP NA KAŠEL

Postup:
Do většího hrnce dáme 1/2 litru čerstvé mrkvové šťávy a 4 lžíce medu. Za občasného míchání zahustíme do sirupové konzistence – nevaříme! Bereme 1 lžičku 5x denně. Je to starodávný osvědčený recept na kašel a choroby průdušek.

Na kašel